Результати проєкту

Відкриття Відкриття Відкриття Відкриття

У Національному університеті «Львівська політехніка» відбулося відкриття проєкту «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України» напряму Жан Моне у рамках програми ЄС Еразмус+, який буде реалізовуватися упродовж наступних трьох років із метою формування комплексних знань про ЄС, особливості європейської інтеграції України, а також ролі СП у створенні спільного європейського простору.

Ключовими спікерами заходу стали Наталія Чухрай - проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка»; Петро Крайнік - експерт напряму Жан Моне Національного Еразмус+ офісу в Україні; Ярослав Музичко - начальник управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА; Оксана Юринець - комунікаційний менеджер проекту «EaP_Initiative», професор кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Національного університету «Львівська політехніка»; Ганна Гопко – народний депутат України VIII скликання, Голова мережі захисту національних інтересів АНТС; Наталія Гоц – керівниця Центру міжнародної освіти Національного університету «Львівська політехніка»; Роман Калитчак – член правління Української асоціації викладачів і дослідників європейської інтеграції, старший науковий співробітник Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій Львівського національного університету імені Івана Франка; Наталія Чорнописька – членкиня проєкту напряму Жан Моне в рамках Програми ЄС Erasmus+ «Логістика і управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду», який реалізується ІНЕМ Національного університету «Львівська політехніка». Модераторкою заходу виступила Ярина Турчин – директорка ІГСН НУЛП, академічний куратор та науковий консультант проєкту.

Подія викликала чималий інтерес у студентів, викладачів та інших зацікавлених осіб. Її учасниками стали близько ста осіб.

Під час заходу відбулася презентація відеоролика, підготовленого студентами-міжнародниками за назвою «Нове від модуля EaP_Initiative», а також представлено основні компоненти нового навчального курсу, який спрямований на посилення освітньої та наукової складових підготовки фахівців, створення консорціуму з академічних, державних та громадських структур, діяльність яких пов’язана із розбудовою співпраці між Україною та ЄС, імплементації європейських стандартів та реалізації Стратегічного плану розвитку Національного університету «Львівська політехніка».

З більш детальною інформацією про захід можна ознайомитися на сайті проєкту «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України» напряму Жан Моне у рамках програми ЄС Еразмус+.

лекція лекція

Поширюємо ідеї, цінності Європейського Союзу не лише в Україні!!!

Сьогодні- 12.10. 2020 року відбулась онлайн-лекція Директора Інституту гуманітарних і соціальних наук, професора, доктора політичних наук-Турчин Ярини Богданівни, яка презентувала тему « Генеза та еволюція східної політики ЄС» в рамках програми «Visiting Professor” для студентів Вармінсько-Мазурського університету Інституту політичних наук та студентів Національного університету « Львівська політехніка», котрі вчаться за програмою подвійних дипломів. Гарна практика поширення знань про Східне партнерство в дії.

Початок курсу Початок курсу Початок курсу Початок курсу

От і розпочалось викладання курсу "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" в рамках програми Жана Моне. Викладачі курсу в ході занять використовують інтерактивні методики викладання, тривають цікаві дискусії з актуальних питань ЄС та Східного партнерсва, рефлексії студентів щодо навичок та знань, отриманих в процесі навчання.

Мадлен Мун Мадлен Мун Мадлен Мун

2.03.2021 р. в рамках проекту "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для"(Жан Моне Модуль) відбулась лекція-дискусія із британським політиком Мадлен Мун. В заході взяли участь польскі колеги, українські науковці, політики, громадяни та студенти. Були підняті цікаві питання щодо безпекового виміру країн Східного партнерства та ролі НАТО у цьому напрямі. Щиро дякуємо що долучились)

маріуполь маріуполь маріуполь

22.03.2021 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (серія публічних лекцій у різних університетах України) відбулась відкрита лекція для аспірантів та студентів політологів та міжнародників Маріупольского державного університету. Під час лекції були підняті актуальні питання Східного партнерства, учасники обмінялись думками щодо перспектив розвитку цієї ініціативи ЄС.

Серія заходів у інших інститутах НУЛП Серія заходів у інших інститутах НУЛП

В рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у інших інститутах Національного університету "Львівська політехніка" ) відбулась відкрита лекція для студентів третього курсу ОП "Право" ІППО НУЛП. Під час лекції були зроблені акценти на ключових напрямах втілення Ініціативи ЄС "Східне партнерство", проаналізовані основні здобутки країн-членів ініціативи з часу її впровадження і до сьогодні.

ІКНІ ІКНІ ІКНІ

23.03.2021 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у різних інститутах Національного університету "Львівська політехніка") відбулась відкрита лекція для студентів освітньої програми "Комп'ютерні науки" (ІКНІ). Під час лекції обговорювались актуальні питання Східного партнерства та перспектив європейського майбутнього України.

публічна лекція публічна лекція публічна лекція

26.03.2021 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у різних ЗВО України) відбулась відкрита лекція для студентів третього курсу спеціальності облік і оподаткування Львівського техніко-економічного коледжу. Під час лекції були обговорені питання Ініціатив ЄС Східне партнерство, учасники обмінялись думками щодо проблемних питань цієї ініціативи.

