Кафедра міжнародної інформації Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Львівської політехніки продовжує розвивати фахове експертне середовище з аналізу міжнародного інформаційного простору. Його важливою складовою є максимальне опублічнення результатів наукової роботи викладачів та поширення їх рекомендаційних висновків. З цією метою доцент кафедри МІ, кандидат історичних наук Любомир Хахула виступив 1 травня 2024 року на Радіо «Незалежність» у щотижневій авторській програмі Миколи Посівнича «Люди. Події. Час».
Представник Львівської політехніки разом із колегами-полоністами обговорив новітні виклики українсько-польських взаємин, спільної історико-культурної спадщини, потреби маркування та збереження українських місць пам’яті – військових меморіалів, музейних збірок, архівно-бібліотечних колекцій. Серед іншого наголошено на потребі активнішого використання конструктивістського підходу для аналізу українсько-польських міждержавний відносин. Згаданий спосіб інтерпретації міжнародної соціальної реальності зосереджений на тривалих (часто ідеологічно зумовлених) практиках суспільної взаємодії.
Характеризуючи понад тридцятилітній досвід взаємин демократичних України та Польщі, дослідник наголосив на політичній зумовленості стану й атмосфери діалогічності/конфліктності українсько-польських контактів. Це виражалося як прикладами взаєморозуміння (військові поховання на Личаківському цвинтарі, науковий, освітній, культурний діалог, підтримка поляками Помаранчевої революції та Революції Гідності) так і гострими суперечкам (відмінні канони історичної пам’яті, Волинська трагедія, міграційний чинник, зернова криза).
Експерти також наголосили на необхідності створення механізмів ефективної україноцентричної політики пам’яті. Підкреслено військово-політичну підтримку Польщі в протистоянні України російській агресії. Любомир Хахула із колегами також обговорили найновіші польські видання, присвячені українсько-польським та українсько-російським відносинам.
Сучасні українсько-польські відносини відіграють вагому роль у предметній області оновленої магістерської освітньо-наукової програми «Міжнародна інформація» спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», де викладають такі дисципліни як «Зовнішня політика Республіки Польща кінця ХХ – початку ХХІ ст.», «Наукові та аналітичні центри Республіки Польща в галузі міжнародних відносин і національної безпеки», «Республіка Польща в системі прийняття та реалізації рішень Європейського Союзу», «Менеджмент системи національної безпеки Республіки Польща».