Відбулися чергові гостьові лекції, організовані кафедрою міжнародного та кримінального права Інституту права, психології та інноваційної освіти Львівської політехніки.
Поряд із застосуванням звичайного озброєння війна росії проти України ведеться й в інформаційному просторі. Маніпулятивні технології, діпфейки, дезінформація та пропаганда стали поширеними практиками сьогодення, загроза яких не зникне, на жаль, навіть після завершення війни. Про ці проблеми студентам спеціальності 081 «Право» ІППО розповідає Пьотр Любінський (Piotr Łubiński) з Інституту політичних наук та міжнародних відносин Ягеллонського університету, доктор юридичних наук, учасник програми «Гостьовий лектор».
Під час першої лекції з циклу, присвяченого праву війни, польський фахівець, який співпрацював з Центром дослідження та вивчення міжнародного права Гаазької академії міжнародного права та Центром передового досвіду цивільно-військового співробітництва НАТО, а також – є членом Загальнопольської комісії міжнародного гуманітарного права при Польському Червоному Хресті, показав, наскільки багато викликів стоїть перед міжнародним гуманітарним правом, що формувалось в умовах використання традиційних видів озброєння.
Сьогодні кібератаки, дезінформація та інші характерні для гібридних воєн прояви потребують вдосконалення правових законів життя суспільства. Пан Пьотр навів кілька прикладів, коли дезінформація та маніпуляція відбувалася стосовно польського суспільства та стала елементом російських зовнішньополітичних стратегій.
Проведення лекцій організувала кафедра міжнародного та кримінального права (відповідальні – д.ю.н., професор Володимир Канцір та к.ю.н., доцент Андрій Гачкевич, який здійснював переклад).