В Інституті права, психології та інноваційної освіти Львівської політехніки з ініціативи кафедри педагогіки та інноваційної освіти 23 листопада 2023 року відбулась Міжнародна студентська науково-практична конференція «Організаційні, правові та психолого-педагогічні аспекти реалізації професійної мобільності студентів у період війни: реалії та перспективи»
Організаторами студентської конференції були:
- Міністерство освіти і науки України;
- Національний університет «Львівська політехніка» (м. Львів, Україна);
- Дніпровська академія неперервної освіти (м. Дніпро, Україна);
- Науковий інститут психології освіти та виховання (м. Рим, Італія);
- Вища школа міжнародних відносин і суспільних комунікацій (м. Хелм, Республіка Польща);
- Академія фізичного виховання і спорту (м. Гданськ, Республіка Польща);
- Празький гуманітарно-технологічний інститут (м. Прага, Чеська Республіка);
- Європейський центр освіти (м. Рим, Італія).
Модерувала проведення конференції доцентка кафедри педагогіки та інноваційної освіти Любов Дольнікова, яка наголосила на важливості такого заходу саме зараз, у період повномасштабної війни, запропонувала хвилиною мовчання вшанувати загиблих героїв України.
У конференції взяли участь студенти 12 закладів освіти України, трьох закладів освіти Польщі, одного закладу Чеської Республіки.
До учасників наукового зібрання з вітальним словом звернулися заступник директора ІППО професор Юрій Козловський і завідувачка кафедри педагогіки та інноваційної освіти, д.пед.н. Тетяна Горохівська, які відзначили важливість ведення студентської наукової роботи й наголосили саме на особливостях процесу навчання і досліджень у період воєнного стану. Доктор педагогічних наук, доцент Олександр Ієвлєв виступив із фундаментальною доповіддю щодо професійної та академічної мобільності студентів і викладачів як педагогічної проблеми.
Засідання відбулось у змішаному форматі, що дало змогу водночас забезпечити ефективні комунікації та розширити коло учасників, серед яких були й наукові керівники студентів.
Всього у програмі конференції було заявлено 85 учасників, з них 52 подали тези доповідей, які буде розміщено у збірнику матеріалів конференції. Доповідачі виступили з актуальними доповідями, продемонстрували вміння презентувати результати наукових пошуків та брати участь у дискусії.
Тематика поданих тез і виголошених доповідей охоплювала всі напрями, заявлені організаторами. Найбільш актуальними й цікавими були доповіді, що стосувались психологічних аспектів мобільності студентів у період війни, теоретичних і практичних підходів до трактування категорії мобільності загалом та студентської академічної мобільності зокрема.
Підсумовуючи результати конференції, організаційний та програмний комітети, учасники відзначили високий рівень підготовки і проведення заходу, а також презентацій та доповідей.
Оргкомітет висловлює вдячність усім студентам, які взяли участь у конференції, та їхнім науковим керівникам і бажає подальших наукових звершень!