Ярина Стецюк, студентка кафедри МІ: «Аналітичний портал Львівщини був одним із основних завдань моєї практики»

Кафедра міжнародної інформації Львівської політехніки
Фото з практики

Студентка групи МІ-41 кафедри міжнародної інформації Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Львівської політехніки Ярина Стецюк ділиться перебігом та результатами своєї практики за темою бакалаврської кваліфікаційної роботи:

«Тема моєї бакалаврської кваліфікаційної роботи – «Інформаційна та комунікаційна політика Департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації у 2022–2024 роках». Метою дослідження є аналіз та оцінка інформаційно-комунікаційної діяльності департаменту упродовж зазначеного періоду. Предметом дослідження є процеси формування та реалізації інформаційно-комунікаційної політики департаменту.

Департамент економічної політики Львівської ОВА демонструє активну присутність у соціальних мережах, використовуючи різні платформи для досягнення широкої аудиторії та ефективної комунікації. ДЕП має сторінки у Facebook та Instagram, де публікують новини, фотозвіти, відео, анонси заходів, інтерв’ю з керівництвом департаменту та інші матеріали. Сторінка у Facebook має 7,2 тис. читачів та 362 відстежувачів, а в Instagram – 466 читачів. Вибір платформ відповідає їхнім цільовим аудиторіям. Facebook використовують для охоплення широкої аудиторії та публікації різноманітного контенту, Instagram – для візуального контенту та взаємодії з молодшою аудиторією.

ДЕП публікує новини, фотозвіти, відео, анонси заходів, інтерв’ю, інфографіку та інші матеріали щодо актуальних подій, досягнень та пріоритетів, що робить контент цікавим і динамічним та корисним для аудиторії. Департамент поєднує інформативні матеріали з розважальними, наприклад, фото із заходів, цікаві факти, конкурси, що робить сторінки привабливими для ширшої аудиторії. Загалом ДЕП демонструє ефективне використання соціальних мереж для досягнення своїх цілей.

Рекомендації щодо покращення використання соціальних мереж в інформаційно-комунікативних цілях:

• більше публікувати інтерактивного контенту, наприклад, опитувань, вікторин та онлайн-тестів;
  • використовувати хештеги для просування своїх публікацій;
  • стежити за трендами у соціальних мережах та адаптувати свій контент до них;
  • регулярно аналізувати дані про аудиторію та залученість.

Департамент економічної політики Львівської ОВА використовує не лише соціальні мережі, але й інші медіаплатформи для ефективної комунікації та досягнення своїх цілей. Голова відділу, Степан Куйбіда, регулярно дає інтерв’ю місцевим ЗМІ, таким як онлайн-видання й телеканали, і це надає можливість ДЕП донести інформацію про свою діяльність, плани і проєкти до широкої аудиторії, а також відповісти на актуальні питання та розвіяти можливі сумніви. Участь у місцевих телепрограмах, таких як новинні випуски, аналітичні програми та ток-шоу, дає змогу департаменту показати свою роботу більш детально, візуально та динамічно.

Завдяки використанню різних медіаплатформ ДЕП може охопити ширшу аудиторію, включаючи людей, які не користуються соціальними мережами. Регулярні виступи у ЗМІ та участь у публічних дискусіях сприяють підвищенню довіри до департаменту та його керівництва. Позитивне висвітлення роботи ДЕП у ЗМІ може покращити його імідж та репутацію, використання ж медіаплатформ для звітування про роботу сприяє прозорості та підзвітності перед громадськістю.

Одним з завдань департаменту економічної політики Львівської ОВА є адміністрування веб-сайту «Аналітичний портал Львівщини». Це інтелектуальна система аналізу даних та підтримки прийняття управлінських рішень для бізнесу, донорів, науково-експертного середовища і громадськості. Платформа містить інформацію про інвестиційну привабливість регіону, можливості для забезпечення житлом ВПО, стратегічне планування територіальних громад, а також систему надання адміністративних послуг у розрізі старостинських округів. Портал постійно оновлюється й поповнюється новими інформаційними дашбордами

Аналітичний портал Львівщини має великий потенціал стати незамінним ресурсом для усіх, хто цікавиться Львівською областю. Однак, щоб повністю розкрити цей потенціал, необхідно підвищити обізнаність про портал та зробити його більш привабливим для користувачів.

Одним з головних кроків має стати маркетингова кампанія. Реклама в соціальних мережах, місцевих вебсайтах та ЗМІ розповість про можливості порталу жителям, інвесторам та органам місцевого самоврядування. Участь у місцевих заходах та конференціях дасть змогу презентувати портал особисто. Розробка навчальних матеріалів та проведення тренінгів навчить користувачів ефективно працювати з даними.

І на завершення варто згадати такі основні предмети бакалаврської освітньої програми «Міжнародна інформація» як «Інформаційна політика України та держав світу», «Технології інформаційного консалтингу в міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях», «Інформаційно-аналітична діяльність в міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях», «Технології корпоративного PR», вивчення яких надало корисні теоретичні знання для подальшого прикладного застосування, зокрема для аналізу інформаційної та комунікаційної політики одного з основних департаментів Львівської ОВА.

Сподіваюся, що результати дослідження буде використано для покращення інформаційно-комунікаційної діяльності департаменту та зробить її більш ефективною.

Переконана, що вивчення досвіду департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації може бути корисним для інших органів влади, які прагнуть покращити свою інформаційно-комунікаційну діяльність».

Кафедра міжнародної інформації висловлює вдячність за допомогу в проведенні практики за темою бакалаврської кваліфікаційної роботи керівництву департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації та особисто заступнику директора – начальнику управління регіонального розвитку Вадиму Табакері!