28 жовтня у Tech Startup School серед львівських політехніків обирали учасників освітньо-стипендійної програми від Chernovetskyi Investment Group (CIG) – CIG R&D Lab.
– Конкурс – надзвичайний, щоправда, ми очікували більше учасників. Причина, напевно, у тому, що ми дали студентам багато можливостей – окрім цього проєкту, наразі у нас відбувається ще три акселераційні програми. Проєкт унікальний тим, що впродовж десяти місяців учасники отримують стипендійну підтримку. Фонд спрямований на те, щоб студенти не шукали роботу, а залишалися тут і розвивали свій талант, свої продукти і сервіси. Політехніка має дуже багато талантів, – каже очільник Tech Startup School Назар Подольчак.
Привітати конкурсантів завітала проректорка Наталія Чухрай, яка наголосила, що майбутнє – саме за креативними людьми, а проєкти на кшталт CIG R&D Lab дарують можливість реалізувати креативний і підприємницький потенціал.
Визначали найкращих вже згаданий Назар Подольчак, запрошена ІТ-експертка Марта Романяк, менеджер програми CIG R&D Lab у нашому університеті Олексій Другов, а також представники CIG – Євген Нетреба та Святослава Ткаченко.
Переможцями стали проєкти:
- «Розумна пасіка» (Олексій Бухтій, Олександр Комаренко, Тарас Шабаранський, Дмитро Сокальський – ІV курс ІТРЕ);
- «Smart cutting board» (Олександр Закотянський, Володимир Поворозник – ІІ курс ІКТА);
- «Drinmix» (Микита Коновалов, Юліана Лаврик, Орест Ткачук, Віталій Пучак, Роман Якимів – ІІ курс ІКТА);
- «NoProc» (Марія Ріжко, Анастасія Гринишин, Віктор Качмарик, Олег Жеребецький – ІІ курс ІКНІ).
Обрані команди отримуватимуть грошову та менторську підтримки впродовж наступних 10 місяців.
Основна мета програми – мотивація студентів, аспірантів, молодих вчених вишів до розробок, отримання навичок комерціалізації ідей, напрацювання механізмів реалізації інноваційних проєктів.
– Ми хочемо, щоб після завершення навчання студенти перейшли до бізнесу, і будемо у цьому допомагати. Раз на місяць організовуватимемо менторські дні, де стежитимемо за розвитком проєкту, розбирати помилки, залучати спеціалістів з інших сфер – юристів, маркетологів та інших фахівців, яких потребуватимуть проєкти. По закінченню цієї програми хочемо, щоб в учасників з’явився невеликий власний бізнес, щоб зі стартаперів вони стали підприємцями і бізнесменами, – коментує Євген Нетреба.
Довідка
Старт CIG R&D Lab відбувся восени 2017 року спільно з Одеським національним політехнічним університетом. У вересні 2019-го програма підтримки унікальних студентських рішень почала діяти і для студентів Львівської політехніки.
Команди отримають по 50 000 гривень на розвиток проєктів. Наприкінці програми найуспішніший стартап здобуде головний приз – 500 000 гривень.