8 січня 2025 року на кафедру соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Інституту гуманітарних і соціальних наук завітали гості з Національного університету «Одеська політехніка». З робочим візитом Львівську політехніку відвідали завідувач кафедри інформаційної діяльності та медіа-комунікацій Одеської політехніки, президент Асоціації документознавців України Василь Спрінсян та професорка цієї ж кафедри Олена Шевченко.
Наш університет під час зустрічі представляли завідувач кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Олександр Марковець і викладачі кафедри СКІД – професорка Марія Комова, доцентка Наталія Вовк і старший викладач Нестор Думанський.
Під час зустрічі обговорено перспективи співпраці в галузі наукових досліджень, розробки нових освітніх програм та реалізації спільних проєктів у сфері соціальних комунікацій та інформаційної діяльності. Особливу увагу учасники зустрічі приділили новому переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої та фахової передвищої освіти. Новообрані члени підкомісії В13 «Бібліотечна, інформаційна та архівна справа» Науково-методичної комісії 2 з культури, мистецтва та гуманітарних наук Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України Наталія Вовк та Олена Шевченко поділилися власним баченням розвитку спеціальності В13 «Бібліотечна, інформаційна та архівна справа».
Крім того, обговорено шляхи залучення до наукової роботи молодих вчених, зокрема через підготовку здобувачів на третьому рівні вищої освіти. Так, гарант освітньо-наукової програми «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» третього рівня Марія Комова закцентувала увагу на змісті ОНП загалом та на окремих освітніх компонентах, а також презентувала основні наукові напрями аспірантів кафедри СКІД.
Обговорено під час зустрічі й питання міжнародної співпраці з партнерами. Учасники заходу поділилися власними досягненнями у міжнародній співпраці. Зокрема, професорка Марія Комова наголосила на важливості імплементації підписаних рамкових і кафедральних угод із закордонними ЗВО, наприклад, з Університетом Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща), доцентка Наталія Вовк підкреслила важливість участі викладачів кафедри у проєктах програми Еразмус+. Старший викладач Нестор Думанський поділився власним досвідом участі у програмі NAWA, зокрема у тренінгах в межах конференції «Інноваційні методи викладання» в рамках проєкту NAWA Ukraina Enchance2 та власним баченням подальшого партнерства для обміну досвідом і впровадження змішаного навчання, що може включати обмін лекціями, створення спільних проєктів для студентів або навіть організацію онлайн-курсів.
Натомість Василь Спрінсян поділився власним досвідом співпраці з університетами та фондами Сполучених Штатів Америки.
Завідувачі кафедр Олександр Марковець та Василь Спрінсян окреслили перспективи довгострокової співпраці між кафедрами, що включають створення спільних наукових проєктів у галузі цифрових медіа, архівної справи та управління інформацією, організацію спільних наукових заходів, обмін студентами і викладачами з метою академічної мобільності, що сприятиме обміну досвідом і поширенню інноваційних підходів до викладання тощо. Також обговорено можливості залучення до співпраці галузевих асоціацій, зокрема Асоціації документознавців України та Української бібліотечної асоціації, і створення платформи для інтеграції результатів наукових досліджень у професійну діяльність.
Василь Спрінсян вручив завідувачу кафедри СКІД Олександру Марковцю та доцентці Наталії Вовк подяки за активну участь в організаційній роботі у міжнародному науковому проєкті «Інформаційна освіта та професійно-комунікативні технології ХХІ століття». Також Олександра Марковця нагороджено грамотою за вагомий внесок у підготовку фахівців спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».
У другій частині зустрічі гості ознайомилися з фондами Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки. Директор книгозбірні, доцент кафедри СКІД Андрій Андрухів, розповів про діяльність НТБ, зокрема про роботу з цифровими ресурсами, сучасними інформаційними системами та унікальними фондами. Особливу увагу гостей привернули стародруки, які зберігаються у фондах бібліотеки. Гості високо оцінили організацію доступу до електронних баз даних, використання цифрових платформ та ініціативи НТБ в галузі цифровізації освітнього процесу.
На завершення зустрічі учасники підкреслили важливість подальшого діалогу та готовність до реалізації окреслених напрямів співпраці. Захід завершився взаємним обміном досвідом, а також домовленістю щодо подальших робочих зустрічей у форматі онлайн упродовж року.