Студенти спеціальності «Біомедична інженерія» Львівської політехніки пройшли курс навчання для медичних фізиків

Кафедра електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій
Фото з навчання

Студенти кафедри електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій Інституту інформаційно-комунікаційних технологій та електронної інженерії, які освоюють спеціальність «Біомедична інженерія», приєдналися до навчання для медичних фізиків, що проходили на базі Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру.

Медична фізика – сучасний напрям науки і техніки, який розв’язує медичні завдання, пов’язані з розробкою фізичних основ методів лікування, діагностики і створення апаратури, фізичної за конструкцією та медичної за прикладним застосуванням.

Упродовж трьох днів Анна Кабанова, Соломія Михалюсь, Роман Пелих, Єлизавета Ричаловська та Яна Шевня практикувалися на обладнанні онкоцентру в рамках курсу AAPM/HUG/UAMP, що став можливим завдяки ініціативі Help Ukraine Group – HUG, American Association of Physicists in Medicine (AAPM) та підтримці компанії Varian.

Лектори курсу, Сергій Бровчук та Руслан Зелінський, які співпрацюють зі Стенфордським університетом, поділилися своїм досвідом про процеси фізики радіаційної онкології та сучасних складних технологій, які дають змогу правильно розрахувати дозовий розподіл променевої терапії. Учасники ознайомилися з важливою частиною введення в експлуатацію лінійного прискорювача, який призначений для високоякісної променевої терапії, а також з основами дозиметричного планування в системі Eclipse (Varian).

За підсумками навчання кожен слухач отримав сертифікат. Отримані знання суттєво збагатили багаж студентів у галузі медичної фізики.

Єлизавета Ричаловська поділилася своїми враженнями від участі у програмі:

«Курс AAPM/HUG/UAMP став надзвичайно корисним досвідом як для спеціалістів, так і для студентів. Лекції та практичні заняття, такі як введення в TPS, планування лікування та контроль якості обладнання, були доступно пояснені, що сприяло легкому засвоєнню матеріалу. Особливо вразила увага до практичних аспектів, таких як калібрування обладнання та QA-перевірки. Окрема подяка за чітку організацію занять і дружню атмосферу. Курс залишив позитивне враження та значно розширив мої знання у сфері медичної фізики».

Роман Пелих та Соломія Михалюсь також задоволені набутим досвідом:

«Під час вивчення курсу ми мали нагоду глибше зануритися в тонкощі професії медичного фізика. Зокрема, ознайомитися з процесом введення в експлуатацію лінійного прискорювача та роботою в системі дозиметричного планування. Незважаючи на наш початковий рівень знань, лектори і працівники лікарні були неймовірно уважними та професійними. Вони докладали максимум зусиль, щоб доступно пояснити навіть найскладніші аспекти, адаптуючи матеріал під наші потреби як студентів. Останній день курсу був завершений тестуванням, після якого ми отримали сертифікати про проходження навчання. Завдяки співпраці Львівської політехніки та Львівського онкоцентру ми відкрили для себе нові грані медичної фізики та отримали цінний практичний досвід. Віримо, що отримані знання стануть важливим внеском у наш професійний розвиток».

Велика подяка генеральному директору Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олегові Дуді за запрошення до участі у навчанні, адже значимість отриманих знань важко переоцінити!

Фото з навчання Фото з навчання Фото з навчання Фото з навчання Фото з навчання