Відтепер незрячі шанувальники книги, зокрема школярі, матимуть вільний доступ до таких знаменитих творів Каменяра як «Грицева шкільна наука», «Коли ще звірі говорили» та «Сойчине крило».
Як розповідає очільниця Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка» Оксана Потимко, книги мають оригінальний дизайн, доповнений кольоровою титульною сторінкою, а також супроводжуються аудіоверсію творів. Ця новація запозичена працівниками Центру в країнах Скандинавії, де для незрячих прийнято адаптовувати літературу відразу в кількох доступних форматах: рельєфно-крапковому, звуковому та електронному.
Публікація творів І.Я. Франка стала можливою завдяки спільному проекту з Управлінням соціального захисту Львівської міської ради, який має назву «Місто літератури для незрячих: книга Брайлем і вголос».
Книжкові новинки, на які давно очікували незрячі школярі, незабаром надійдуть як у спеціалізовані заклади для сліпих (школи, бібліотеки, громадські організації), так і в публічні бібліотеки Львова та інших куточків України.
Видання творів Івана Франка, започатковане цього року і присвячене 160-річчю від дня народження письменника, – це ще один крок зробити публічні бібліотеки відкритими для читачів із глибокими вадами зору.
Презентація книг відбудеться 22 серпня цього року під час прес-конференції у малій сесійній залі Львівської міської ради.