19 жовтня на базі кафедри педагогіки та інноваційної освіти Інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» відбулась Міжнародно науково-практична конференція «Костянтин Дмитрович Ушинський (до 200-річчя від дня народження) і Василь Олександрович Сухомлинський (до 105-річчя від дня народження) – видатні українські педагоги».
З вітальним словом до учасників звернулась завідувачка кафедри педагогіки та інноваційної освіти, докторка педагогічних наук, професорка Тетяна Горохівська, яка представила поважних гостей і подякувала всім учасникам за те, що вони знайшли можливість долучитись до конференції. «З роками все більше і більше усвідомлюємо велич життєвого подвигу наших педагогів. Вони проєктували школу майбутнього, а в ній – учителя-професіонала: доброго, люблячого, щасливого», – зазначила Тетяна Миколаївна.
Виступаючи, науковці наголошували на вічних цінностях, до яких постійно звертались у своїй творчості Василь Сухомлинський та Костянтин Ушинський.
У режимі зв’язку через платформу Zoom брали участь науковці, студенти, викладачі, також вдалось поспілкуватися з кандидаткою педагогічних наук, доценткою кафедри суспільствознавчої освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ліліаною Кудрик.
Учасники конференції заслухали змістовні доповіді, зокрема:
- д.пед.н., професора Петра Сікорського – «В.О. Сухомлинський про Нову українську школу»;
- д.п.н., професора Григорія Васяновича – «Соціальна робота у педагогічній теорії і практиці Василя Сухомлинського (до 100-річчя від дня народження геніального українського педагога)»;
- к.пед.н., доцента Ігоря Колодія – «Ідеї К.Д. Ушинського в контексті сучасної педагогічної науки та освіти»;
- к.пед.н., доцентки Любові Дольнікової – «Спадщина В.О. Сухомлинського в становленні та розвитку сучасного педагога»;
- к.т.н. Михайла Яворського – «Місце і роль громадських організацій освітньо-просвітницького та ділового спрямування на сучасному історичному етапі українського державотворення»;
- викладачки Лесі Кос – «Використання педагогічної спадщини К.Д. Ушинського у підготовці фахівців дошкільної освіти: мовленнєвий аспект»;
- методиста Романа Михайлишина – «Цінність й унікальність людини за В.О. Сухомлинським»;
- викладачки Мар’яни Нестер – «Педагогічні ідеї В. Сухомлинського у роботі сучасних закладів дошкільної освіти»;
- к.і.н., доцентки Валентини Матяшук «Духовно-моральний розвиток сучасних українських школярів крізь призму творчої спадщини В.О. Сухомлинського».
Також заслуговує уваги доповідь студента групи ПЦ-21 Юрія Галюка «Діалог поколінь. Як життя та ідеї К.Д. Ушинського резонують у серцях українських педагогів та молоді».