лекція спікера лекція спікера лекція спікера

29.03.2021 р. в рамках проекту "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для Украни"(Жан Моне Модуль) відбулась лекція-дискусія із українським науковцем, експертом з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, Президентом Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» - Михайлом Гончарем на тему "ЕНЕРГОРЕСУРСИ ТА ЕНЕРГЕТИЧНА ІНФРАСТРУКТУРА ЯК ІНСТРУМЕНТАРІЙ ВПЛИВУ РОСІЇ НА ЄС, НАТО ТА КРАЇНИ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА". В заході взяли участь українські науковці, політики, громадяни та студенти. Були підняті цікаві питання щодо енергетичного безпекового виміру країн Східного партнерства та ЄС, акцентовано увагу на впливі Російської федерації на енергетичну ситуацію у цих країнах.

лекція лекція

30.03.2021 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у різних інститутах Національного університету "Львівська політехніка") відбулась відкрита лекція для студентів освітньої програми "Комп'ютерна інженерія" (ІКТА). Під час лекції обговорювались пріоритети та проблемні напрямки розвитку Східного партнерства.

публічна лекція публічна лекція

31.03.2021 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у різних ЗВО України) відбулась відкрита лекція для студентів шостого курсу медичного факультету спеціальності "лікувальна справа" Львівського національного університету імені Данила Галицького. В ході лекції студенти ознайомиоись із основними принципами та засадами реалізації "Ініціативи ЄС Східне партнерство", обмінялись думками щодо проблемних питань та перспектив розвитку цієї ініціативи.

медіатека медіатека медіатека

12.04.2021 р. в рамках реалізації проєкту проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" відбулось відкриття медіатеки "Східне партнерство". Перші відвідувачі ознайомились із науковою літературою, обговорили основні переваги та можливості цього івенту. Медіатека діятиме на постійній основі. Науковці, викладачі, студенти та усі бажаючі можуть скористатись нею з метою здобуття додаткових знань з тематики східного партнерстваЗображення видалено.Зображення видалено..

конкрус конкурс конкурс

12.04.2021 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" відбувсь конкрус відеороликів з медіаграмотності "STOP FAKE. В заході взяли участь студенти восьми груп освітньої програми "міжнародні відносини" Національного університету "Львівська політехніка", які відзняли відеоролики, що спростовують міфи про східне партнерство. Конкурсна комісія розподілила призові місця наступним чином: 1 місце - МВ-26; 2 місце - МВ-21, МВ-25; 3 місце - МВ-21з., МВ-22, МВ-23, МВ-24, МВ-27. Щиро вдячні усім учасникам за участь та чудові ролики. Подарунки чекають на перможцівЗображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.

квіз квіз квіз квіз

15.04.2021 року в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" відбулось розумово-інтелектуальне шоу "Smart Quiz". У запеклій боротьбі взяли участь 6 команд юних інтелектуалів, між якими велась запекла гонкапротягом усього змагання. Перемогу здобула команда Бейкер стріт 221 Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.. На другому місці прийшла команда All starsЗображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.. Третьою фінішувала команда The GangЗображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.. Команда проєкту щиро дякує всім, хто взяв участь у заході. Пеможців чекають призиЗображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено..

Результати "Smart Quiz":

  1. Бейкер стріт 221 - 42 балиЗображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.

  2. All stars - 39 балів Зображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.

  3. The Gang - 38 балівЗображення видалено.Зображення видалено.Зображення видалено.

  4. Eggheads - 37 балівЗображення видалено.Зображення видалено.

  5. ЄСоюзники - 36 балівЗображення видалено.Зображення видалено.

  6. Шановне панство - 33 балиЗображення видалено.Зображення видалено.

публічна лекція публічна лекція

20.04.2021 р. в рамках проекту "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для Украни"(Жан Моне Модуль) відбулась лекція-дискусія із українським політиком, народною депутаткою Верховної Ради України VIII –IX скликань, Головою Комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванною Орестівною Климпуш-Цинцадзе. В заході взяли участь студенти, викладачі та науковці. Учасниками зустірчі обговорювались проблемні питання та перспективи євроатлантичної інтеграції України та особливостей імплементації Східного партнерства в нашій державі. Щиро дякуємо всім, що долучились до нашого заходу.

вебінар вебінар

Студенти організували вебінар із медіаграмотності та пізнали європейський досвід. До заходу долучилась спікерка Наталя Войтович.

Спікер Спікер

6.05.2021 р. в рамках проекту "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для Украни"(Жан Моне Модуль) відбулась публічна лекція-дискусія із Високоповажним швейцарським дипломатом, Заступником Глави Місії Посольства Швейцарії в Україні Сімоном Піду. Тема заходу: "Швейцарсько-українські двосторонні відносини". Учасникам дискусії вдалось обговорити актуальні питання українського безпекового виміру та майбутнього України у системі міжнародних відносин. В заході взяли участь більше 100 учасників. Щиро дякуємо всім, хто долучився.

публічна лекція публічна лекція публічна лекція

14.05.2021 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у різних інститутах Національного університету "Львівська політехніка") відбулась відкрита лекція для студентів другого курсу освітньої програми "Журналістика" (ІППО). Під час лекції обговорювались актуальні питання Ініціативи ЄС Східне партнерство.

публічна лекція публічна лекція публічна лекція

18.05.2021 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у інших освітніх закладах) відбулась відкрита лекція для студентів та викладачів спеціальності "міжнародна економіка" Університету банківської справи. Під час лекції обговорювались актуальні питання

та напрямки розвитку Східної політики ЄС, особливості економічної взаємодії країн ЄС та України. Команда проєкту щиро дякує колегам за долучення до заходу.

