13 січня відбулася стратегічна сесія Наглядової ради та ректорату Львівської політехніки. На зустрічі проаналізували поточний стан Університету, визначили ключові виклики, які постають перед Львівською політехнікою, а також можливості для її розвитку. На основі проведеного аналізу сформулювали низку стратегічних ініціатив.
Учасники зустрічі розглянули організаційні та економічні аспекти діяльності Університету, обговорили актуальні питання управління, оптимізації ресурсів і забезпечення сталого фінансування, ознайомилися з підходами до реалізації освітніх програм і мотивування працівників.
Члени Наглядової ради наголосили, зокрема, на потребі вдосконалення управління освітніми програмами, адже конкуренція між університетами, що постійно зростає, вимагає створення унікальних і якісних освітніх продуктів, які приваблюють абітурієнтів та відповідають сучасним викликам ринку праці.
Під час дискусій обговорили і стратегічні ініціативи, які впливатимуть на подальший розвиток Львівської політехніки. Учасники сесії виокремили кілька ключових напрямів, серед яких:
- формування та впровадження фінансово-економічної й організаційної моделі, яка забезпечить довгостроковий належний розвиток Університету;
- диференціація освітніх програм — на підставі їх докладного аналізу — з метою визначення їхньої конкурентоспроможності та можливостей розвитку;
- розвиток наукових проєктів у сфері DefenseTech;
- популяризація успішних розробок науковців Львівської політехніки;
- широке використання штучного інтелекту в навчальному процесі та управлінні Університетом;
- розвиток соціально орієнтованих проєктів Університету, робота з ветеранами;
- розвиток лідерських компетентностей керівників інститутів, кафедр та освітніх програм;
- побудова системи HR, орієнтованої на розвиток освітніх програм;
- робота з цінностями, зокрема вдосконалення корпоративної культури Університету.
— Ми розглядаємо ці стратегічні ініціативи як кроки до вдосконалення Львівської політехніки. Звичайно, будь-які зміни спочатку зазвичай викликають неоднозначну реакцію. Так, свого часу польський економіст і політик Лешек Бальцерович запропонував реформи, які викликали спротив у суспільстві, проте їх впровадження зумовило зростання економіки Польщі. Впевнений, що пропоновані ініціативи здатні змінити нашу Політехніку на краще. Саме тому зміни в Університеті робити не лише варто, а й необхідно, — зазначив в. о. ректора Львівської політехніки Юрій Бобало.
У процесі обговорення ключових стратегічних кроків розвитку Університету члени Наглядової ради порушили питання важливості зворотного зв’язку від студентів, випускників і викладачів щодо рівня задоволеності освітнім процесом, роботою тощо. Тож представники Наглядової ради запропонували періодично проводити опитування студентів і працівників щодо рівня їхньої лояльності до Університету.
Як зазначили на засіданні Наглядової ради, мотивація до навчання та роботи, а також залучення фінансових ресурсів є неодмінними умовами успішної діяльності Львівської політехніки. Тому так важливо залучати найкращих людей до Університету. Це стосується як студентів із найвищими балами НМТ, так і топових викладачів, здатних конкурувати не лише на національному, а й на міжнародному рівнях.
Голова Наглядової ради Тарас Кицмей наголосив:
— Успішний університет формується з успішних людей. Тому розвиток і мотивація працівників університету мають бути серед наших пріоритетів.
Результати стратегічної сесії та сформульовані ініціативи стануть основою для подальшої роботи над стратегією Львівської політехніки, втілення якої розпочнуть в Університеті вже найближчим часом.