Для студентки Інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку Лідії Станько другий навчальний семестр був плідним на великі досягнення. Нещодавно дівчина стала стипендіаткою Президента України. Докладніше про успіхи в навчанні, нові плани та мрії Лідії — у нашому інтерв’ю.
— Чому ви вирішили навчатись у Львівській політехніці і як обирали спеціальність?
— Я обрала Львівську політехніку через її гідну репутацію серед університетів України, що базується на статистичних даних та відгуках студентів і випускників. У виборі спеціальності я відштовхувалася від власних уподобань та бажання змінювати й поліпшувати державу. Мене завжди цікавило розв’язання соціальних, економічних, політичних та інших проблем, особливо на рівні державного управління. Насамперед я хотіла працювати на благо суспільства та робити те, що мені подобається найбільше. Перед поданням документів я ознайомлювалася з планами навчальних програм різних спеціальностей. На основі цього вирішила, що великий обсяг різноманітних дисциплін, наведених у навчальному плані спеціальності «публічне управління та адміністрування», мені найкраще підходить. Своїм вибором я задоволена, адже ця спеціальність охоплює дуже багато різноманітних сфер науки (від маркетингу до національної безпеки).
— Поділіться вашими першими враженнями від навчання в університеті. Наскільки швидко адаптувалися до студентського життя?
— Коли ти вже на третьому курсі, важко пригадати перші враження від навчання в університеті. Однак добре пам’ятаю, що в перший день зустрічі з викладачами я відзначила їхній високий професіоналізм і готовність давати якісні знання студентам. Також дуже сподобалося наше студмістечко. Мене по-особливому захопила атмосфера студентства всередині цього середовища між корпусами і безпосередньо в них.
Я б не сказала, що знаю відповідь на запитання щодо адаптації до студентського життя, оскільки очне навчання на першому курсі тривало зовсім не довго. Більшу частину часу ми вчились онлайн. Але оскільки я звикла до будь-якого формату навчання, то можна сказати, що адаптація була швидкою.
— Що для вас означає бути стипендіаткою Президента України?
— Бути стипендіаткою Президента України для мене велика честь і підтвердження успішної праці над собою. Ця нагорода для мене є визнанням моїх зусиль, яких я докладала впродовж усіх років навчання, а також результатом праці та підтримки багатьох важливих для мене людей: моєї сім’ї, друзів і викладачів. Гадаю, без їхньої підтримки я б не досягла таких висот.
— Яких зусиль ви доклали, щоб досягти такого успіху в навчанні?
— Щоб досягти успіху в навчанні, потрібні самодисципліна, систематичність і велика мотивація. Велику вагу мають довготривала самостійна праця та допомога від викладачів, які були наставниками для мене під час написання багатьох наукових праць. Ще раз зазначу: підтримка з боку найближчих людей і можливість покластися на них допомогли мені в досягненні моїх цілей. Постійна практика й удосконалення стали основою мого розвитку як студентки. Кожен успіх і помилка були для мене важливими, адже сприяли моєму особистісному зростанню. Завдяки цьому досвіду я опанувала навички, які будуть корисні для мене впродовж усього життя як у навчанні, так і в кар’єрі.
— Які ваші подальші цілі й у якій сфері мрієте працювати?
— Поки що я не визначилася зі сферою майбутньої діяльності, оскільки світ швидко змінюється і потрібно постійно рухатися разом з ним. Тож моєю ціллю на цей час є пошук нових шляхів і використання якомога більше можливостей. Я прагну розвиватися в галузі, яка дасть мені змогу застосовувати свої навички та знання з користю для суспільства. З моїми інтересами у сфері публічного управління та адміністрування я розглядаю можливість працювати в громадському секторі або ж у дотичних до цього організаціях. Цей період пошуку є для мене часом відкриття нових горизонтів і визначення моєї майбутньої кар’єри. Вважаю, що наразі правильним для мене шляхом є не фокус на чомусь обмеженому й конкретному, а відкритість до багатьох сфер діяльності.
— Що ви можете порадити майбутнім студентам Львівської політехніки?
— Майбутнім політехнікам я б порадила завжди вірити в себе і не боятися робити якомога більше помилок. Помилки в час студентства — це не поразки, а напрями руху, цінний досвід, якого ви набули в правильний час. Я залюбки заохочую студентів пробувати себе у всьому новому й навіть мінімально цікавому, тому що це дуже допомагає зрозуміти себе, свої уподобання та сформулювати певні особисті цілі. Також я б порадила долучатися до внутрішньоуніверситетських подій, як-от «Весна Політехніки» й «Осінь Політехніки», різноманітні курси, тренінги та будь-що інше. Нещодавній досвід участі у «Весні Політехніки» відкрив для мене несподівано багато. І найголовніша моя порада — використовувати студентське життя на повну, бо воно дуже скороминуще.