Упродовж двох днів, 1-2 жовтня, в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувався V Всеукраїнський педагогічний конгрес «Якість освіти в Україні – основа і результат докорінних змін в освітній системі».
Представники педагогіки з усієї країни обговорювали якість освіти в Україні, як основу і результат докорінних змін в освітній системі. Торкнулися питань нової української школи, її перших успіхів і проблеми подальшого реформування освіти. Обговорили методологічні засади реформування освіти в Україн, а також перспективи професійного розвитку педагога.
Привітав учасників конгресу доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало, наголосивши на визначальній ролі педагогів у формуванні особистості.
― Усі ми були учнями, стали педагогами і усвідомлюємо, що нині є надія лише на вчителя, який зможе виховати, вивчити, сформувати людину. Зараз накопичилося чимало проблем в освіті та,сподіваюся, цей конгрес вплине позитивно на всі процеси і це дасть новий поштовх розвитку освіти. Мусимо пам’ятати: від нас багато залежить у якісному розвитку суспільства, ― підкреслив Юрій Ярославович.
Учасником конгресу був колишній міністр освіти та науки, дійсний член НАН та НАПН України, президент НАПН України професор Василь Кремінь. Вітаючи учасників заходу, Василь Григорович наголосив на значимості професії вчителя, педагога.
― Розвиток особистості ― це основний важіль подальшого розвитку суспільства. Освіта ― шкільна й університетська ― це не тільки людинотворчий, а й націєтворчий процес. Нація формується і є згуртованою завдяки освіті, формуванню громадянина, патріота. Дякую вашій спільноті, яка впродовж багатьох років працює над утвердженням «Рідної школи». Знаю, як це непросто. Пишаюся, що за час, коли я був міністром освіти і науки України (2000-2005 роки) мені вдалося збільшити кількість дітей, які навчаються українською мовою із 62% до 75%. І це вдалося зробити без єдиного протесту і спротиву. Ці процеси тривають і сьогодні. Цей рік ― визначальний у долі України. Молодь, на мій погляд, краще відчуває потреби часу. Тож переконаний, що сподівання, які нині плекаємо, відобразяться в роботі уряду і стосовно освіти та нашої «Рідної школи», ― зазначив Василь Кремінь.
Перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко привітав учасників конгресу підкресливши, що немає конкурентоспроможної держави, високорозвиненої економіки без якісної освіти.
― Зараз є ґрунтовні засади для розвитку освіти. Низка реформ, які вже провели і, які тривають, вселяють сподівання, що якість освіти стане вищою. Освіта не повинна бути кількісною, а якісною. Аналізуючи якісні показники, можу сказати, бачимо, що треба працювати над якісною професійною освітою, ― додав Іван Собко.
Від Міністерства освіти та науки України на V Всеукраїнському педагогічному конгресі «Якість освіти в Україні ― основа і результат докорінних змін в освітній системі» брала участь Олена Котусенко.
― Шановні педагоги, ви стоїте біля витоків формування особистості, які виконують важливу роль у становленні нашого майбутнього. Сьогодні маємо сформувати людину, готову до життя. Основними ідеями нової української школи ― дати учням необхідні знання, які вони використають у житті. І це повинен бути не тільки закон, а й створення нового державного стандарту освіти, модернізація навчальних програм, навчання вчителів, оснащення кабінетів. Лише спільними зусиллями зможемо досягти успіху, ― наголосила Олена Юріївна.
Робота V Всеукраїнського педагогічного конгресу відбувалася у формі дискусій, а також секційно. Учасники заходу обговорювали важливі для розвитку освіти питання серед яких зокрема, основні напрями реформування базової та старшої середньої школи, реальний стан, проблеми і перспективи професійно-технічної освіти, вища школа у контексті європейської інтеграції.