З 1 травня 2023 року на кафедрі соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки проходять дистанційне наукове стажування викладачі Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща) – доктор габілітований, професор Аніта Хаз-Токаж, завідувачка кафедри інформаційних технологій, книгознавства та медіаосвіти Інституту соціальної комунікації та медіанаук, і Рената Малеса, доктор гуманітарних наук у галузі соціології, доцентка кафедри інформаційних технологій, бібліології та медіаосвіти. Керівником наукового стажування у Львівській політехніці є к.і.н., доцентка кафедри СКІД Наталія Вовк.
Упродовж тижня (29 травня – 2 червня) колеги поділилися своїми дослідженнями зі студентами та науково-педагогічними працівниками кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності.
Доктор габілітований Аніта Хаз-Токаж презентувала дослідження на тему «Покоління Альфа як нове покоління користувачів медіа, технології та інформації». Ключові меседжі виступу:
- діти та молодь як користувачі нових медіа та інформаційних технологій;
- глобальні дослідження нового покоління користувачів;
- представники покоління Альфа у світі метавсесвіту;
- використання доповненої реальності (AR) і віртуальної реальності (VR);
- досвід покоління Альфа зі штучним інтелектом (ШІ), розширенням Інтернету речей і, зокрема, Інтернету іграшок;
- ігри, мобільні ігри, інноваційні технології, голограми, GPS (Global Positioning System) як важливі канали зв’язку тощо.
Доктор гуманітарних наук у галузі соціології Рената Малеса презентувала свої дослідження на тему «Комунікаційний та інформаційний менеджмент у кризових ситуаціях». У лекції дослідниця розповіла про:
- типи кризових ситуацій;
- поняття кризи з погляду паблік рілейшнз, внутрішні та зовнішні причини кризових ситуацій на мікро- та макромасштабі, а також детермінанти і фази антикризового менеджменту;
- питання кризи іміджу;
- роль медіа в процесі управління кризою та результати опитування «Kryzysometr 2022» (обговорення найбільших криз у Польщі);
- методи боротьби з кризою іміджу в соціальних мережах;
- принципи ефективної комунікації та найпоширеніші помилки в комунікації.
Усі доповіді викликали інтерес як серед студентства, так і викладачів кафедри.
До кінця стажування у Львівській політехніці ще заплановано проведення спільного наукового семінару кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Львівської політехніки і кафедри інформаційних технологій, книгознавства та медіаосвіти Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні.