10 листопада очільник Львівської обласної військової адміністрації ОВА Максим Козицький поспілкувався з дослідниками, які потрапили у 2% найбільш цитованих у світі науковців в оновлених загальнонаукових авторських базах стандартизованих показників цитування. Рейтинг підготувала компанія Elsevier за підтримки ICSR Lab на основі профілів учених на Scopus.
У межах зустрічі поговорили про наукові дослідження у різних сферах: лінгвістичній, медичній, інженерній, математичній, інформаційній тощо. Також про те, що потрібно науковцям, щоб без обмежень працювати саме в Україні. Адже початок повномасштабної війни призупинив роботу і співпрацю Львівщини з Харківською, Київською та іншими областями, де була частина обладнання, яке потрібно для дослідів.
Загалом у рейтинг 2022 року ввійшли 108 українців. Окрім львів’ян, у списку є науковці з Києва, Харкова, Чернівців, Івано-Франківська. Зі Львова у рейтингу представлено 8 науковців Національного університету «Львівська політехніка», 2 представники Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я.С. Підстригача НАН України та по одному представнику від Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Національного лісотехнічного університету України, Львівського національного університету імені Івана Франка та Фізико-механічного інституту імені Г.В. Карпенка НАН України.
Нагадаємо, у топ 2% найцитованіших науковців світу потрапили такі представники Львівської політехніки:
- Наталія Шаховська;
- Василь Литвин;
- Іван Ізонін;
- Вікторія Висоцька;
- Петро Кравець;
- Роман Ткаченко;
- Соломія Федушко;
- Ярослав Бліхарський.
Докладніше – на сайті Львівської обласної військової адміністрації.