Топ-5 спеціальностей Львівської політехніки за популярністю серед абітурієнтів

Людмила Іванишин, Центр комунікацій Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

Львівська політехніка щороку привертає увагу тисяч абітурієнтів з усієї країни. У 2024 році результати вступної кампанії показали, які спеціальності найпопулярніші серед вступників.

За словами відповідального секретаря Приймальної комісії Національного університету «Львівська політехніка» Михайла Гончара, найбільше заяв вступники подали на спеціальність «Менеджмент» — 2362. На другому місці «Психологія» — 1997, що не дивно, адже ця спеціальність цього року лідирує у всіх університетах за поданням заяв. Третє місце за популярністю серед вступників посідає «Маркетинг» — 1508. На четвертому «Кібербезпека» — 1404. Й остання в п’ятірці лідерів за популярністю спеціальність «Право» — 1044.

Також Михайло Гончар назвав інститути, які цього року прийматимуть найбільшу кількість абітурієнтів: ІНЕМ — 6595, ІКНІ — 5011, ІППО — 4275, ІКТА — 3176. До решти інститутів подано менш як 2 тисячі заяв.

Що ж до всіх університетів України, то інформаційна система Вступ.ОСВІТА.UA склала рейтинг найпопулярніших спеціальностей за кількістю поданих заяв вступниками для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за всіма формами навчання.

Цього року лідирує «Психологія» — 49 782 заяви. Наступні місця в топ-5 посідають такі спеціальності: «Менеджмент» — 47 813, «Філологія» — 44 663, «Право» — 40 265, «Комп’ютерні науки» — 33 121.

Також інформаційна система виділила спеціальності, на які абітурієнти подали найменше заяв: «Суднобудування» (217 заяв), «Громадське здоров’я» (163), «Освітні, педагогічні науки» (75), «Релігієзнавство» (62) та «Управління інформаційною безпекою» (12).

Ця статистика не сильно відрізняється від минулорічної, крім щодо таких спеціальностей: «Право» (подано на 17 тисяч заяв менше проти 2023 року), «Комп’ютерні науки» (подано майже на 10 тисяч заяв менше) та «Інженерія програмного забезпечення» (подано майже на 7 тисяч заяв менше).

Докладніше – на порталі Освіта.ua.