публічні лекції публічні лекції публічні лекції

20.05.2021 р. у свято української вишиванки в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у інших освітніх закладах) відбулась відкрита лекція для студентів відділення права та викладачів циклової комісії правничих дисциплін Львівського кооперативного коледжу економіки і права. Під час лекції обговорювались актуальні питання європейської інтеграції України, розглянуті основні складові Ініціативи ЄС Східне партнерство.

публічна лекція публічна лекція

24.05.2021 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у інших інститутах Національного університету "Львівська політехніка" ) відбулась відкрита лекція для студентів другого курсу спеціальності "енергетика" ІЕСК НУЛП. Під час лекції обговорювались актуальні питання однієї із платформ Східного партнерства "енргетична безпека", особливості енергетичної співпраці ЄС та України.

Форум Форум Форум

27-28 травня 2021 року в рамках реалізації реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" відбувся VI українсько-польський науковий форум «Східна політика Європейського Союзу: здобутки, викли­ки та перспективи. Співорганізатори форуму Національний університет «Львівська політехніка» (Україна) та Вармінсько-Мазурський університет в Ольштині (Республіка Польща). Форум відбувся в рамках реалізації проекту Еразмус + Жан Моне модуль, який реалізується в Національному університеті «Львівська політехніка» за назвою «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України». Захід розпочався із урочистого відкриття, де взяли участь 12 осіб, зокрема керівництво університетів, представники органів державної влади та громадських організацій, безпосередні організатори форуму. У круглому столі за назвою «Регіональний вимір ініціативи ЄС Східне партнерство в Україні» у доповідях та обговорені взяли участь 28 осіб (12 з Польщі та 16 з України). Захід продовжувався у форматі роботи в 6 секціях, які були присвячені: генезі та перспективам східної політики ЄС; Східному партнерству як важливій складовій ЄПС; безпековим аспектам східної політики ЄС та гуманітарному виміру співпраці у контексті євроінтеграційного процесу. Загальна чисельність учасників форуму 117 осіб. Зокрема, 92 особи з України, 23 - з Польщі, а також Болгарії та Литви. Окрім зрілих , досвідчених науковців участь у заході взяли молоді дослідники – аспіранти та студенти, які представили свої доповіді у 6 молодіжній секції дослідників європейського союзу та європейської інтеграції країн Східного партнерства. Загалом 17 осіб. До обговорень та дискусій активно долучилися студенти спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» 2-3 року навчання Національного університету «Львівська політехніка» (близько 40 осіб).

Окрім академічних осередків виявили зацікавлення та взяли участь у заході представники органів державної влад України та Польщі, а саме: Львівської обласної ради, Вармінсько-Мазурського сейміку, Львівської обласної державної адміністрації, маршалковського управління Вармінсько-Мазурського воєводства, Львівської міської ради.

Команда проєкту щиро вдячна усім за участь та щиро надіється на подальший розвиток партнерських відносин.

Львівські ЗМІ пишуть нашу активність VІ Українсько-польський науковий форум «Східна політика Європейського Союзу: здобутки, виклики та перспективи». Приємно. Щиро дякуємо. https://www.lvivconvention.com.ua/19286-2/

ФОРУМ ПРО СХІДНУ ПОЛІТИКУ ЄС ВІДБУВСЯ В ОНЛАЙН ФОРМАТІ

27–28 травня 2021 року в Інституті гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» відбувся VІ Українсько-польський науковий форум «Східна політика Європейського Союзу: здобутки, виклики та перспективи».

Організаторами заходу були Інститут гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» та Інститут політичних наук Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині (Польща).

Співорганізаторами від України та інших країн були Науково-аналітичний центр політичних досліджень «Вектор» (Україна), Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених ІГСН (Україна) та Ольштинський відділ Польського товариства політичних наук (Польща).

Форум проведено в рамках реалізації проєкту «Ініціатива ЄС «Східне партнерство: можливості для України» «EaP Initiative» за підтримки Програми ЄС Еразмус+ напряму Жан Моне.

В онлайн форматі форуму взяли участь 117 осіб з різних країн. 

Форум відбувся за підтримки Львівського конференц-бюро в рамках програми «Пакет підтримки».

 

За результатами проведення VI українсько-польського наукового форуму "Східна політика Європейського Союзу: здобутки, викли­ки та перспективи" вийшли друком колективна наукова монографія та збірник тез. Пишаємось ще одним науковим досягненням в рамках реалізації реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України".

опитування опитування опитування опитування опитування опитування

Вітаю колеги. Раді також презентувати Вам результати опитування якості та рівня виклдання курсу Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України, що реалізовується в рамках міжнародого гранту Jean Monnet Module. Команда проєкту щиро дякує студентам за високу оцінку, позитивні відгуки та надані рекомендації щодо курсу.

Опитування Опитування

Вітаю Друзі. Раді презентувати Вам результати опитування рівня знань студентів другого курсу на початку (середній бал 11) та в кінці (середній бал 16) викладання курсу Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України. Щиро раді, що змогли покращити рівень знань та дякуємо усім студентам, які брали участь у вивченні цього курсу.

медіатека медіатека медіатека

10.06.2021 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" відбулось чергове засідання Медіатеки "Східне партнерство". В заході взяли участь науково-викладацький та студентський актив. Із доповіддю "Східний вектор зовнішньої політики Польщі" виступив запрошений гість професор Богдан Гудь. Активна студентська молодь презентувала допвідь на тему "Польско-українські відносини в рамках Східного партнерства". Сторони обмінялись думками щодо майбутнього розвитку політики Польщі в напрямку Східного партнерства та інших питань цієї тематики. Команда проєкту щиро вдячна усім, хто долучився до заходу.

