15 грудня 2023 року професор кафедри менеджменту організацій Інституту економіки і менеджменту Львівської політехніки Олексій Другов разом зі студентками спеціальності «Менеджмент» Марією Кондиревич, Соломією Кушнір та Юлією Бабій відвідали головний фінтех-форум України – UaFin.Tech 2023. Це конференція, яку вже вшосте проводять організатори, незважаючи на виклики, які стоять перед українцями, а особливо останніми днями – для киян. Це подія, яка дає не тільки чудову можливість відкрити для себе нові горизонти та дещо змінити погляди у фінансовій галузі, а й познайомитися з рушіями змін у цій структурі, визначними постатями та почути їхній особистий досвід, шлях, ідеї, думки та бачення.
Спікери конференції – особистості з ТОП-10 Forbes, політики вищого рівня та міжнародне комʼюніті з 10+ провідних країн світу. Головними учасниками конференції були:
- Ростислав Дюк, голова правління Української асоціації фінтех та інноваційних компаній;
- Юлія Вітка, заступниця керівника Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору»;
- Ліса Кестнер, голова Регіонального представництва IFC в Україні та Молдові;
- Шевкі Аджунер, голова Наглядової ради Sense Bank;
- Сергій Позняк, голова громадської організації «Асоціація підприємців-ветеранів АТО»;
- Вікторія Страхова, членкиня Наглядової ради Укрексімбанку;
- Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за напрям ММСБ;
- Ірина Старомінська, голова правління Універсал Банку;
- Анна Тігіпко, засновниця необанку izibank;
- Інна Тютюн, член правління Sense bank;
- Валерій Новіков, директор із розвитку комерції Mastercard в Україні;
- Оксана Губіна, засновниця стартапу AML.point;
- Маргарита Очигава, СЕО фінтех-платформи Tranzzo;
- Олена Степура, партнерка компанії Artellence;
- Світлана Сергійчук, співзасновниця та CEO Neofin.
Упродовж конференції було кілька панельних дискусій, упродовж яких спікери намагалися розкрити суть та розв’язання проблем щодо найближчого майбутнього у фінансово-технологічному секторі України. Основні з них:
- Майбутнє України: розширення переліку можливостей (зокрема пільг) для ветеранів війни (вдосконалення процедур факторингу, лізингу), покращення умов з фінансування малого та середнього бізнесу, напрацювання регуляторів фінансової сфери;
- Необанк VS SuperApp: вдосконалення послуг для клієнтів чи повна цифровізація послуг;
- Фінтех сервіси в рітейлі;
- Екосистеми;
- Майбутнє відкритого банкінгу;
- Кібербезпека;
- Використання штучного інтелекту як основного інструмента поряд із людським чинником;
- Майбутнє банків та фінтехів.
Організаторами форуму були: генеральний партнер MasterCard за підтримки USAID (проєкт «Реформування фінансового сектору»), UKAID, IFC, FINTECHLY, fintech insider, НАБУ, Асоціація українських банків, МТСБУ, EBA, ESPRESO, mind.ua, delo.ua та інші.
Окрім цього, студенти-учасники відвідали визначні туристичні місця столиці та відчули передноворічну казково-зимову атмосферу.
Участь у форумі стала можливою завдяки співпраці між Національним університетом «Львівська політехніка» та Українською асоціацією фінтех та інноваційних компаній, а також особистому запрошенню її голови – Ростислава Дюка.