Для прикарпатських поціновувачів вокального шоу «Голос країни» участь у ньому неймовірно талановитої Христини Дутчак з Калуша стала справжнім сюрпризом. Чотири роки тому дівчина вже підкорювала телешоу, дійшла до фіналу «Голосу. Діти», а тепер спробувала свої сили в дорослому «Голосі». Її шлях у проекті був недовгим, проте неймовірно яскравим. Спочатку вона своїм дивовижним виконанням англомовної композиції таки розвернула крісло Тіни Кароль і стала останньою учасницею, котра потрапила в шоу. На другому етапі проекту юна співачка в дуеті з іншим конкурсантом заспівала оригінальну версію «Танець пінгвіна» Кузьми Скрябіна. І хоча на цьому її участь у шоу завершилася, цей виступ запам’ятався і сподобався багатьом глядачам. Про хвилюючі етапи шоу, відмінність дорослого і дитячого «Голосів», конкуренцію, свою наставницю на проекті співачку Тіну Кароль та про залаштунки шоу розмовляємо з Христиною Дутчак.
– З чого розпочалося твоє захоплення музикою?
– Моє захоплення музикою розпочалось ще з дитинства. В дитячому садку, коли співала на ранках, мама помітила, що я добре беру ноти і досить артистично поводжуся на сцені. Отож взяла мене за руку і відвела до майбутньої тоді вчительки співу – Оксани Лісовської. Я їздила на конкурси, фестивалі, і з кожним роком все більше усвідомлювала, що музика – це те, без чого світ був би дуже нудним. Дякую мамі за те, що відкрила мій талант.
– Розкажи більше про себе. Де навчаєшся, який фах здобуваєш? Які маєш захоплення, окрім музики?
– Навчаюсь на другому курсі Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» (політологія і міжнародні відносини). Словом, буду дипломатом, або якимсь надзвичайним і повноважним послом чи навіть перекладачем. Окрім музики, у мене є чимало захоплень: пишу вірші, люблю малювати і нещодавно стала відеоблогером. Тож підписуйтесь на мій канал на «Ютубі» «OK studio».
– Ти була півфіналісткою першого сезону «Голосу. Діти», через чотири роки прийшла на дорослий «Голос країни». Чому вирішила знову взяти участь в цьому вокальному шоу?
– Як тільки закінчився «Голос. Діти» з моєю участю, я вже знала, що піду на дорослий. Мені було надзвичайно цікаво порівняти дитячий «Голос» з дорослим, адже це зовсім інший рівень. Також було цікаво подивитись, наскільки я зросла за ці чотири роки у вокальному плані.
– Які твої враження від участі в шоу?
– Враження незабутні. «Голос країни» подарував багато нових знайомств, шалені емоції, змішані з нестерпним хвилюванням. Це, без сумніву, ще одна дуже яскрава сторінка мого життя, яку так не хочеться перегортати.
– В якому проекті було простіше змагатися – в дитячому чи в дорослому?
– Важче було змагатись в дорослому. Тому, що дитиною ти ще не дуже знаєш, що таке конкуренція, не до кінця усвідомлюєш те, що на сцені ти борешся за шанс пройти далі, а не просто насолоджуєшся піснею. На «Голосі країни» ти – дорослий. Відповідальність за виступ ти повністю береш на себе, і якщо щось не так – це тільки твоя провина. Почуватися дорослим у таких випадках круто, особливо, коли тобі вдається пройти в наступний етап. Відчуття того, що «ти це зробила сама, без чиєїсь допомоги», багато важить.
…
– Після «боїв» твій шлях в шоу закінчився – як ти сприйняла свою поразку?
– Після поразки я не дуже засмутилась, оскільки за свої 12 років на сцені навчилась і підніматись, і падати. Мені 18, я була наймолодшою на проекті і змогла пройти до другого етапу шоу. Гадаю, це досить хороший результат і добрий старт для нових починань. Тільки постійні самовдосконалення і розвиток дадуть змогу виявити себе в майбутньому ще яскравіше. Тому я не зупиняюсь.
– Що змінилося в твоєму житті після участі в дитячому «Голосі» і тепер, після дорослого?
– Після «Голосу. Діти» знайшла дуже багато нових друзів, заручилась широкою підтримкою публіки. Я навіть три роки мала свою рок-групу, яка досить успішно працювала і гастролювала. «Голос країни» дав мені величезний досвід вже на новому, дорослому, щаблі і можливість краще усвідомити, над чим саме далі працювати і що вдосконалювати. Я почала сприймати себе як людину, яка може всього досягти сама, головне – вірити в себе і йти до кінця.
– До чого треба бути готовим, беручи участь в талант-шоу?
– Маєш розуміти саме значення цього дійства. Зрозуміти, що тебе будуть позиціонувати не тим, ким ти є, і не завжди твої вокальні дані можуть оцінити як належне. Головне – до кінця вірити в свої сили, не падати духом і насолоджуватись часом, який ти проводиш на головному вокальному шоу країни.