На кафедрі систем штучного інтелекту (СШІ) відбувся перший хакатон. Перемогли першокурсники. Ще три команди здобули призові місця.
Хакатон – це захід, під час якого його учасники, зазвичай програмісти, безперервно працюють упродовж певного часу, створюючи проекти визначеного спрямування чи тематики.
Позаяк кафедра систем штучного інтелекту у Львівській політехніці є однією із найновіших, адже діє лише третій рік, то студентський хакатон тут відбувся вперше.
– Втілити цю ідею, і таким чином заохотити студентів до цікавого конкурсу нам запропонував пан Джефрі Вілс, директор Львівської освітньої фундації та викладач УКУ. Львівська освітня фундація і профінансувала наш хакатон, виділивши 30 тисяч гривень. Частину витратили на харчування учасників, а решту – на нагородження переможців та призерів, – пояснює завідувачка кафедри Наталія Шаховська.
Отож, до участі зголосилося 14 команд першого ‒ третього курсів, які навчаються на кафедрі. У кожній команді працювали від 2 до 5 студентів. Шість команд не витримали та завчасно покинули захід, адже працювати довелося впродовж доби – від 15 години 3 травня до 15 години 4 травня, тому хакатон – це змагання не лише на професійну можливість створити цікавий проект, а й на фізичну витривалість. Під час роботи студентів підтримували викладачі та інженери кафедри, які були з ними від початку до кінця конкурсу.
Після завершення роботи ті, що дійшли до фіналу, презентували свої проекти для журі, яке очолив Олексій Молчановський (керівник магістерської програми комп’ютерних наук в УКУ). Оцінювали проекти також представники ІТ-компаній та вже згаданий Джефрі Вілс. Учасників хакатону привітав заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
– Оскільки визначили доволі широку тематику проектів – «Розумне всюди і все», то команди підготували абсолютно різні роботи: і доволі складні, яких ще не вивчали, і більш приземлені. Одна з команд через втому хотіла ввечері покинути конкурс, однак вдалося їх вмовити залишитися. А сьогодні ці студенти виявилися серед призерів, – наголошує Наталія Шаховська.
Підсумовуючи конкурс, Олексій Молчановський акцентував на тому, що кожен проект по-своєму цікавий, і це найбільше надихає у таких заходах – коли бачиш різні підходи, рішення, які пропонують студенти. Тому є сподівання, що ця подія надихне їх розширювати свої дослідження, працювати над ними, брати участь у подібних хакатонах та інших змаганнях.
А перемогла команда першокурсників Starteam (Марія Ріжко, Андрій Ленишин, Анастасія Гринишин, Олег Жеребецький, Віктор Качмарик). Їхня пропозиція – розробка додатка для батьків та дітей для виконання певних завдань набрала найбільшу підтримку у журі. Команда здобула винагороду – 10 тисяч гривень. Три наступні команди розробили проекти, що стосуються різних додатків: постачання продуктів для сусідів, аналізу емоційної якості фільмів та визначення погоди. Це команди: Dukh (Богдан Труш і Богдан Митник), Dream team (Павло Мукалов і Святослав Нагірний), Satoshi Nakamoto (Анастасія Жук, Юрій Ханас, Назар Коваль, Теодор Регусевич, Олег Макцула). Кожна з цих команд отримала по 3 тисячі гривень.