У стінах Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка» за підтримки Департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл на тему «Розвиток інноваційного підприємництва та винахідництва у загальноосвітніх навчальних закладах Львівщини».
Учасниками заходу були представники Департаменту освіти та науки ЛОДА, Tech StartUp School Львівської політехніки, Наукового парку Львівської політехніки SID City, Львівської обласної Малої академії наук, Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Ходорівської об’єднаної територіальної громади, Жидачівської та Стрийської районних державних адміністрацій, Стрийської міської ради, керівники відділів освіти, директори загальноосвітніх навчальних закладів.
Метою круглого столу було обговорення напрямів роботи з обдарованою молоддю, зокрема активізації науково-дослідницької діяльності учнівської молоді та організації в загальноосвітніх навчальних закладах осередків інноваційного освітнього середовища для забезпечення дослідницької діяльності для розвитку особистості, здатної до самореалізації. Основною метою таких осередків є створення потужної спільноти творчих винахідників, які з підліткового віку працюватимуть над власними ідеями та інноваційними розробками.
На зустрічі були присутні 20 директорів шкіл, що зацікавлені у розвитку інноваційного навчання серед учнів.
- Олег Паска, очільник департаменту освіти та науки ЛОДА, наголосив на значенні інноваційного підприємництва у школах, адже це фундамент, який допоможе у розвитку не лише особистостей, а й держави, адже за інноваційними процесами – майбутнє.
- Керівник Tech StartUp School Львівської політехніки Назар Подольчак зазначив, що стартап-школа має багато можливостей і зможе допомогти учням у вивченні інноваційних процесів та їхньому втіленні у життя.
- Яна Левицька, фахівець Tech StartUp School, зазначила: «Світ рухає молодь. Технології розробки стартапів – курс, що дасть можливість розвитку дитини в інноваційній сфері».
- Олексій Другов, заступник керівника Tech StartUp School, додав, що є всі можливості від розвитку ідеї до виготовлення готового прототипу, перших продажів та інвестицій для шкільних стартап-проєктів та їхнього подальшого розвитку. Ідея – всебічна допомога у розвитку дитини як майбутнього стартапера та підприємця.
На зустрічі було презентовано основні види майбутньої діяльності, а саме можливості використання дронів та робототехніки.
Під час огляду інноваційної лабораторії Tech LabInno учасники круглого столу були вражені можливостями та перспективами співпраці.