Центр підтримки технологій та інновацій

Керівник TISC – Качмар-Кос Наталія Ярославівна
E-mail
tisc.ndch@lpnu.ua
Номер(и) телефону
+380322582214

Центр підтримки технологій та інновацій (TISC) – це міжнародний проєкт підтримки винахідництва, інновацій та стартап-проєктів, започаткований ВОІВ в квітні 2009 року. Функціонування проєкту TISC в окремій країні має на меті створення мережі Центрів підтримки технологій та інновацій.

В Україні процес створення мережі TISC було започатковано підписанням 23.07.2018 р. Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та ВОІВ щодо створення Центрів підтримки технологій та інновацій в Україні.

Центр підтримки технологій та інновацій (TISC) – це система інформаційно-консультаційної, правової підтримки винахідникам, інноваторам, авторам, креаторам через мережу, що формується.

Основними напрямами діяльності TISC є:

  • здійснення активної просвітницької діяльності з питань права, економіки інтелектуальної власності та інноваційної діяльності;
  • забезпечення доступу до знань та патентної інформації, надання консультацій в сфері права інтелектуальної власності тощо.

На даний момент, реалізація проєкту TISC належить до компетенції Міністерства економіки України та Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ, IP офіс), на базі якого було створено відділ розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій у складі Департаменту розвитку інновацій (Головний офіс TISC IP офісу).

20 вересня 2024 р. відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Національним університетом «Львівська політехніка» та Державною організацією «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (Intellectual Property Office – IP Office) та Інституційної угоди про створення та подальше функціонування Центру підтримки технологій та інновацій (TISC – Technology and Innovation Support Center) на базі Національного університету «Львівська політехніка», який входить до національної мережі TISC.

Меморандумом про співробітництво між УКРНОІВІ та Національним університетом «Львівська політехніка»  передбачено координацію зусиль у сфері правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності, трансферу технологій та комерціалізації результатів наукових досліджень, подальший активний розвиток мережі TISC, а також сприяння у розбудові інноваційного середовища, фахової підготовки фахівців у даній сфері, сприяння створенню умов для розвитку інноваційної екосистеми.

Завданнями Центру підтримки технологій та інновацій є підтримка та просування діяльності мережі TISC в Україні щодо аналітичних досліджень у сфері реалізації та комерціалізації технологій, набуття, використання та захисту  права інтелектуальної власності; стимулювання розвитку інновацій; проведення тематичних конференцій, заходів та організації тренінгів, навчань та семінарів у сфері інтелектуальної власності та інновацій; поширення знань з питань створення, правової охорони та комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності (далі – ОПІВ); здійснення науково-експертної та науково-консультативної діяльності, аналіз ОПІВ; надання користувачам доступу до патентних баз даних та інших джерел патентної та непатентної інформації у сфері інтелектуальної власності з метою здійснення патентного пошуку; популяризація напрямів розвитку інтелектуальної власності та інноваційної діяльності; сприяння комерціалізації та трансферу ОПІВ; сприяння взаємодії між усіма учасниками інноваційного процесу.

 

Послуги TISC:

Базовий рівень – безкоштовні послуги:

  • надання доступу до патентних і непатентних інформаційних ресурсів;
  • надання консультаційної допомоги щодо використання вищезазначених інформаційних ресурсів;
  • сприяння в організації дистанційного навчання для членів TISC за програмами Академії ВОІВ 

Додаткові безкоштовні послуги

  • надання загальної інформації щодо законодавства у сфері інтелектуальної власності та інноваційної діяльності, а також нормативно-правових актів з оформлення і подання заявок на отримання охоронних документів на ОПІВ і підтримання їх чинності;
  • надання консультацій щодо проведення пошуку та отриманні технічної інформації;
  • навчання навичкам проведення пошуку в спеціалізованих базах даних та інших інформаційних ресурсах у сфері інтелектуальної власності;
  • надання базових рекомендацій з формування ліцензійних договорів;
  • консультування з загальних питань оформлення і подання заявок (у тому числі в електронному вигляді) на видачу охоронних документів на ОПІВ;
  • надання доступу користувачам до апаратних і програмних засобів TISC.
Оновлено 3 тижні 2 дні тому