На кафедрі технологій управління Інституту адміністрування та післядипломної освіти Львівської політехніки відкрито нову спеціалізацію для охочих навчатись на магістратурі. «Управління житловими будинками та їхніми об’єднаннями» – це цікава та інноваційна магістерська програма, випускники якої зможуть працювати на посадах керівника, менеджера, управителя, сертифікованого менеджера (управителя) житлового будинку (групи будинків), менеджера (управителя) підприємства житлово-комунального господарства.
Обов’язковість професійної підготовки та атестації передбачено Законом України «Про житлово-комунальні послуги», який встановлює вимоги до нової професії «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)». Навчання спеціалістів з управління житловою нерухомістю є одним з головних кроків до впровадження ринку управителів житловим фондом. Національний університет «Львівська політехніка» є провідною організацією Західної України, яка здійснює підготовку менеджерів (управителів) та подальшу їхню атестацію в акредитованих центрах.
Для осіб, які уже мають диплом магістра або спеціаліста з будь-якої спеціальності, вступ на спеціалізацію «Управління житловими будинками та їхніми об’єднаннями» не потребує складання ЗНО з іноземної мови. Кафедра технологій управління закликає всіх охочих здобути не тільки цікавий, але і надзвичайно потрібний та корисний на сьогодні фах менеджера (управителя) житлового будинку (групи будинків).
Довідка
У 2012 році в Довідник професій, посад та професійних назв робіт було додано дві професії – «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» та «менеджер (управитель) підприємства житлово-комунального господарства». У 2015 році Закон України № 417-19 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» надав право співвласникам багатоквартирного будинку виконання своїх прав та обов’язків щодо утримання й управління таким будинком через вибір професійного управителя, що має надавати відповідні послуги на договірній основі. У 2017 році Закон України «Про житлово-комунальні послуги» визначив норму «обов’язкової професійної атестації» за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)». З 1 січня 2019 року – юридична або фізична особи, які надають послуги управителя, зобов’язані мати у штаті щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну підготовку та атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам відповідно до Постанови КМУ «Деякі питання професійної атестації за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)».