Студентка другого курсу кафедри екологічної безпеки та природоохоронної діяльності Інституту сталого розвитку імені В’ячеслава Чорновола Львівської політехніки Наталя Матата поділилась досвідом, як допомогти Україні під час війни, якщо ти студент і не маєш змоги донатити.
«Насправді вже дуже просто!» – стверджує Наталя. З її досвіду все дуже реально й нічим не гірше від донатів, бо сьогодні будь-яка допомога важлива.
«Коли тільки розпочалася війна, я довго думала, чим можу допомогти країні. Тому дійшла до думки: зробити онлайн-школу для дітей. Бо через війну страждають не тільки дорослі, а й малі, які не розуміють, що відбувається. Насправді діти вразливіші.
Онлайн-школу я організувала за два тижні з допомогою моїх друзів. Ми шукали навчальний матеріал для дітей 6–10 років. Робили презентації, повноцінні уроки і прописували програму для онлайн-конференцій. Дітки не тільки малювали, щось робили ручками, вони також вивчали англійську, деякі німецьку, українську мови, вчилися писати, рахувати й дізнавались про нашу країну. До речі, їм дуже сподобався урок фізкультури, а це й для вчителя корисно.
Ця онлайн-школа дала змогу батькам відпочити (тривала з 8:00 до 14:00), а діткам відволіктися. Все, що потрібно було для цього проєкту: ноутбук, бажання допомогти, базові навички в Павер пойнті», – розповідає Наталя.
Дівчина також розповіла, що брала участь у волонтерському проєкті – навчання німецької мови. Оскільки вона, навчаючись за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» в Національному університеті «Львівська політехніка», поєднує навчання також і в Німеччині та знає німецьку мову – допомагає людям у вивченні й інтегруванні в іншу країну, ділиться своїм досвідом. Це займає трошки вільного часу, але приносить користь, адже коли людина перебуває в чужій країні, не знає мови – вона є дезорієнтованою.
Наталя пригадує, що після кількох фраз рідною мовою стаєш для таких людей вже майже частиною сім’ї. Саме в такі моменти розумієш, що де б не перебував та які б не були обставини – усі ми єдині, а отже – непереможні!