Навчальний процес

Навчальний процес

Кафедра Хімічної технології переробки пластмас здійснює підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавр, спеціаліст та магістр напряму «Хімічна технологія та інженерія» і «Біомедична інженерія».

Кафедра готує:

  • Бакалаврів за спеціальністю: 161 - Хімічні технології та інженерія. Термін навчання - 4 роки. Студент, який отримав освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра, може продовжити навчання на освітньо-кваліфікаційному рівні магістра.
  • Магістри готуються за такими освітньо-професійними програмами:
    • Хімічні технології переробки полімерних і композиційних матеріалів;
    • Хімічні технології високомолекулярних сполук.

Термін навчання – 1,5 роки. Студент, який отримав освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, може продовжити навчання на третьому освітньо-кваліфікаційному рівні (PhD).

  • Бакалаврів і магістрів за спеціальністю: 163 – Біомедична інженерія за освітньо-професійною програмою:
    • Технології ортопедичних та реабілітаційних виробів медичного призначення.

Крім базової підготовки в межах освітньо-професійної програми «Хімічні технології переробки полімерних і композиційних матеріалів» ведеться підготовка фахівців за такими напрямками:

  • Технологія переробки пластмас;
  • Технологія полімерних плівкових, клеючих матеріалів та покрить;
  • Технологія формування полімерних імплантантів та полімерних лікарських форм;
  • Технологія формування виробів з еластомерів;
  • Комп’ютерне конструювання пластмасових виробів та оснащення;
  • Контроль якості полімерної продукції і пластмасових виробів;
  • Полімерне матеріалознавство;
  • Фізико-хімія полімерів і композитів;

В межах ОПП «Хімічні технології високомолекулярних сполук», крім базової підготовки, ведеться підготовка фахівців за напрямками:

  • Хімічна технологія високомолекулярних сполук;
  • Технологія лаків, фарб та клеїв;
  • Хімічна технологія синтетичного каучуку;
  • Технологія біомедполімерів;
  • Основи технології нанокомпозиційних матеріалів;
  • Використання комп’ютерних технологій у виробництві та переробленні полімерів.

Більш детально ознайомитися з освітньо-професійними програмами, які викладаються на кафедрі, можна за посиланням.

 

Кафедра готує докторів філософії (PhD) за спеціальністю:

  • 161 - Хімічні технології та інженерія.

та докторів наук за спеціальностями:

  • 02.00.06 — Хімія високомолекулярних сполук;
  • 05.17.06 — Технологія полімерних та композиційних матеріалів.

Студенти, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Хімічні технології переробки полімерних і композиційних матеріалів» отримують всесторонню підготовку з проектування технологічних процесів виготовлення пластмасових виробів будь-якого призначення (побутові, медичні, будівельні, загально-технічного і спецпризначення в т.ч. вироби радіоелектронної, машинобудівної, авіаційної і медичної техніки тощо), з технології пакувальних матеріалів та пакувальних виробництв; конструювання пластмасових виробів та оснащення для їх виготовлення (литтєві форми, форми для пресування, екструзійні головки тощо); у керуванні обладнанням з виготовлення пластмасових виробів; проектування технологічних процесів та форм з допомогою комп’ютерної техніки.

Студенти спеціалізації «Хімічні технології переробки полімерних і композиційних матеріалів» можуть виконувати наступну професійну роботу:

  • На підприємстві: розробляти технологічні процеси переробки пластмас, керувати цими процесами; конструювати вироби з пластмас та виробниче оснащення; вибирати матеріал для будь-яких цілей і здійснювати підготовку виробничого процесу його переробки; проводити механічну обробку пластмас, з’єднання пластмасових деталей (зварювання, склеювання);
  • В лабораторіях: випробовувати полімери та вироби на їх основі, визначати технологічні характеристики пластмас.

Фахівці працюють на посадах: головного технолога підприємств з виготовлення пластмасових виробів, інженера-технолога, інженера-конструктора, керівника дільниці, начальника цехів і лабораторій, викладача навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, ливарника вищої кваліфікації при роботі на устаткуванні з програмним керуванням.

Працевлаштування випускників здійснюється на підприємствах з переробки пластмас, або на підприємствах, які мають у своїй структурі дільниці з переробки пластмас, зокрема: завод «Полімер-Електрон», Корпорація СП ВАТ «Енергоресурс-Інвест», ТзОВ «РосанПак», УВ СП «ПластРесурс», ППВФ «АСТ», ТзОВ «ЮОН», ТОВ «Укр-Полімер», ПП «Терра-Пак», ТзДВ «Гал-Кат», ТзОВ «Європласт», ТзОВ «Ель пласт», ), СП «Ламела», ТОВ «Пласт», ТзОВ «Вінісін», «SanPan», «UaRms», Компанія “Аммоліт Плюс” та ін.

Студенти, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Хімічні технології високомолекулярних сполук» є творцями сучасних матеріалів і технологій їх синтезу.

Об’єктом діяльності фахівців напрямку є:

  • Розроблення технологічних процесів виробництва полімерів, олігомерів, медполімерів та керування цими процесами;
  • Розроблення нових марок полімерних і композиційних матеріалів, клеїв, лаків, герметиків;
  • Синтез та застосування полімерів медичного призначення (контактні лінзи, стоматологічні пломбувальні матеріали, відбиткові матеріали, матеріали для стоматологічних протезів, полімерні імплантати);
  • Випробування та аналіз пластмас і полімерної сировини;
  • Маркетинг пластмас, полімерів медичного призначення;
  • Полімерні мембрани та мембранні технології.

