Результати проекту Baltics4UA

Аналіз, розробка, впровадження та оцінка заходів із залучення громадян у балтійських ЗВО та за їх межами

1

Світове кафе (World Café) в межах міжнародного проєкту Baltics4UA: дискусія про роль вишів та академічної спільноти в подолання кризи, спричиненої війною

30 березня 2023 року в Науково-технічній бібліотеці відбулося «Світове кафе» в рамках міжнародного проєкту Baltics4UA. Учасники обговорили роль університетів, студентів та академічної спільноти у подоланні гуманітарної кризи. Вони обговорили різні теми, в тому числі, як залучити студентів до реагування на кризу та внесок досліджень у політику реагування на кризу. Група розробила багато глибоких ідей, таких як постановка конкретних цілей, трансформація волонтерської роботи в соціальні послуги та адаптація освітніх програм до сучасних реалій.

 

2

Публікація у відкритому доступі: Локальний аналіз: Приклади ініціатив із залучення громадян в Україні, організованих балтійськими університетами

Публікація розповідає про заходи із залучення громадян, які проводять університети країн Балтії для подолання наслідків української гуманітарної кризи в регіоні.

Ця збірка була підготовлена в рамках Робочого пакету 2 проекту Baltics4UA, що фінансується ЄС: «Підтримка України через залучення громадян в університетах країн Балтії» (https://baltics4ua.eu/, номер проекту 2022-2-EE01-KA220-HED-000096422). Автори цього дослідження висловлюють подяку всім організаціям-партнерам Baltics4UA за їхній внесок у дослідження та збір ресурсів для цього проекту, а також під час рецензування посібника. Більше інформації на нашому сайті!

 

3

Круглий стіл «Вектор цінностей як основний напрямок впливу на залучення громадян до гуманітарної допомоги в кризових ситуаціях»

03 листопада об 11:00 (за київським часом) у Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся круглий стіл «Вектор цінностей як основний напрям впливу на залучення громадян до гуманітарної допомоги в кризових ситуаціях».
Результати заходу: аналіз цінностей українців та їх вплив на залучення громадян до гуманітарної допомоги в кризових ситуаціях. 
Спікери: Ольга Романенко, кандидат економічних наук, Державний торговельно-економічний університет; Петро Байковський, кандидат політичних наук, Український католицький університет; Ріхард Бунка, голова Латвійської асоціації юристів. Більше інформації на нашому сайті!

 

4

Мозковий штурм «Роль академічної спільноти у залученні громадян до гуманітарної допомоги»

16 листопада о 10:05 у Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся мозковий штурм на тему «Роль академічної спільноти у залученні громадян до гуманітарної допомоги».

Результат заходу: визначити можливості та шляхи залучення громадян до гуманітарних ініціатив та допомоги українському суспільству в умовах кризи.
На заході використані інтерактивні методи для аналізу їхньої здатності приймати рішення в кризових ситуаціях.
 

5

Кейс-чемпіонат «Соціальні комунікації як ефективний інструмент залучення бізнесу до гуманітарної допомоги

14 грудня 2023 р. у Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся кейс-чемпіонат «Соціальні комунікації як ефективний інструмент залучення бізнесу до гуманітарної допомоги.

Змагання, яке проходило в офлайн-форматі, спричинило великий інтерес в учасників, серед яких були представники академічного середовища – студенти і
викладачі – Львівської політехніки. Кожен із присутніх мав можливість висловити власну точку зору щодо важливості використання соціальних комунікацій для залучення підприємств до підтримки гуманітарних проєктів.

 

6

Вебінар «Психологічна підтримка громадян у кризових ситуаціях»

24 січня 2024 року у Львівській політехніці відбувся онлайн вебінар на тему «Психологічна підтримка громадян у Психологічна підтримка громадян у кризових ситуаціях». У заході взяли участь представники академічної спільноти ЛПНУ та та студенти. Спікером заходу виступила Ірина Сняданко, практичний психолог, доктор психологічних наук, професор, професор, завідувач кафедри теоретичної та практичної психології Інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка».

Результат: визначено основні інструменти надання психологічної підтримки громадянам під час кризових ситуацій. Як один із підсумків зустрічі було визначено, що кризова ситуація, зокрема війна, є ненормальною ситуацією розвитку життя суспільства, тому поведінка в ній кожного індивідуума є абсолютно нормальною і залежить від багатьох особливостей стабільності його психіки.

 

Аналітична записка під назвою «Вища освіта в умов»ах гуманітарних криз: Стійкість, соціальна інтеграція, інновації

Аналітична записка під назвою «Вища освіта в умовах гуманітарних криз: Стійкість, соціальна інтеграція, інновації» підготовлена факультетом політичних наук Тартуського університету та ретельно прорецензований нашими шановними партнерами з консорціуму Baltics4UA.
Цей документ узагальнює колективний досвід нашого консорціуму в організації 23 публічних акцій, присвячених Україні. У цій аналітичній записці ми ділимося комплексною стратегією, розробленою для залучення громадян та інституцій до солідарності з Україною та її народом. Спираючись на власний досвід, ми ділимося думками, отриманими під час реалізації цих ініціатив. 
 

8

Воркшоп «Співпраця закладів вищої освіти з місцевими та міжнародними партнерами у підтримці учасників гуманітарної кризи: Досвід співпраці, перспективи розвитку»

25 квітня 2024 року команда проєкту Baltics4UA від Львівської політехніки провела воркшоп «Співпраця закладів вищої освіти з місцевими та міжнародними партнерами у підтримці учасників гуманітарної кризи: Досвід співпраці, перспективи розвитку».
Результат заходу: аналіз основних викликів та узагальнення перспективи розвитку такої співпраці між вищою освітою та місцевими і міжнародними партнерами у підтримці подолання гуманітарної кризи.

