Конференція була ініційована завідувачем кафедри банківської справи Університету Марії Кюрі-Складовської (м. Люблін, Польща) доктором економічних наук, професором Єжи Венцлавським. Саме традиційністю конференцій цієї кафедри можна пояснити такий поважний номер – XVII. Проведення конференцій польськими колегами не лише у різних містах Польщі, але й закордоном є цікавою практикою, адже дає можливість долучитися до спільних досліджень, обміну науковим і дидактичним досвідом різним науковим школам і науково-педагогічним колективам.
До організування конференції у Львівській політехніці пристали кафедра фінансів на чолі із завідувачем професором І. Алєксєєвим і кафедра обліку та аналізу на чолі із завідувачем професором І. Яремком. Велика організаційна робота, пов’язана з комунікуванням із польськими, австрійськими, румунськими, молдовськими та українськими колегами, а також з підготовкою матеріалів конференції, безпосереднім проведенням пленарних та секційних засідань лягла на викладачів зазначених кафедр.
На відкритті з вітальними словами виступили проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Львівської політехніки О. Матвійків, директор департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Р. Филипів, директор Інституту економіки і менеджменту професор О. Кузьмін, начальник територіального управління Рахункової палати України по Львівській, Волинській, Рівненській та Тернопільській областях професор В. Піхоцький, професор Є. Венцлавський (Університет Марії Кюрі-Складовської, м. Люблін, Польща), професор Г. Пернштайнер (Університет Йогана Кеплера в Лінці, Австрія).
Окрім пленарних засідань, робота конференції відбувалася у секціях:
- Обліку (Accounting),
- Ринку капіталів (Capital market),
- Особистих фінансів і мікрофінансів (Personal Finance & Microfinance),
- Банківництва (Banking),
- Публічних фінансів (Public Finance),
- Корпоративних фінансів (Corporate Finance).
Доповіді, виголошені на конференції, спричинили дискусії, в процесі яких доповідачі не лише відповідали на запитання, але й отримували корисні поради щодо подальших досліджень.