Під час вибору університету важливо поспілкуватися зі студентами, адже вони, як ніхто інший, бачать картину зсередини. Для того щоб вступники знали, чого їм очікувати після вступу до Львівської політехніки, я поговорила зі студентами різних курсів, інститутів і спеціальностей, щоб скласти цілісну картину та розкрити тему «Переваги і недоліки навчання у Львівській політехніці».
Перше, на що звертали увагу всі студенти, — те, що в університеті діє багато громадських організацій: Товариство «Просвіта», Колегія студентів, Первинна профспілкова організація працівників Національного університету «Львівська політехніка», Профком студентів і аспірантів, Асоціація випускників університету, Наукове товариство імені Тараса Шевченка, Українська наукова інтернет-спільнота, BEST Lviv (Рада студентів-політехніків Європи).
Завдяки цим організаціям студенти мають змогу взяти участь у різноманітних заходах, фестивалях, а також познайомитися зі знаменитими українцями, як-от Оксана Забужко, Сергій Притула, Віталій Портников, гурт «Шмальгаузен», Влад Гордієнко — всі вони відвідали Львівську політехніку протягом останнього року.
Щодо навчання, то студенти виокремили такі переваги:
Часто можна зустріти викладачів, які працюють за фахом і можуть допомогти з пошуком роботи, що є чудовою можливістю для студентів, які шукають практику.
Викладачі фокусують свою увагу не тільки на навчальному матеріалі, а й на додатковій інформації, яка не входить до курсу тієї чи іншої дисципліни, але є не менш цікавою та потрібною.
Є певні заохочення, наприклад, на першому курсі студенти-журналісти мали змогу отримати додаткові бали за відвідування музею або споруд у Львові, які вони вивчали на парах.
Також студенти задоволені розташуванням гуртожитків у студмістечку та корпусів. Усе розташоване близько одне до одного, і не треба витрачати багато часу на добирання.
А ось кілька суттєвих недоліків:
Кожен викладач має свою систему оцінювання, іноді за той самий обсяг матеріалу можна отримати як 5, так і 2 бали. Це заважає студентам розраховувати свій час, оскільки немає сталої оцінки за роботу.
Деякі предмети хотілося б вивчати більш вузько, оскільки такі дисципліни вимагають чимало зусиль, але не є базовими для обраної спеціальності. Цей час можна було б використати, наприклад, на практичну роботу.
Навчальний процес буває дуже завантаженим, деякі дисципліни потребують додаткового вивчення та багато часу. Студентам, які планують працювати під час навчання, слід іти на заочну форму.
Вбиральні в деяких корпусах жахливі, відсутні елементарні засоби, як-от мило та туалетний папір, що, на думку студентів, неприпустимо для університету такого рівня.
Матеріальне забезпечення для студентів технічних спеціальностей не все в новому стані.
Для організації певних заходів студентам потрібно самим шукати спонсорів, адже керівництво не надає фінансової підтримки. Наприклад, «Весна Політехніки», масштабний фестиваль, у якому беруть участь усі інститути, не спонсорується, і командам доводиться самостійно шукати кошти на декор і костюми.
Як і всі університети, Львівська політехніка має свої переваги й недоліки, які впливають на навчальний процес і на які ми зі студентами звернули увагу в цьому дописі.