В Національному університеті «Львівська політехніка», стартує англомовна освітня програма другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 191 Архітектура та містобудування галузі знань 19 – Архітектура та будівництво Кваліфікація: Магістр з архітектури та містобудування за спеціалізацією «Реставрація пам’яток архітектури та містобудування і реконструкція об’єктів архітектури»
У 2020 році, в Національному університеті «Львівська політехніка», стартує англомовна магістерська освітня програма за спеціальністю 191 - Архітектура та містобудування (3 семестри) за спеціалізацією Реставрація пам’яток архітектури та містобудування і реконструкція об’єктів архітектури.
Освітньо-професійна програма базується на загальновідомих положеннях та результатах сучасних наукових досліджень з теорії архітектури та реставрації, архітектурного проектування, реконструкції та реновації пам’яток архітектури, ревіталізації містобудівних комплексів і орієнтує на актуальні спеціалізації, в рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра.
Спеціалісти спеціальності 191 – Архітектура та містобудування застосовуються в галузі проектування будівель та споруд, проектування об’єктів ландшафтної архітектури, реконструкції та реновації пам’яток архітектури, в галузі охорони історичного середовища; в сфері дизайну – міського, архітектурного, графічного та вебдизайну; в сфері державного та міського адміністрування в галузі архітектури та містобудування.
Умови вступу: Відділ по роботі з іноземними студентами (http://lp.edu.ua/vris, foreign.dept@lpnu.ua)
Кафедрою архітектури та реставрації укладені двосторонні угоди і ведеться плідна наукова співпраця з такими закордонними науковими закладами як:
- Люблінський політехнічний університет (Польща), кафедрою Реставрації пам’яток; у рамках співпраці відбувається навчання за програмою подвійних дипломів;
- Університет прикладних мистецтв у Відні (Австрія), факультет реставрації;
- Холмська Вища Професійна школа (Польща);
- Моргетський державний університет (США).
З 2018 кафедра архітектури та реставрації уклала міжінституційні угоди в рамках програми Еразмус+ К1 – Обмін для студентів і викладачів ВНЗ – з наступними університетами:
- Кінгстонський університет, Лондон (Велика Британія).
Галузь охорони та реставрації об’єктів культурної спадщини є надзвичайно міжнародно спрямованою сферою. Щороку у світі за співпрацю комісій ЮНЕСКО, ІСОМОСу, ICROMy, Центру світової спадщини проводяться десятки наукових конференцій, семінарів, зустрічей та інших заходів. У цьому ключі кафедра Архітектури та реставрації має свої досягнення. 6 працівників кафедри є кленами ІСОМОСу. Спеціалісти кафедри були членами організаційно-наукових комітетів з внесення до Списку пам’яток ЮНЕСКО двох українських памяткових комплексів – історичного центру міста Львова та групи з 16-ти українських церков у Польщі та Україні.