Culver Aviation та Національний університет «Львівська політехніка» підписали Меморандум про співпрацю. Спеціалісти компанії долучаться до підготовки студентів в рамках нової освітньої програми «Безпілотні літальні апарати», яка цьогоріч прийме перших слухачів.
З нового навчального року в Інституті механічної інженерії та транспорту Львівської політехніки на кафедрі нафтогазової інженерії та зварювання стартує новий напрямок навчання – «Безпілотні літальні апарати» за спеціальністю №134 «Авіаційна та ракетно-космічна техніка». За новою освітньо-професійною програмою буде вестися підготовка за напрямами:
- Проєктування та виробництво БПЛА;
- Обслуговування та експлуатація БПЛА;
- Технології зварювання при виробництві БПЛА.
«Безпілотники – це одна з найбільш інноваційних технологій, яку потребують бізнеси у різних галузях: від агросектору до будівництва та логістики. Україна – повноцінний учасник цього ринку, ми уже виготовляємо достойні дрони і маємо перспективу стати одним з найпомітніших гравців на світовій арені. Разом з тим, індустрія БпЛА відчуває дефіцит кваліфікованих фахівців, тому команда Culver Aviation поділиться усім своїм досвідом, щоб допомогти «Львівській політехніці» підготувати талановитих українських інженерів», – каже Олександр Даниленко, СЕО Culver Aviation.
У рамках меморандуму компанія буде ділитися зі студентами досвідом, запрошувати їх на стажування на виробництво і проводити спеціалізовані курси та тренінги. А також навчатиме студентів управляти дронами – вони зможуть опанувати додаткову професію та отримати сертифікат оператора БпЛА.
«З допомогою Culver Aviation студенти зможуть на практиці поглиблювати знання з інженерії, авіаконструювання та програмування, а ще – отримати додаткові компетенції з дистанційного зондування землі, основ аерофотозйомки, метеорології та геодезії. Ми прагнемо надавати студентам актуальну та прикладну освіту – програма «Безпілотні літальні апарати» буде саме такою. Також запрошую всіх бажаючих на курси операторів до наших партнерів – «Академії дронів» на базі технопарку «Flight city 4.0» при Державній льотній академії у Кропивницькому», – відзначає Олеся Максимович, завідувачка кафедри нафтогазової інженерії та зварювання Інституту механічної інженерії та транспорту.
Вступна кампанія складається з кількох етапів, кожен з яких має визначені строки. Зокрема строки формування рейтингових списків, прийому документів, проведення конкурсів, вступних іспитів, співбесід, конкурсного відбору та зарахування.
Етапи вступної кампанії:
1. Реєстрація електронних кабінетів та завантаження документів. При реєстрації потрібно вибрати:
- Заклад освіти: Національний університет «Львівська політехніка»
- Освітній ступінь навчання: Бакалавр
- Спеціальність: Авіаційна та ракетно-космічна техніка
- Освітня програма: Безпілотні літальні апарати
2. Приймання заяв та документів (закінчення приймання заяв та документів 23 серпня).
3. Терміни оприлюднення рейтингового списку вступників з наданням рекомендацій до зарахування:
- за державним замовленням – не пізніше 29 серпня;
- за кошти фізичних та юридичних осіб – не раніше 02 вересня.
4. Терміни подачі вступниками оригіналів документів:
- на місця державного замовлення – 02 вересня;
- за кошти фізичних та юридичних осіб – 08 вересня.
5. Терміни зарахування вступників:
- за державним замовленням – 05 вересня;
- за кошти фізичних та юридичних осіб – 09 вересня;
- за кошти фізичних та юридичних осіб (додатковий набір) – до 30 вересня;
- переведення на місця державного замовлення – не пізніше 19 вересня.
Для зарахування вступник подає такі документи:
- копію документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»;
- військово-облікового документа (для військовозобов’язаних - військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного, а для призовників - посвідчення про приписку до призовних дільниць);
- копію документа (державного зразка) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, якщо інформація про нього не зберігається в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;
- копії документів, завірені в приймальній комісії, які підтверджують право вступника на участь у конкурсі за результатами індивідуальної усної співбесіди, зарахування за квотами-1, квотами-2;
- чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.
Документи можна подавати особисто або надсилати їх копії, з накладанням електронного підпису вступника. Якщо впродовж двадцяти календарних днів після початку навчання від вступника не будуть отримані оригінали документів (особисто або поштовим відправленням), то наказ про зарахування скасовується в частині зарахування такої особи. Якщо договір про навчання не буде укладено впродовж двадцяти календарних днів після початку навчання (підписаний особисто або кваліфікованим електронним підписом), то цей наказ скасовується в частині зарахування такої особи.
Вартість навчання за рік (контракт): 17 500 грн
Довідково. Culver Aviation – компанія, яка надає сервіси аерофотозйомки та моніторингу земної поверхні з допомогою БПЛА власної розробки, є частиною холдингу TECHIIA. Флагман компанії – SKIF, безпілотник типу «літаюче крило». В компанії працює команда досвідчених пілотів та GIS-спеціалістів, а також R&D-центр розробки та впровадження інновацій у сферах БпЛА, картографії та точного землеробства.
Нагадаємо, відновлення авіаційних традицій: у Політехніці навчатимуть проєктувати, виготовляти та експлуатувати безпілотники.