парті парті

З листопада 2020 року кафедра політології та міжнародних відносин Інституту гуманітарних та соціальних наук розпочала реалізацію проєкту «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України» напряму Жан Моне програми Європейського Союзу Еразмус+. У минулому семестрі 214 студентів другого курсу освітньої програми «Міжнародні відносини» прослухали навчальний курс «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України». Це новий інтерактивний міждисциплінарний курс, який спрямований на вивчення принципів та засад зовнішньої політики ЄС та її значення для східних сусідів, зокрема, ресурсного потенціалу Східного партнерства для євроінтеграційного курсу України.

Особливо цікавими та корисними для студентів стали зустрічі із відомими українськими та зарубіжними практиками, експертами із Східної політики ЄС, лекції провідних спікерів:

  • високоповажний швейцарський дипломат, заступник Глави Місії Посольства Швейцарії в Україні Сімон Піду, (тема лекції: «Швейцарсько-українські двосторонні відносини»),
  • голова Комітету з питань інтеграції України з ЄС, народна депутатка Верховної Ради України VIII–IX скликань Іванна Климпуш-Цинцадзе (тема лекції «Європейська інтеграція України: досягнення, виклики та перспективи»),
  • український науковець, експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики «Стратегія XXI століття» Михайло Гончар (лекція на тему: «Енергоресурси та енергетична інфраструктура як інструментарій впливу Росії на ЄС, НАТО та країни Східного партнерства»),
  • британський політик, депутат британського парламенту (2005–2019), президент Парламентської Асамблеї НАТО (2018–2019) Мадлен Мун (тема лекції: «Країни Східного партнерства у Європейському безпековому просторі»).

Також у рамках проєкту було організовано та проведено VI Українсько-польський науковий форум «Східна політика Європейського Союзу: здобутки, виклики та перспективи» (27–28 травня 2021 року).

13 вересня 2021 року команда проєкту разом зі студентами – випускниками курсу – провели зустріч Erasmus Party, де обговорили проміжні результати проєкту, досягнення студентів, нагородили найактивніших слухачів курсу. Керівник проєкту, д. політ. н., професор, директорка Інституту гуманітарних і соціальних наук Ярина Турчин зачитала привітання учасників заходу від координаторки проєкту Національний Ерасмус+ офіс в Україні Світлани Шитікової. Пані Світлана високо оцінила роботу команди проєкту «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України», зокрема відзначила студентські відеоролики про успіхи Східного партнерства в Україні, а також різні заходи в рамках проєкту: вебінари, відкриття медіатеки, вікторини, проведення студентського конкурсу на найкращий відеоролик «Історія успіху Східного партнерства».

Результати опитування студентів показали, що студенти позитивно оцінили навчальний курс «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України», вони отримали ті компетентності, які є важливими для їхньої професійної реалізації, навчились працювати в команді, мали можливість послухати лекції експертів. Студенти високо оцінили роботу викладачів курсу – професорів Ярини Турчин та Оксани Юринець, доцентів Ольги ІвасечкоОлега Цебенка, а також старшого викладача Домініки Рослонь.

Реалізація проєкту триває до 2023 року, і попереду ще багато цікавий заходів для студентів, зустрічей, лекцій, конкурсів, вебінарів.

Щиро дякуємо координаторці проєкту Національного Еразмус + офісу в Україні та усім його представникам за лист звернення до наших дорогих студентів-учасників курсу Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України та високу оцінку діяльності нашої команди проекту.

Серія лекцій у інших ЗВО Серія лекцій у інших ЗВО Серія лекцій у інших ЗВО

8.11. 2021 року в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у інших закладах вищої освіти України) відбулась відкрита лекція для викладачів та студентів другого курсу ОП "Публічне управління" Міжрегіональної академії управління персоналом, м. Київ. Під час лекції були обговрені стратегічні напрямки розвитку Ініціативи ЄС "Східне партнерство", також зроблені акценти на можливостях студентської академічної мобільності, які існують в рамках цієї ініціативи. Дякуємо колегам за організацію зустірчі.

Маємо ще одне досягнення команди в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України". Наш інформаційний ресурс з курсу "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" тепер сертифікавано та визнано методичною працею. Наші студенти активно використовують ВНС в процесі підготовки до занять з цієї дисципліни, особливо це актуально під час дистанційного навчання в умовах пандемії.

Серія публічних лекцій у інших ЗВО Серія публічних лекціій у інших ЗВО Серія публічних лекцій у інших ЗВО

10.11. 2021 року в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у інших закладах вищої освіти України) відбулась відкрита лекція для викладачів та студентів всіх курсів бакалаврату та магістратури спеціальності 291 "Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії" Міжрегіональної академії управління персоналом, м. Київ. Під час лекції були обговрені концептуальні питання Східної політики ЄС. , також зроблені акценти на можливостях студентської академічної мобільності, які існують в рамках цієї ініціативи. Дякуємо колегам за організацію зустірчі.

серія публічних лекцій у інших інститутах НУЛП серія публічних лекцій у інших інститутах НУЛП

В рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у інших інститутах Національного університету "Львівська політехніка" ) 12.11. 2021 р. відбулась відкрита лекція для студентів четвертого курсу груп ТР-41, 42, 43, 44, 45 та БІ - 41 ІТРЕ НУЛП. Під час публічної лекції було висвітлено пріоритети Східної політики Європейського Союзу, розглянуті перспективи та основні загрози цій ініціативі.

