Цей конкурс, який організовує кафедра української мови, давно став традицією для нашого університету. Цьогоріч він розпочався 1 листопада, у день пам’яті Петра Яцика. До участі в ньому зголосилася рекордна кількість студентів – 235! Серед них 33 філологи і 202 нефілологи.
Філологи й нефілологи виконували тестові завдання різної складності. А охочі взяти участь ще й у Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка після виконання тестових завдань писали твір на одну із запропонованих тем, адже цьогоріч обидва конкурси збіглися в часі.
Конкурс знавців української мови організований для того, щоб задемонструвати свою українську силу. Недаремно Петро Яцик саме проєкт підтримки розвитку й популяризації української мови вважав найважливішим із того, що зробив для України, бо розумів, що без мови нема ні нації, ні країни, адже українська мова, за словами Івана Франка, є репрезентанткою національної єдності.
Одна з організаторок і натхненниць мовного конкурсу у Львівській політехніці, професорка кафедри української мови Ірина Фаріон наголошує, що мову слід сприймати як соціальний ліфт: не знаєш мови – не здобудеш освіти, не знаєш мови – не матимеш роботи, не знаєш мови – забирайся звідси геть.
Ірина Дмитрівна закликає студентів: «Будьте попереду. Ніколи не йдіть за черню. Пам’ятайте, що світ належить одиницям. Більшість не має рації ніколи. Рацію має завше меншість». І демонструє мовні плакати, які 18–20 років тому виконали її студенти, за які тоді їх звинувачували в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. А нині ці плакати надихають учасників конкурсу знавців української мови до боротьби за рідну мову у своїй державі.
Про результати конкурсу повідомимо згодом.