Ось уже другий тиждень четверо студентів Інституту архітектури та дизайну Національного університету «Львівська політехніка» під керівництвом доктора філософії, асистента кафедри архітектури та реставрації Сергія Гетьманчука проходять реставраторську практику в церкві святої Варвари (Ukrainische Griech-Kath Kirche St. Barbara in Wien), що у Відні.
В Австрію молоді реставратори та їхній наставник поїхали на запрошення українського пароха о. Тараса, який звернувся і в департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної військової адміністрації по допомогу з організацією такого навчання..
«Головним завданням стажерів є обстеження стін храму, вкритих розписами та олійними полотнами українсько-американського діаспорного художника Святослава Гординського. Частину цих полотен студенти демонтують і вчитимуться реставрувати», – розповідає керівниця мистецького проєкту We&World, доктор мистецтвознавства, доцентка кафедри дизайну та основ архітектури Львівської політехніки Христина Береговська.
Загальний ремонт церкви та відновлення її розписів приурочені до 250-ї річниці від часу, коли австрійська імператриця Марія-Терезія передала приміщення колишнього єзуїтського конвікту Святої Варвари разом із храмом для проведення богослужінь відповідно до «греко-католицького обряду».
«Ця церква є найдавнішою українською парафією у Західній Європі. ЇЇ відновлення – це чудова нагода для українських студентів опанувати нові знання та навички, отримати поважний реставраторський досвід. Тому для нас було принципово важливо навіть у такий скрутний час знайти фінансові можливості й організувати цю практику», – каже директорка департаменту архітектури та містобудування Львівської ОВА Олена Василько.
Політехніки висловлюють щиру вдячність усім, хто сприяв і допомагав із реалізацією цієї ініціативи.
Докладніше – на сторінці Департаменту архітектури та містобудування Львівської ОВА у соцмережі Фейсбук.