Серія публічних лекцій у інших ЗВО Серія публічних лекціій у інших ЗВО

15.11. 2021 року в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у інших закладах вищої освіти України) відбулась відкрита лекція для викладачів та студентів першого курсу ОП "Політологія" Волинського національного університету, м. Луцьк. В ході публічної лекції були обговорені ключові напрями реалізації політики ЄС в рамках ініціативи ЄС Східне партнерство, а також про можливості студентської академічної мобільності в рамках програми Erasmus +. Дякуємо колегам за організацію зустрічі.

конференція конференція конференція конференція

17-19 листопада 2021 року команда проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" та колеги з кафедри політології та міжнародних відносин Національного університету "Львівська політехніка" взяли участь у 25 щорічній міжнародній конференції асоціації центрально-європейської політичної науки - "Виклики демокртаії: політичні процеси Центральної та Східної Європи". В конференції взяли участь близько 120 науковців у сфері політичних наук з 21 країни світу. Команда проєкту виступила з доповіддю на тему: "Динаміка демократизації країн-адресантів Ініціативи ЄС Східне партнерство." Під час конференції взяли участь у пленарому засіданні, круглих столах та роботах секцій, також вдалось налагодити міжнародні контакти з іноземними колегами. Щиро були раді на належному рівні представити команду проєкту та Національний університет "Львівська політехніка у цьому заході.

серія лекцій у інших інститутах НУЛП серія лекцій у інших інститутах НУЛП серія лекцій у інших інститутах НУЛП

28.10.2021 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у інших інститутах Національного університету "Львівська політехніка" ) відбулась відкрита лекція для студентів четвертого курсу ОП "Телекомунікації та радіотехніка" ІТРЕ НУЛП. Під час лекції обговорювались актуальні питання Ініціативи ЄС "Східне партнерство" та особливості її імплементації в країнах-адресатах.

Публічна лекція Публічна лекція Публічна лекція

30.11. 2021 року в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у інших закладах вищої освіти України) відбулась відкрита лекція для викладачів та студентів першого курсу ОП "Міжнародні відносини, суспільін комунікації, регіональні студії" Національного технічного університету "Дніпровська політехніка", м. Дніпро. В ході публічної лекції були обговрені перспективи євроінтеграції України в контексті Ініціативи ЄС Східне партнерство, виокремлені основні загрози країнам регіону. Щиро дякуємо колегам за жваву дискусію та організацію зустрічі

Публічна лекція Публічна лекція Публічна лекція Публічна лекція

1.12.2021 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" відбулось чергове засідання Медіатеки "Східне партнерство". В заході взяли участь викладачі та студенти кафедри політології та міжнародних відносин Національного університету "Львівська політехніка". Із доповіддю "Перспективи саміту Східного партнерсва у 2021 для України" виступив запрошений гість - радник віце-прем'єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іван Нагорняк. Спікер окреслив ключові напрями потенційного розвитку співпраці України з ЄС в рамках Східного партнерства. В ході заходу виникла жвава дискусія. У заході взяло участь близько 90 людей. Команда проєкту щиро вдячна усім, хто долучився до заходу.

круглий стіл круглий стіл круглий стіл круглий стіл круглий стіл круглий стіл

7 грудня 2021 року в рамках реалізації проекту Erasmus+ Жан Моне Модуль «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України» відбулось засідання круглого столу «Регіональний вимір ініціативи ЄС Східне партнерство: виклики, досягнення та перспективи». Захід об'єднав широке коло наукової спільноти та студентства України. Під час пленарного засідання обговорювались актуальні питання безпекового, економічного, політичного, культурного, енергетичного та інших вимірів Східного партнерства. Щиро дякуємо усім, хто долучивсь до цікавої дискусії та виступив із доповідямиЗображення видалено..

публічна зустріч публічна зустріч публічна зустріч публічна зустріч публічна зустріч

10.12.2021 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" відбулась лекція-дискусія народного депутата України Миколи Княжицького на тему «Європейська інтеграція України» із викладачами та студентами університету (активність - запрошення спікерів на публічні лекції). Спікер окреслив ключові проблеми інтеграції України до ЄС, виокремив перспективні напрямки реформування української держави та надав грунтовні відповіді на запитання учасників стосовно євроінтеграції нашої держави. Команда проєкту щиро вдячна усім, хто долучився до заходу.

медіатека медіатека

17 грудня 2021 року в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" відбулось чергове засідання Медіатеки "Східне партнерство". Під час заходу авторський колектив із членів команди проєкту - Рослонь Д., Турчин Я., Івасечко О. презентували вихід наукової монографії "Partnerstwo Wschodnie w polityce zagranicznej Polski". Також було обговорено ряд актуальних питань з тематики Східного партнерства. Щиро дякуємо усім, хто долучивсь до заходу)))

монографія

Вийшла друком у науковий світ монографія авторського колективу - Рослонь Д., Турчин Я., Івасечко О. "Partnerstwo Wschodnie w polityce zagranicznej Polski", що є вагомим науковим доробком в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України". У виданні досліджено пріоритетні напрямки Східної політики Республіка Польща. Монографія опублікована польською мовою та доступна для всіх бажаючих у нашій бібліотеці "Східне партнерство" у 311 ауд. 4 корпусу НУ "ЛП".

Прийміть сердечні вітання з Різдвом
Христовим і Новим 2022 роком!

У день Різдва Христового бажаємо щастя Вам земного,

Бажаємо в душах відродити уміння вірити й любити,

А Бог Вам щедрою рукою за Вашу віру, за терпіння

Своє надасть благословіння.

