У рамках міжнародного тижня медіаграмотності на кафедрі ЖЗМК провели круглий стіл

Кафедра журналістики та засобів масової комунікації
Скріншот з онлайн-заходу

У рамках міжнародного тижня медіа- та інформаційної грамотності аспіранти першого року навчання кафедри журналістики та засобів масової комунікації Інституту права, психології та інноваційної освіти Львівської політехніки провели круглий стіл «Медіаграмотність як сфера наукових досліджень».

З цікавими й актуальними доповідями виступили аспіранти Богдан Квас («Медіаграмотність: стан досліджень і пропозиції щодо майбутніх підходів (за матеріалами однойменної статті Мелоді Столтер») та Дмитро Спорняк («Дезінформація в науці та про науку (за статтями «Дезінформація в науці та про науку» авторів Джевіна Д. Веста, Карла Т. Бергстрома та «Наукова дезінформація: про проблему фейкових новин» Т. Гербіни»), а також доцентка кафедри ЖЗМК Оксана Гоцур («Втручання з підвищення медіаграмотності покращують стійкість до дезінформації: метааналітичне дослідження загального ефекту та сповільнювальних факторів. Результати розвідки китайських вчених Хуан Г., Цзя В. та Ю В.»).

Після кожної доповіді учасники активно обговорювали питання про:

  • важливість впровадження освітніх програм медіаграмотності на всіх рівнях – від школи до університету;
  • вразливість щодо дезінформації людей старшого віку та необхідність розробки проєктів з медіаграмотності саме для них;
  • важливість постійного і систематичного навчання медіаграмотності, бо так сформується щоденна навичка протидіяти дезінформації та фейкам, якими особливо переповнені соціальні мережі;
  • важливість для науковця працювати з перевіреною інформацією та поширювати її в адекватних, а не «хижацьких» наукових виданнях.

Важливий підсумок круглого столу: постійна боротьба з дезінформацією потребує спільної роботи зусиль урядів, медійних організацій, IT-бізнесу, платформ соціальних медіа та громадськості.

Скріншот з онлайн-заходу Скріншот з онлайн-заходу Скріншот з онлайн-заходу Скріншот з онлайн-заходу