Боти, пропагандистські канали, зомбовані росіяни розгортають у соціальних мережах цілу інформаційну кампанію з метою поширювати фейки, дезінформацію й паніку серед українців. Та інформаційний фронт, на щастя, відкритий для всіх і боротися проти агресора в медіапросторі можуть навіть ті, хто ховається в бомбосховищах та укриттях, тому наша армія – величезна.
Кожного разу, звертаючись до людей, радник голови Офісу Президента України Олексій Арестович наголошує на активній пропаганді з боку ворога і на важливості фільтрування інформації та знищенні фейків. Та наша психіка й світосприйняття почали пристосовуватися до нових умов і ми іноді зміщуємо акценти на рутину й звичне життя, забуваючи, що для закінчення війни потрібні активні дії не тільки від волонтерів та захисників, а від усіх українців, зокрема й на інформаційному фронті. Інформація – зараз наша головна зброя і її потрібно активно використовувати за допомогою різних способів.
Найпопулярнішим інструментом інформаційної війни було обрано надсилання скарг із проханням блокувати акаунти, які поширюють дезінформацію та фейки, підтримують країну агресора. Та кіберполіція не радить цього робити – поширювання таких дописів серед друзів у сторіз Instagram із закликом до блокування тільки підвищує охоплення акаунту, його популярність у мережі. Саме тому це питання передали фахівцям кіберполіції, які й займаються знищенням ботів, пропаганди та фейкової інформації, варто тільки відправити посилання на сторінку в бот – t.me/stop_russian_war_bot. Це перевірений та офіційний ресурс, куди ви так само можете повідомляти, звісно, і про переміщення ворожої техніки, інформуючи Збройні сили України, тобто не сидіти без діла, а всяко допомагати Україні в інформаційній війні.
Найлегше, що може зробити напевно кожен, це не давати світу забути про Україну й розширити число людей та країн, які на ділі підтримують нас у протистоянні агресору. Розповідайте друзям з-за кордону про злочини Росії, закликайте їх виходити на мітинги в своїх країнах, адже підтримка від закордонних партнерів нам зараз конче необхідна. Закликайте їх також боротися з пропагандою та фейками вже в їх країнах, поширювати правдиву інформацію серед світової спільноти.
Варто привертати увагу міжнародних видань та політиків провідних країн світу до війни в нашій країні. Активні користувачі Twitter, Facebook, Instagram та SMM експерти радять робити це через коментарі під їх постами, пов’язаними з Україною, публікувати твіти, сторіс та власні пости з позначками цих людей. Як показує практика – на сьогодні це доволі дієвий інструмент впливу, але потрібно дотримуватися певних рекомендацій: писати коротко, по суті, використовувати хештеги, не вступати в конфлікти з іншими користувачами, лайкати схожі коментарі та пости для їх просування.
Для того, щоб події в Україні не перетворилися на норму для байдужих, європейцям потрібно нагадувати, що це не конфлікт, не криза, а повномасштабне вторгнення, війна. Саме таке формулювання найбільше впливає на людей, привертає їх увагу, закликає до активніших дій. Слово «війна» є певним тригером, і його все-таки варто вживати в інформаційному просторі, щоб активізувати світову спільноту.
Але найголовніше – не поширюйте власноруч фейки, дезінформацію, паніку. Сьогодні нам дуже потрібні чистий розум, впевненість у завтрашньому дні та бойовий дух. Діліться перевіреною інформацією, стежте тільки за офіційними джерелами, які належать уповноваженим органам влади. І, головне, довіряйте владі, вони роблять усе для того, щоб звільнити нашу землю, очистити її від ворогів та гарантувати наступним поколінням мирне небо.