Спеціалісти працюють на посадах: головного технолога підприємств із синтезу полімерних матеріалів, композитів, лаків, фарб, герметиків, клеїв, інженера хіміка-технолога, керівника дільниці синтезу, начальника та інженера центральних лабораторій, інженера-дослідника науково-дослідних лабораторій, викладача навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації.

Розподіл спеціалістів здійснюється згідно вимог виробництв України, зокрема: ВАТ «Карпатнафтохім» (м. Калуш), ВАТ «Барва» (м. Івано-Франківськ), ТОВ «Живиця-Плюс» (смт. Вигода), ТОВ «Падана Кемікал Компаундс» (с. Ямниця, Івано-Франківська обл.) тощо. Випускники, крім того, успішно працюють у науково-дослідних інститутах, таких як Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України (м.Київ), Український науково-дослідний інститут поліграфічної промисловості (м. Львів), об’єднання «Карат» (м. Львів), у центрально-заводських та інших випробовувальних лабораторіях та ряду інших матеріалознавчих наукових закладах і ряду кафедр «Львівської політехніки».

Освітня програма «Технології ортопедичних та реабілітаційних виробів медичного призначення» готує студентів в сфері розробки, конструювання, виробництва, експлуатації, сервісного обслуговування, експертизи і сертифікації технічних засобів фізичної реабілітації, біомедичних виробів і біоматеріалів, ортезів, протезів, в тому числі біонічних, реабілітаційних технологій. Студенти одержать знання сучасних технологій протезування та реабілітації, дізнаються про розробку, виробництво та практичну реалізацію виробів медичного призначення на належному науково-методичному рівні і відповідно до сучасних умов. Майбутні випускники – це науково підготовлені спеціалісти в галузі біомедичної інженерії, яка насамперед прагне створити умови для покращення життя людей з фізичними вадами і обмеженими можливостями та вивести їх на рівні з іншими громадянами умови життя.

Основними їх завданнями є:

- розробка та впровадження сучасних реабілітаційних технологій, у тому числі зі застосуванням лікувально-діагностичних реабілітаційних комплексів, технічних засобів реабілітації, активних і пасивних протезів;

- розробка та вдосконалення природних, штучних і комбінованих речовин, які використовуються в протезах, ортезах та технічних засобах реабілітації або контактують і взаємодіють з тканинами людини;

- дослідження, розробка, застосування, інженерний супровід засобів і технологій, спрямованих на відновлення втрачених органів, частин органів та їх функцій;

- розробки системи заходів та засобів експлуатації та утилізації виробів медичного призначення;

- дослідження, моделювання структури і функцій опорно-рухового апарата та проектування протезів;

- дослідження та розробка технологій, створення і застосування технічних засобів реабілітації і матеріалів біомедичного призначення.

Після базової підготовки з біології, математики, фізики та хімії основна увага в курсі приділяється розробці, підтримці, впровадженні, експлуатації та інженерному супроводі реабілітаційних технологій. Навчальний план студентів інтегрований в наукову роботу кафедри Хімічної технології переробки пластмас.

Навчання за освітньою програмою надасть базові знання для створення, вдосконалення, дослідження, розробки, конструювання, виробництва, експлуатації, ремонту, сервісного обслуговування сучасної реабілітаційної техніки, біомедичних виробів і біоматеріалів, ортезів та протезів і їх застосування у практиці.

Кваліфіковані фахівці зможуть працювати в сферах медицини, зокрема біомедичної інженерії, на виробничих протезно-ортопедичних підприємствах і науково-дослідних установах державного і приватного рівнів, благодійних і реабілітаційних центрах.

Навчальні лабораторії кафедри оснащені сучасним обладнанням на якому досліджуються фізико-механічні, реологічні, хімічні та технологічні характеристики полімерів, процеси пов’язані з екструзією, литтям під тиском, пресування полімерів, склеюванням та зварюванням, механічною обробкою полімерних виробів. У лабораторіях із синтезу високомолекулярних сполук студенти працюють над одержанням полімерів, клеїв та герметиків, синтезують та досліджують нові полімерні полімерні матеріали та композити.

Студенти кафедри ХТПП, починаючи з ІІІ курсу щороку проходять практику (виробничу, переддипломну) на підприємствах із переробки та синтезу полімерів, центрах з протезування.

Підприємства, на яких студенти проходять практику, за рівнем технологій та оснащення є передовими в галузях технології та переробки пластичних мас і відповідають вимогам практики та профілю підготовки студентів.

Під час проходження практики студенти знайомляться з підприємствами, виробничими процесами, у т.ч. із загальною і виробничою структурою підприємств, функціями та взаємозв’язками окремих цехів, служб, вивчають технологічні особливості та організацію виробництва із синтезу та переробки пластичних мас, конструктивні елементи оснащення, знайомляться з обов`язками інженерно-технічного персоналу, з функціями відділів та служб. Студенти отримують практичні знання з економічних та організаційних питань, вивчають техніку безпеки, охорону праці і довкілля, заходи по створенню безвідходної технології.

Оновлено 4 місяці 2 тижні тому