Студенти-журналісти університету побували онлайн на майстер-класі від знаних журналістів-практиків

Кафедра журналістики та засобів масової комунікації
онлайн-спілкування

У межах навчальної дисципліни «Журналістська майстерність» студенти третього курсу кафедри журналістики та засобів масової комунікації Львівської політехніки мали можливість побувати онлайн на майстер-класі від журналістів-практиків Юлії Грабової, головної редакторки ТРК «Перший Західний», та Юлії Ліпіч, редакторки інтернет-видання «Львівська Мануфактура Новин». Вони не тільки поділилися своїм життєвим професійним досвідом, відповіли на запитання майбутніх колег, а й дали корисні поради.

Лайфхаки від Юлії Грабової або Як зреалізувати себе у професії?

На що потрібно звернути увагу, аби успішно працювати у медіа?

  • Щоб успішно «зайти» у професію уже після здобуття диплому, потрібно обов’язково пробувати працювати уже на ІІІ–IV курсі й використовувати усі можливості, які дає навчання та практика.
  • «Не соромно не знати, а соромно не запитати. Або – не бійся!». Під час праці, а особливо на її старті, потрібно не боятися запитувати, перепитувати, уточняти. Так ви здобудете повагу у колег і зв’язки, необхідні для ефективної роботи у професії журналіста.
  • «Якщо редактор дав завдання, виконуйте без заперечень». На початку журналістського шляху обов’язково потрібно слухати, прислухатися і, головне, чути свого редактора, який має уже досвід роботи і завжди зацікавлений у Вашому рості, адже це впливає на якість журналістського продукту.
  • «Шануйте редактора свого!» Редактор, за яким Ви закріплені, – це та людина, яка ділиться власним досвідом, присвячує вам свій час, допомагає готувати матеріали та вичитує їх.
  • «Зараз ера мультимодального журналіста». Вміти робити все і працювати в різних видах медіа – така вимога часу. Тому необхідно повсякчас розвиватися і вдосконалюватися, багато читати.
  • «Скріни не горять! Цінуйте слово, не використовуйте його намарно!».

Лайфхаки від Юлії Ліпіч або Як стати успішним журналістом?

Чим робота в друкованих ЗМІ відрізняється від роботи в інтернет-медіа?

  • «В інтернет-виданні головне оперативність і вміння комунікувати». Кожна новина повинна бути унікальною, не такою, як в інших інтернет-ЗМІ. А для цього потрібно запитувати, телефонувати, уточняти, просити коментар по події, що й зробить новину унікальною.
  • Журналіст – це людина, яка багато спілкується.
  • Під заголовком повинна бути інформація, яка відповідає тексту. В іншому випадку це непорядність і неповага до свого читача.
  • Потрібно писати грамотно. В інтернет-виданні грамотність є вимогою. Якщо друковані видання мають час і літературного редактора, то робота на сайті новин цих «привілеїв» не мають.
  • Знання іноземних мов – інструмент додаткових новин та інформації. Завдяки іноземній мові зможете робити рерайт із зарубіжних сайтів для власного українського інтернет-видання.
  • Успішний журналіст-розслідувач повинен мати імунітет психологічний та фізичний. Журналістська праця психологічно і фізично виснажлива і вже зараз студенти, практикуючись, повинні зрозуміти, чи готові вони до професії журналіста.

Обидві гості запросили студентів на практику й порадили використовувати всі можливості, які дає навчання та студентські роки, для успішної кар’єри журналіста.

онлайн-спілкування онлайн-спілкування онлайн-спілкування