Широкомасштабні заходи МІОКу – ефективні комунікаційні платформи – дискусійні майданчики, що дають змогу не лише озвучувати гострі проблеми різних українських середовищ за кордоном, ділитися успіхами та здобутками, підбивати підсумки, а й, що найважливіше, дискутувати, щоб напрацювати нові напрями роботи в майбутньому.
Комунікаційні платформи – це нагода започатковувати нові проєкти. Це – зустрічі людей, об’єднаних спільною ідеєю. Це – зміцнення та розвиток світового українства задля утвердження України.
Такими широкомасштабними заходами МІОКу є:
- Конґреси «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», які відбулися 2006 р., 2008 р., 2010 р., 2013 р. Мета Конґресів – пошук механізмів і шляхів співпраці з діаспорою, яку вважаємо інтегральною частиною українського суспільства та потужним державотворчим чинником України за кордоном.
- Дні української діаспори у Львові 27–29 серпня 2017 р. з нагоди 50-ліття Світового Конґресу Українців. Участь у «Днях української діаспори у Львові», зокрема у Міжнародній конференції «СКУ в 50 років і далі: європейський контекст» взяли понад 400 осіб із 40 країн світу, а на відкритих заходах побували сотні львів’ян та гостей міста.
- Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл 2018 р., в рамках якого відбулася V Міжнародна конференція «Українська мова у світі» та Лабораторія творчих ідей. Форум реалізовано під патронатом дружини Президента України Марини Порошенко та під егідою голови Львівської обласної державної адміністрації. У заході взяли участь понад 250 учасників та гостей із 36 країн світу.
- Міжнародна Асамблея «Українка у світі: професіоналізм, активізм, традиція» з нагоди 70-ліття СФУЖО (31 серпня – 04 вересня 2019 р.). Місія Асамблеї – відкрити для суспільства роль і значення українки у світі, висвітлити її професійність, активність та потенціал для впливу на державотворчі процеси як в Україні, так і в країнах проживання, а також на міждержавні відносини. Асамблея покликана зламати наявні досі стереотипи та представити Україні українську жінку діаспори як носія фахових знань, ділової та громадської активності, показати її сучасною, професійною, успішною. В Асамблеї взяли участь 250 осіб із 27 країн світу (з усіх континентів).
- Бієнале «Українська мова у світі: відступ чи поступ?», у рамках якого відбулася низка онлайн заходів, зокрема дискусійна панель «Українська мова у світі: імпульси з України» (25 червня 2020 р.), презентація-дискусія «Українська мова: шлях у незалежній Україні» (10 вересня 2020 р.), презентація-дискусія «Підсумки дворічної дії закону про мову: успіхи та невдачі» (23 квітня 2021 р.). Бієнале – мегазахід, покликаний стати платформою для спілкування найавторитетніших фахівців, думка яких формує гуманітарний дискурс сьогодення щодо української мови у світі.