У межах робочого візиту до Львівської області очільниця Міністерства соціальної політики Марина Лазебна разом із головою Львівської обласної державної адміністрації Максимом Козицьким і представниками різних департаментів, зокрема Департаменту соціального захисту населення, побувала у Львівській політехніці.
Під час зустрічі з ректором Львівської політехніки Юрієм Бобало та проректором з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Романом Коржем Марина Лазебна підкреслила:
― Я дякую Львівській політехніці передовсім за те, що готуєте фахівців із соціальної роботи. А також за те, що працевлаштовуєте людей з інвалідністю і так активно розвиваєте різні напрями соціальної роботи. Це впливає на зростання нашої країни. До слова, в нашому міністерстві також працюють люди з інвалідністю, адже державні установи передовсім повинні показувати приклад такої взаємодії та відкритості.
Варто підкреслити, що у Львівській політехніці напрям «соціальна робота» розвивають вже понад двадцять років.
― У 1999 році разом із Манітобським університетом (Вінніпег, Канада) ми створили кафедру соціології та соціальної роботи. Сьогодні ця кафедра готує фахівців за спеціальностями «соціальна робота», «соціологія» і «соціальне забезпечення». У підготовці студентів, як, зрештою, і в роботі ми ставимо перед собою завдання ― охопити ці напрями не кількістю фахівців, а якісним підходом. Візьмімо до прикладу Ресурсний центр, де є лише кілька працівників: вони не оминають жодної дитини, яка має проблеми зі зором ― їздять по всій Україні, щоб поділитися досвідом, навчити вчителів шкіл для інклюзивного навчання таких дітей у звичайних класах... У нашому університеті навчається орієнтовно 240 студентів із різними нозологіями, а також працює близько 80 таких викладачів. Комфортні умови навчання та праці маємо можливість забезпечити завдяки діяльності Міжнародного центру «Інтеграція», зокрема підрозділу «Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», ― зазначив ректор Львівської політехніки Юрій Бобало.
Проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Роман Корж приділив увагу ознайомленню гостей із роботою всіх соціальних напрямів Політехніки, організувавши екскурсію у Ветеранську службу та Ресурсний центр
Директорка МЦПП «Інтеграція» та керівниця Освітньої програми «Соціальне забезпечення» і проекту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS) Тетяна Шаповалова детально розповіла присутнім про головні завдання Ветеранської служби, а також ознайомила їх із можливостями перепідготовки і соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей, які створені в нашому університеті. Окрему увагу приділила можливостям працевлаштування. Цей напрям забезпечують завдяки співпраці з провідними компаніями, які також допомагають формувати навчальні програми відповідно до вимог сучасного ринку праці.
Про масштабну роботу Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами докладно розказала його очільниця Оксана Потимко. Присутні мали нагоду ознайомитись із навчально-дидактичними матеріалами (рельєфно-крапкових книгами, аудіопідручниками у форматі DAISY, рельєфними малюнками), озвученням підручників для закладів середньої і вищої освіти. А також переконатися, наскільки важливою є аудіодискрипція для якісного перегляду мультфільмів чи кіно.
Окрім цього, Оксана Збігневна розповіла про відносно новий напрям роботи ― організацію курсів із аудіодискрипції для гідів, музейних працівників, акторів і продемонструвала кілька відеофрагментів із концертних виступів «Відчинилося життя» та «Казка на білих лапках», де головними виконавцями є люди з вадами зору. Ці програми реалізовують спільно з оркестром Національного театру імені Марії Заньковецької та гуртом «Пікардійська терція».