Христос Рождається!

З повагою - колектив проєкту!

Різдвяні подарунки не закінчуються) Усім гарних свят)) З науковими монографіями можна ознайомитися у відкритому доступі на сайті нашого проєкту: https://lpnu.ua/eap-initiative/zvity-ta-publikatsii

Молодіжний саміт СХП Молодіжний саміт СХП Молодіжний саміт СХП Молодіжний саміт СХП Молодіжний саміт СХП

В рамках проведення інтернет-конференції на тему «Україна в координатах Східного партнерства: пошук геополітичних пріоритетів крізь призму національної безпеки», який відбулася в Національному університеті «Львівська політехніка» 24 березня 2022 року, відбулось засідання "Модель молодіжного Саміту Східного партнерства". Питаннями порядку денного були: 1) Посилення безпекової співпраці в рамках Східного партнерства; 2) Допомога усасників Східного партнерства Україні у протидії російській агресії. Учасниками молодіжного саміту стали активна студентська молодь Національного університету "Львівська політехніка", які виступили делегатами-дипломатами від ЄС, України. Молдови, Грузії, Вірменії та Азербайджану. Результатом молодіжного саміту стала одноголосна підтримка резолюції, в якій було засуджено агресію росії проти України, домовлено про надання допомоги українській державі та народу, подано ідеї щодо посилення безпекової складової країн Східного пратнерства.

Захід відбувся в рамках реалізації проекту Еразмус + Жан Моне модуль, який реалізується в Національному університеті «Львівська політехніка» за назвою «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України». Щиро дякуємо усім за участь! Слава Україні!!!

інтернет-конференція інтернет-конференція інтернет-конференція інтернет-конференція

В рамках проведення інтернет-конференції на тему «Україна в координатах Східного партнерства: пошук геополітичних пріоритетів крізь призму національної безпеки», який відбулася в Національному університеті «Львівська політехніка» 24 березня 2022 року, відбулось засідання "Модель молодіжного Саміту Східного партнерства". Питаннями порядку денного були: 1) Посилення безпекової співпраці в рамках Східного партнерства; 2) Допомога усасників Східного партнерства Україні у протидії російській агресії. Учасниками молодіжного саміту стали активна студентська молодь Національного університету "Львівська політехніка", які виступили делегатами-дипломатами від ЄС, України. Молдови, Грузії, Вірменії та Азербайджану. Результатом молодіжного саміту стала одноголосна підтримка резолюції, в якій було засуджено агресію росії проти України, домовлено про надання допомоги українській державі та народу, подано ідеї щодо посилення безпекової складової країн Східного пратнерства.

Захід відбувся в рамках реалізації проекту Еразмус + Жан Моне модуль, який реалізується в Національному університеті «Львівська політехніка» за назвою «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України». Щиро дякуємо усім за участь! Слава Україні!!!

Портінков Портінков Портінков Портінков

30.03.2022 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" відбулась лекція-дискусія українського журналіста, письменника, телеведучого Віталія Портникова із викладачами, аспірантами та студентами Національного університету "Львівська політехніка" та іншими гостями на тему «Погляд на Східне партнерство»(активність - запрошення спікерів на публічні лекції). Спікер окреслив сучасний стан та проблеми Східного партнерства. В рамках жвавої дискусії було обговрено ключові виклики для безпеки України та Східного партнерства. Команда проєкту щиро вдячна усім, хто долучився до заходу.

Магда Є. Магда Є. Магда Є.

31.03.2022 р. в рамках проекту "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для Украни"(Жан Моне Модуль) відбулась публічна лекція-дискусія із українським політологом, директором Інституту світової політики, к.п.н., доц. Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" Євгеном Магдою. Тема заходу: "Інтеграційні перспективи України". Учасникам дискусії вдалось обговорити актуальні питання перспектив членаства України в НАТО та ЄС, проаналізувати українське безпекове питання крізь призму російсько-української війни, окреслити майбутнє України у системі міжнародних відносин. В заході взяли участь більше 100 учасників. Щиро дякуємо всім, хто долучився.

медіатека медіатека

1.04.2022 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" відбулось чергове засідання Медіатеки "Східне партнерство". В заході взяли участь викладачі та студенти кафедри політології та міжнародних відносин Національного університету "Львівська політехніка". Із доповіддю щодо результатів соціологічного дослідження на тему "Політика Європейського Союзу щодо українських біженців: кейс російсько-української війни" виступила запрошена гостя нашого заходу Христина Ілик - к. соц. н., завідувач Центру моніторингу ЛНУ ім. І. Франка, керівник відділу польових досліджень соціологічної компанії FAMA. Спікерша окреслила ключові напрями міграційної політики країн ЄС щодо прийому українських біженців, дані соціологічних опитувань щодо кількості біженців з України до ЄС. В ході заходу виникла жвава дискусія. У заході взяло участь близько 40 людей. Команда проєкту щиро вдячна усім, хто долучився до заходу.

ДоНУ ДоНУ ДоНУ

14.04.2022 року в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" (активність - серія публічних лекцій у інших закладах вищої освіти України) відбулась відкрита лекція для викладачів та студентів Донецького національного університету імені Василя Стуса, м. Вінниця. В ході публічної лекції були обговорені актуальні проблеми та перспективи євроінтеграції в контексті Ініціативи ЄС Східне партнерство, виокремлені основні загрози країнам регіону. Щиро дякуємо колегам за жваву дискусію та організацію зустрічі.