 

Розбудова потенціалу вищої освіти та освітній вплив

9

Кафе досвіду «Співпраця у соціальних акціях, ініційованих академічними колами, як відповідь на кризові ситуації»

Лідерами команд були:

  • Олександр Березко, к.т.н., доц., доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Національного університету «Львівська політехніка», експрезидент EuroDoc;
  • Ірина Сняданко, д.психол.н., професор, завідувачка кафедри теоретичної та практичної психології Львівської політехніки;
  • Іван Хома, к.і.н., доц., завідувач кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини Університету.

Результати заходу: запропоновано такі заходи:

  1. Створення спеціалізованих комісій для кризового управління, які будуть включати представників академічної спільноти й адміністрації для ефективного управління кризовими ситуаціями.
  2. Розробка та вдосконалення плану дій для реагування на різні види кризових ситуацій.
  3. Проведення тренінгів та семінарів з кризового управління для підвищення навичок управління кризовими ситуаціями.
  4. Створення системи оперативного обміну інформацією між учасниками спільного процесу реагування на кризові ситуації.
  5. Використання експертного потенціалу академічної спільноти для аналізу кризових ситуацій та розробки рекомендацій щодо їхнього розв’язання.
  6. Створення інформаційно-аналітичних центрів, які будуть відстежувати ситуацію та аналізувати дані для оперативного реагування на кризові події.
  7. Організація спільних інтердисциплінарних проєктів між різними інститутами, університетами та дисциплінами для розв’язання конкретних проблем, пов’язаних із кризовими ситуаціями.
  8. Створення системи психологічної та практичної підтримки для тих, хто потребує допомоги під час кризових ситуацій.
  9. Розвиток механізмів взаємодії з громадськістю для її інформування та залучення до реагування на кризові ситуації.
  10. Створення мережі партнерів для швидкого реагування на кризові ситуації та обміну ресурсами.

 

Навчальні матеріали у відкритому доступі для науково-педагогічних працівників

Цей звіт пропонує цінну інформацію про заходи із залучення громадян, організовані нашими партнерами Baltics4UA. Він включає практичні приклади з таких заходів, як:  Семінар для викладачів (політологія - Тартуський університет), Кафе досвіду (Львівська політехніка), Світове кафе (Талліннський університет)
Хакатон (Web2Learn), Мистецький захід (KTU Kauno technologijos universitetas / Каунаський технологічний університет), Молодіжний дебатний турнір (Латвійський університет). Повній звіт можна переглянути на Zenodo


 

10

Серія подкастів «Голоси залучення»

Серія подкастів «Голоси залучення» є частиною проекту Baltics4UA.
У цій серії висвітлено неймовірні зусилля науковців та практиків, спрямовані на розвиток громадянської активності та надання гуманітарної підтримки.

 

Звіти на рівні країн від партнерів Baltics4UА від партнерів в Естонії, Латвії, Литві та Україні

Ці звіти надають огляд впливових заходів, проведених під час проєкту, з урахуванням унікального контексту кожної країни. Вони доступні відповідними мовами партнерів - естонською, латиською, литовською та українською.

Ці публікації покликані інформувати та надихати дослідників, освітян та політиків, демонструючи найкращі практики та стратегії, які зміцнювали стійкість вищої освіти протягом усього проєкту.

Ознайомтеся з нашими звітами за посиланням.

 

11


Онлайн-круглий стіл: Українці в країні та за кордоном: Соціальні та технологічні виміри реагування на кризові ситуації у вишах та поза ними

Онлайн-круглий стіл: Українці в країні та за кордоном: Соціальні та технологічні виміри реагування на кризові ситуації у вишах та поза ними відбувся в Zoom в рамках проєкту Baltics4UA.

Результати: розглянуто критичні виклики та стратегії для забезпечення стійкості в освіті, суспільстві та технологіях.

Основні моменти:

1️ Експертні презентації від:

  • Професор Яна Сичікова (Бердянський державний педагогічний університет, Україна)
  • д-р Людмила Троценко (Бібліотека Вроцлавського університету, Польща)
  • д-р Мар'яна Черкес (Медичний університет м. Грац, Австрія)

2️. Інтерактивні дискусії на актуальні теми, зокрема:

  • Вплив російської війни на інтеграцію українців у нові громади.
  • Роль університетів у підтримці переміщеного населення.
  • Трансформація навчальних програм у зв'язку з викликами воєнного часу.
  • Соціальні ініціативи для допомоги постраждалим.


 

Публікація з відкритим доступом «Антикризове реагування ЗВО: взаєморозуміння у соціальних діях, керованих академічним середовищем»

Дослідження «Антикризове реагування ВНЗ: взаєморозуміння у соціальних діях, керованих академічним середовищем» є представлення взаєморозуміння основних методів та соціальних дій, ініційованих академічним середовищем для антикризового реагування вищих навчальних закладів. У дослідженні за допомогою методу Харта проаналізовано ефективність соціальних дій університетів Латвії, Литви, Естонії та України.
Стаття буде опублікована у вільному доступі на платформі Peers Int. Результати дослідження доступні за посиланням.

 

Більше інформації на офіційному сайті проекту!

Оновлено 2 тижні 1 день тому