У вересні цього року українській гривні минає 25 років. Із цієї нагоди 13 вересня кафедра фінансів, обліку і аналізу ІППТ Національного університету «Львівська політехніка» організувала для студентів-фінансистів другого курсу Коледжу інноваційних технологій практичне заняття на тему «Організація готівкового обігу», що відбулося у приміщенні банку «Львів».
Рекрутер управління роботи з персоналом Тетяна Чапаріна ознайомила студентів з історією розвитку цього банку. Від начальниці відділу готівкового обігу банку Наталії Дубановської присутні дізналися, як у банку проводять розрахунково-касове обслуговування клієнтів та як організовують готівковий обіг, а також прослухали цікаву пізнавальну та корисну лекцію про історію української гривні.
Отож 2 вересня 1996 року НБУ випустив в обіг перші гривневі банкноти і монети та припинив емісію купоно-карбованців, які підлягали обміну на гривні за курсом 1 грн. = 100 000 крб. Уже через два тижні, 16 вересня, єдиним засобом платежу в Україні стала гривня.
Перші сучасні українські гроші друкували за кордоном, причому в трьох різних країнах. У 1992 році у Канаді були надруковані купюри номіналом 1, 2, 5 і 10 грн. Купюри вищого номіналу друкували у Великій Британії. Перші монети викарбували в монетних дворах Італії та Англії, а також на Луганському патронному заводі.
Зараз банкноти і монети друкують на Банкнотно-монетному дворі НБУ, а папір для купюр виробляють на Фабриці банкнотного паперу Нацбанку, що розташована в містечку Малин Житомирської області.
Упродовж минулого року фабрика банкнотного паперу випустила майже 235 тонн продукції. Банкнотний папір для друку гривні виготовляють з бавовни. З 2016 року до її складу входять волокна льону (до 20%) українського виробництва. Банкнотно-монетний двір НБУ за 2020 р. надрукував понад 292 млн банкнот і 341 млн монет.
Банкіри також відповіли на запитання студентів. Ініціювали захід – директорка Коледжу інноваційних технологій Наталія Батьковець та доцент кафедри фінансів, обліку та аналізу Лев Кльоба.