Спортивний клуб Національного університету «Львівська політехніка», Львівський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», обласна Асоціація ветеранів спорту і туристична агенція «Трайдент» 27 листопада 2016 року проводять відкриті змагання з північної ходьби «Nordic Walking». Присвячені вони 200-річчю від дня заснування Львівської політехніки.
Метою цих змагань є популяризація та пропаганда здорового способу життя, залучення різних верств і вікових груп населення до регулярних занять фізичною культурою та спортом, зокрема, таким цікавим і корисним видом спорту як північна ходьба «Nordic Walking».
Місце проведення заходу – Стрийський парк, збір учасників поблизу кінотеатру «Львів». Реєстрація – до 12:00, урочисте відкриття змагань – о 12.15, старт – о 12:30.
У змаганнях можуть взяти участь всі охочі у двох вікових категоріях: дорослі (18–49 років) та ветерани (50 років і старші). Учасники прибувають на змагання із нагрудними номерами, палками для ходьби, документом, який засвідчує особу учасника, та медичною довідкою про стан здоров’я.
Довжина дистанції – 2 км. Особиста першість визначається серед чоловіків та жінок у кожній віковій категорії.
Дистанцію контролюватимуть судді, які стежитимуть за технікою ходьби. На трасі заборонено біг. За порушення учасник знімається із змагань.
За довідками звертатися до Оксани Климентіївни Заліско, тел.: 067 732 15 48.
Довідка
Скандинавська або північна ходьба (від англ. Nordic Walking) вперше з’явилася у Фінляндії в 1940-х роках: фіни її називають по-своєму – sauvakavely. Феномен цього виду спорту полягає у тому, що з’явився він завдяки професійним лижникам, які, прагнучи підтримувати спортивну форму впродовж всього року, розпочали тренуватися влітку без лиж, використовуючи ходьбу з лижними палицями. Особливо широкої популярності скандинавська ходьба набула наприкінці 1990-х років.
Цей вид спортивної ходьби є прогулянкою на свіжому повітрі з парою спеціальних палиць, які схожі на лижні. Під час ходьби руки й ноги по черзі рухаються вперед і назад як у звичайній ходьбі, але більш інтенсивно. Протипоказань для скандинавської ходьби немає.
Сьогодні скандинавської ходьбою займаються мільйони людей. В Угорщині та Чехії проводять навіть міжнародні змагання. Нею захоплюються всі: від дітей – до людей пенсійного віку. Адже це не тільки відпочинок та релаксація, відновлення здоров’я для літніх людей, «Nordic Walking», головним лозунгом якого є «Рух – це життя», подовжує життя.
Що дає скандинавська ходьба? Зменшує тиск на коліна і суглоби, поліпшує роботу серця і легенів. Ця ходьба ідеальна для лікування проблем шиї, плечей і постави. Ефективне заняття для спортсменів, яким потрібне постійне тренування серцево-судинної системи і витривалості. Скандинавська ходьба тримає в тонусі м’язи верхньої і нижньої частини корпусу одночасно. У процесі заняття задіяно до 90% м’язів тіла. Прогулянка з палицями спалює на 46% більше калорій, ніж швидка ходьба, і, природно, заняття скандинавської ходьбою набагато ефективніше за бігову доріжку: адже її зазвичай встановлюють у залі, де сперте повітря тільки шкодить людині.