Впродовж трьох днів, 2–4 липня 2021 року, у Львові відбуватимуться заходи вшанування пам’яті розстріляних львівських професорів на Вулецьких пагорбах у липні 1941 року.
2 липня, о 9:00, у Львівській політехніці зберуться науковці на онлайн-міст із польськими колегами.
З вітальним словом до учасників звернеться проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка» професорка Наталія Чухрай та директор осередку «Пам’ять і майбутнє» Марек Мутор.
У зустрічі візьмуть участь ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало і ректор Вроцлавського університету професор Пшемислав Вішневський.
Із промовою виступить також Генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевич.
Під час онлайн-мосту дослідники ― керівниця видавничого відділу «Пам’ять і майбутнє» Каміла Ясінська та директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь ― презентують історичний путівник «Mortui vivunt. Przez Lwów i Wrocław szlakiem zbrodni na Wzgórzach Wuleckich» («Мертві живуть. Через Львів і Вроцлав шляхом злочину на Вулецьких Пагорбах»). Це перша спільна польсько-українська публікація, що торкається злочину щодо львівської інтелігенції у липні 1941 року.
До конференції доєднається також свідок цієї історії Ян Лонгшам де Бер’є ― син ректора Університету Яна Казімєжа Романа Лонгшама де Бер’є.
У другій частині зустрічі виступатимуть історики: із Львівської політехніки ― Андрій Боляновський та Роман Кузьмин і дослідниця з Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки Надія Козел, а також польські науковці ― професор Гжегож Грицюк із Вроцлавського університету і директор осередку «Пам’ять і майбутнє» Марек Мутор.
В суботу, 3 липня, о 10:00, на Вулецьких пагорбах у Львові розпочнеться спільна молитва і покладання квітів, у яких візьмуть участь посадовці та вчені.
А в неділю, 4 червня, з 14:30, біля символічної могили на місці розстрілу львівських учених відбудеться поминальна молитва та покладання квітів, у яких візьмуть участь представники польських культурних товариств та академічної спільноти Львова.