У Національному університеті «Львівська політехніка» проведено заходи в рамках відзначення Всесвітнього дня охорони праці.
Щороку Міжнародна організації праці відзначає 28 квітня Всесвітній день охорони праці з метою привернення уваги роботодавців та громадськості до проблем, пов’язаних із безпекою роботи. Головна мета – підвищити пильність людей, щоб знизити ризики травматизму під час роботи.
Як розповів начальник відділу охорони праці Львівської політехніки Володимир Шепітчак, в університеті вже багато років є традиція цього дня проводити різноманітні заходи. Однак через коронавірусну хворобу та повномасштабну війну три роки вони відбувалися в онлайн-форматі. Цього року в Актовій залі головного корпусу Політехніки провели відкритий форум «Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі 2023». Під час заходу в межах панельної дискусії обговорили тему безпечного та здорового робочого середовища. Серед учасників були представники профспілок, Львівської ОВА та Пенсійного фонду України.
– Ніхто про здоров’я людини не подумає так, як сама людина. Перед виконанням будь-якої роботи працівник має зважити всі за і проти: чи ця робота безпечна, чи не матиме ризиків для здоров’я. Якщо людина нехтує безпекою, керівник не стане і не буде спостерігати за виконанням. Вдома на нас чекають рідні, які хочуть бачити нас здоровими та життєрадісними. Основне завдання охорони праці – збереження життя і здоров’я людини у процесі виконання будь-якої роботи. Свідомість закладається не в дорослому віці, а з дитинства. Тому про це важливо говорити з раннього віку і показувати дітям правильний приклад, – сказав Володимир Шепітчак.
Для підвищення свідомості дітей серед школярів західного регіону провели мистецький конкурс, пов’язаний з охороною праці. 2500 дітей надіслали свої роботи на цю тему. Були визначені три групи, в кожній обрали переможців, для яких провели цікаву екскурсію в головному корпусі Політехніки.
Цікаво, що Науково-технічна бібліотека також долучилася до заходів, пов’язаних із Днем охорони праці, запропонувавши до огляду книжкову виставку. Зокрема, для всіх охочих продемонстрували 41 видання з фондів бібліотеки, які охоплюють період 1896–2022 років. Серед них – 25 стародруків.