Ці дівчата не просто вміють писати код. Вони можуть паяти плати, складати схеми та створювати «розумні» речі – від годинників до роботів чи дронів. Своїм прикладом вони доводять, що вивчати hardware-спеціальність цікаво і не так складно, як може здатися.
З нагоди Міжнародного Дня дівчат у науці троє студенток навчальних програм Львівського ІТ Кластеру розповідають про навчання на hardware-спеціальностях, перші розробки та діляться порадами для школярок, які хочуть увійти в ІТ.
Вероніка Гурська, третьокурсниця спеціальності 152 «Метрологія та вимірювальна техніка», програма «Робототехніка», Національний університет «Львівська політехніка»
– Розкажи про свою спеціальність
– Моя спеціальність «оживляє» техніку. Переважно це програмування мікроконтролерів і проєктування різних маніпуляційних систем. Ми вивчаємо основи програмування, цифрової схемотехніки, сенсорних та вимірювальних технологій. Це дуже перспективний напрямок, бо сфера застосування роботів постійно розширюється: медицина, військова і аерокосмічна галузі.
– Чому ти обрала саме hardware-спеціальність?
– Обрати цей напрям мені допоміг тато. Він інженер-механік. У нього є цех, і малою я там проводила багато часу. Мені це було дуже цікаво. Крім того, на мою спеціальність легко вступити. Там не було складного конкурсу. «Робототехніка» цікава ще й тим, що тут поєднано і програмування, і механіку.
– Що найбільше подобається у навчанні?
– Мені подобається у «Робототехніці» те, що тут треба думати. Дуже цікаво бачити, як воно працює в реальності: от є просто код – це сухі змінні цифри і текст. А я це все запускаю і бачу, як воно оживає. Наприклад, я мала змогу працювати зі справжньою платою.
Також разом з одногрупниками я працювала над сайтом схемотехнічних та радіотехнічних елементів. Я займалася саме FrontEnd-частиною: переносила функціонал, запускала різні функції, кнопки, переходи. Ми цей проєкт ще не завершили, сподіваюся, зробимо в наступному семестрі та інтегруємо його.
– Як це – бути однією з небагатьох дівчат, які вивчають hardware-спеціальність?
– Під час навчання в школі я трохи хвилювалася, що буду єдиною дівчиною в групі, мені буде нудно і ще до всього зроблять старостою. Але, паралельно з цим, я дивилась в інтернеті відео, де дівчата працюють над своїми проєктами, програмують. Я подумала, якщо вони можуть, то і я зможу.
Яка різниця, буду я єдиною в групі дівчиною чи ні. На моєму потоці з шістдесяти студентів четверо – дівчата. Але загалом всі дуже добре ставляться. Частіше можу зіштовхнутись зі здивуванням загалом, бо ця спеціальність важка, а не через те, що я дівчина на hardware-спеціальності.
Повний текст матеріалу – на сайті Львівського ІТ Кластеру.