Студентське життя – це не лише вечірки та розваги, а й передусім систематична праця, яка вимагає неабияких зусиль.
Про вдале поєднання навчання та відпочинку розповіла третьокурсниця кафедри журналістики та засобів масової комунікації Катерина Терещенко.
– Ти відмінниця від першого курсу. Чи важко навчатися на одні п’ятірки?
– Це зовсім не важко, якщо ти робиш свою роботу вчасно й правильно, а головне – регулярно. Також, ще важливо розставляли пріоритети і не розпорошуватися на всякі дрібниці. Тобто все потрібно робити в міру, без зайвих емоційних затрат. Основне – не ставити собі за мету бути всюди першим, а просто впевнено рухатися далі. Ось такий мій маленький секрет успіху.
– Скільки часу витрачаєш на навчання? Вистачає вільної годинки, а, головне, бажання для інших занять?
– Завжди по-різному. Наприклад, минулого семестру ми мали багато довгострокових проєктів, які вимагали багато часу. І тут важливо кожного дня робити маленьку частину. Якщо ти вже якийсь відсоток вклав у проєкт, то вважай, що свій план на день виконав. Просто важливо правильно розподілити свій час, а на те, що подобається, часу вистачить завжди.
– Звідки черпаєш натхнення?
– На мою думку, найкраще натхнення варто шукати самому в собі та прислуховуватися до своїх відчуттів. До прикладу, якщо в мене абсолютно немає сил на роботу, то я краще встану наступного дня раніше й це дороблю. А ще також важливе джерело натхнення для мене є мої близькі, друзі та мама. Їх підтримка та успіхи мотивують як ніщо інше.
– Можливо, в тебе є якісь авторські лайфхаки для максимально продуктивного дня?
– Важливо просто знайти свій період дня. Якщо ти жайворонок, то найбільш активну роботу плануй на ранок. Якщо ж сова, як я, то, можливо, й вечір буде продуктивним часом для роботи.Тобто я слідкую за своєю активністю.
– Які труднощі в тебе виникали під час дистанційного навчання?
– Насамперед – це відсутність живого спілкування з викладачами. Важко сприймати інформацію через екран монітора, коли постійно відволікають домашні справи. А якщо ще додати лінь і розслаблену атмосферу навколо… Замість того, щоб встати о 7-й і зібратись, я могла встати о 8-й,25, просто повернутись і увімкнути лекцію. Вдома важче налаштувати себе на працю, але немає нічого неможливого.
– На твою думку, чи реально такій формі навчання в майбутньому витіснити очну освіту? І чи зміниться від цього її якість?
– Я не думаю, що це колись еволюціонує в чистий онлайн. Навіть під час пандемії ми переконалися, що живе спілкування – це більша цінність. Ніщо не здатне замінити веселі студентські будні в аудиторіях. А якість у будь-якому разі зміниться – ми станемо ще більше ліниві, від чого постраждає наша освіта.
– Що ти можеш порадити іншим студентам для їхнього успішного навчання в університеті?
– Якщо людина хоче вчитися, то вона буде це робити. Важливо лише підкріплювати своє бажання гарною роботою. Тут немає порад, адже є тільки рішення – працювати й ще раз працювати над собою!