Солонтай Солонтай Солонтай Солонтай

14.04.2022 р. в рамках реалізації проєкту Jean Monnet Module "Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" відбулась онлайн-зустріч із українського аналітиком, керівником програми практичної політики Інституту Політичної Освіти - Олександром Солонтаєм (активність - запрошення спікерів на публічні лекції) на тему: "Євроінтеграційні перспективи України в умовах російсько-української війни". У заході взяли участь викладачі, аспіранти, студенти Національного університету "Львівська політехніка", українські політики та інші гості. Команда проєкту щиро вдячна усім, хто долучився до заходу.

Щиро дякуємо колегам із Донецького національного університету імені Василя Стуса за гарний відгук та надіємось на подальшу співпрацю.

https://www.facebook.com/139364059496639/posts/4528318590601142?d=n

Єврошкола Єврошкола Єврошкола

Ярина Турчин виступила спікером Єврошколи, що проводиться в рамках EU Study Days in Ukraine

6 жовтня 2022 року професорка Ярина Турчин, координаторка проєктів Еразмус+ Жан Моне модуля «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України» та Жан Моне кафедри «Європейські студії для технічних спеціальностей в Національному університеті «Львівська політехніка» виступила спікером Єврошколи, що проводиться в рамках EU Study Days in Ukraine – освітнього проєкту Представництва Європейського Союзу в Україні, започаткованого у 2013 році. Метою проєкту є розвиток мережі випускників, які цікавляться питаннями європейської інтеграції й спільно реалізують власні ініціативи у різних сферах діяльності. EU Study Days допомагає знаходити однодумців, які бачать розвиток України як європейської держави. Лектори  EU Study Days EU – провідні українські та європейські експерти з європейської інтеграції, міжнародного права, економіки, цифровізації та інших напрямків, які вивчають пріоритети розвитку Європейського Союзу в різних сферах, що безпосередньо пов’язано з ключовими питаннями взаємовідносин Україна-ЄС. Професорка Ярина Турчин ознайомила слухачів Єврошколи зі Східним партнерством як складовою Європейської політики сусідства ЄС у тематичному модулі «ENP and Eastern Partnership, EU FSP» (lecture, Q&A)». Також знаннями з політики розширення ЄС та можливих сценаріїв розвитку Східного партнерства поділилися професорка Львівського національного університету імені Івана Франка Наталія Антонюк і Сергій Герасимчук, заступник виконавчого директора Ради зовнішньої політики «Українська призма», директор програми Регіональних ініціатив та сусідства. У заході взяло участь понад тридцять слухачів Єврошколи, які активно долучилися до дискусії про стан та перспективи політики розширення ЄС та місця в ній країн Східного партнерства, зокрема, й України.

лекція лекція лекція лекція лекція лекція

13.10.2022 року о 9:30 відбулась онлайн-лекція для студентів груп СК-11, СК-12, СР-11, СЗ-11 в рамках проєкту Жан Моне модуль " Ініціатива ЄС Східне партнерство:можливості для України".

Під час лекції учасниця проєкту доцентка Ольга Івасечко ознайомила студентів з причинами виникнення ініціативи ЄС Східне партнерство, країнами-адресатами ініціативи та їхніми ключовими досягненнями, джерелами фінансування, форматами співпраці, тематичними платформами тощо. Увага лекторки також була сфокусована на загрозах миру та безпеки в регіоні Східного партнерства згідно Normandy Index 2021 року, Індексі Східного партнерства, порядком денним ініціативи ЄС та можливими траєкторіями її розвитку в майбутньому. 

медіатека медіатека медіатека медіатека медіатека

17 жовтня 2022 року у рамках проєкту «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України» (EaP initiative) за підтримки програми ЄС Еразмус+ напряму Жан Моне відбулось засідання медіатеки на тему «Захист приватності та генетичних даних в ЄС». У ньому взяли участь студенти першого курсу, що навчаються на бакалаврській програмі «Міжнародні відносини», учасники проєкту, а також інші зацікавлені особи. Спікер заходу Петро Сухорольський – кандидат юридичних наук, доцент кафедри політології та міжнародних відносин Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки, член Світової федерації футурології. Його доповідь стосувалася презентації результатів власних досліджень, які викладені у кількох публікаціях щодо захисту прав людини в Європейському Союзі, пов’язаних із використанням персональних даних, включаючи генетичні дані людини. П. Сухорольський розповів про особливості та цілі законодавства ЄС у сфері захисту персональних даних та звернув увагу на низку характерних для сучасної епохи чинників, які породжують нові ризики та загрози для суб’єкта даних. Основна увага була зосереджена на опрацюванні великих масивів генетичних даних інтернет-компаніями, які надають послуги широкому колу осіб у різних країнах світу, що стосуються генеалогії, встановлення етнічної приналежності та визначення схильності до певних захворювань. Зроблено висновок, що чинне законодавство ЄС, незважаючи на його передовий характер, потребує певного удосконалення для того, щоб урахувати специфічні характеристики генетичних даних. У іншому разі, гарантувати повну безпеку та захист приватності осіб, що користуються згаданими сервісами, а також їхніх кровних родичів – дуже важко. Учасники заходу виявили інтерес до теми, а особливо до перспектив використання великих масивів генетичних даних у майбутньому та пов’язані з цим ризики для людини та суспільства. Зокрема, студенти цікавилися додатковими джерелами інформації щодо цієї проблеми, способами поєднати конфліктуючі інтереси у цій сфері, особливостями захисту персональних даних в Україні у контексті інтеграції нашої держави до ЄС тощо. У майбутньому команда проєкту планує проведення низки інших схожих заходів та запрошує долучатися до них усіх бажаючих.

Спікер Спікер Спікер Спікер Спікер

20 жовтня 2022 року в рамках проєкту " Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" ( EaP initiative) за підтримки програми ЄС Еразмус+ напряму Жан Моне відбулась лекція на тему: " Свобода слова як  важлива складова євроінтеграційного процесу України"
Про українську журналістику у час війни і про те наскільки важлива свобода слова для України, яка бачить своє майбутнє у європейській спільноті. Про це була розмова з журналісткою Радіо Свобода Галиною Терещук.
Попри те, що сьогодні у час війни, є обмеження у роботі журналіста, з огляду безпеки і нерозголошення інформації, але суспільство повинно отримувати об’єктивну і неупереджену інформацію, має бути поінформованим. Бо це основа демократичного розвитку країни. На лекції було близько 100 студентів та учасники проєкту.
Студенти активно задавали питання, зокрема їх цікавила практична робота журналіста, як відрізнити фейк у медіа, бути медійно грамотними.
Дякуємо усім учасникам лекції та продовжуємо працювати над новими не менш корисними івентами.

лекція лекція лекція лекція лекція

31 жовтня 2022 року в рамках проєкту «Ініціатива ЄС «Східне партнерство»: можливості для України» (EaP-initiative) за підтримки програми ЄС Еразмус+ напряму Жан Моне модуль відбулася публічна лекція професорки Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині (Республіка Польща), Голови комісії з питань міжнародного співробітництва Вармінсько-Мазурського сеймику Тереси Астрамовіч-Лейк на тему: «Фінансові інструменти ЄС для розвитку регіонів (на прикладі Вармінсько-Мазурського воєводства)». На початку свого виступу професорка ознайомила слухачів із особливостями й основними етапами реформи децентралізації РП у контексті євроінтеграційного процесу та конвергенції до європейських стандартів у сфері місцевого самоврядування. Також було продемонстровано інвестиційні бюджет ЄС у розвиток Вармінсько-Мазурського воєводства впродовж 2007-2020 рр. Загалом, відзначила, проф. Т.Астрамовіч-Лейк, за окреслений період з європейських фондів для розвитку регіону надійшло понад 30 млрд. злотих, а ще майже 19 млрд. злотих – це регіональне співфінансування. Значні інвестиції були скеровані у відновлювальну енергетику, будівництво регіонального летовища «Ольштин-Мазури», місцеву систему управління відходами, широкосмугові мережі в регіоні, модернізацію та розбудову доріг, будівництво та ремонт закладів культури, зокрема Вармінсько-Мазурської філармонії, покращення відпочинково-спортивної інфраструктури тощо. Також за допомогою європейських проєктів у регіоні було створено майже сім тисяч нових місць праці.

До обговорення теми активно долучилися студенти та викладачі Національного університету «Львівська політехніка», яких цікавили питання європейських інвестицій в освіту та науку, контролю за належним використанням таких коштів, можливість участі інститутів громадянського суспільства в інвестиційних програмах від ЄС та ін. Відкрита лекція була ілюстрована численними прикладами освоєння регіональних інвестицій від ЄС не лише з досвіду Польщі, а й Німеччини, де проф. Т.Астрамовіч-Лейк уже декілька місяців поспіль провадить наукове стажування в Мюнхенському університеті Людвіга-Максиміліана. Загалом участь у заході взяло майже 80 осіб – студентів і викладачів Львівської політехніки.

Захід модерувала керівниця проєкту проф. Ярини Турчин.

До підготовки заходу долучилися й інші учасники проєкту Ірина Сухорольська, Ольга Івасечко, Оксана Юринець та Олег Цебенко (кафедра політології та міжнародних відносин).

Команда проєкту щиро дякує усім учасникам цього івенту та продовжує працювати над підготовкою інших не менш цікавих заходів на актуальні теми європейської інтеграції України та співробітництва з Європейським Союзом. Запрошуємо долучатись до наших заходів усіх бажаючих.

З докладнішою інформацією про проєкт можна ознайомитися на його сайті у рамках Порталу Львівської політехніки

11 листопада відбувся онлайн захід " Вечір- знайомство з ЄС із послами європейської молоді". Спікерка заходу - Юлія Вайда, посолка європейської молоді та активна учасниця Ініціативи ЄС Східне партнерство, проєктна менеджерка «Girls Diplomatic Academy» у ГО «Жіноча ліга», студентка 4 курсу ІГСН, кафедри політології та міжнародних відносин, закцентувала увагу учасників заходу на специфіці Ініціативи ЄС " Посли Європейської молоді", розказала про особливості реалізації проєктів у рамках програми EU4Youth Alumni Network та поділилась своїм досвідом участі в ініціативі.

Про свій досвід участі в Ініціативі ЄС "Посли Європейської молоді" розповідали і студенти магістри-міжнародники Віктор-Володимир Демко та Анастасія Ковальчук, за що їм щиро дякуємо. Особливо цікавою була практична частина заходу із застосуванням інтерактивної навчальної гри на онлайн сервісі " Kahoot" щодо знань про Європейський Союз та активності студентів на інтерактивній платформі "Miro" про інституції ЄС. До заходу долучились студенти не лише міжнародники, але й технічних спеціальностей. Команда проєкту " Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України" ( EaP_initiative) щиро дякує усім учасникам заходу та продовжує готувати інші не менш цікаві івенти.

Оновлено 1 рік 11 місяців тому