Діяльність Служби доступності

На початок 2019/2020 навчального року у Львівській політехніці навчається 374 студенти з особливими освітніми потребами, 12 з яких навчаються на заочній формі навчання.

Відтак, для забезпечення інклюзивного освітнього середовища Служба доступності реалізує інформаційно-просвітницькі заходи для академічної спільноти Університету: 

6 листопада 2019 р. презентація для колективу кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини (ІГСН);

4 листопада 2019 р. — урок-флешмоб «Це важливо», присвячений Міжнародному дню незрячих, для студентів групи СР-21 (кафедра соціології та соціальної роботи, ІГСН). Студенти ознайомилися з етикою спілкування та процесом супроводу людей з інвалідністю, зокрема незрячих людей;

4 грудня 2019 р. — урок-флешмоб «Це важливо», присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю, для студентів груп СР-11, СЗ-11 (кафедра соціології та соціальної роботи, ІГСН);

5 грудня 2019 р. — День волонтера;

12 грудня 2019 р. — презентація для студентів груп МВ-34-37 (кафедра політології та міжанродних відносин, ІГСН);

24 лютого 2020 р. — презентація для групи МТ-21,22 (ІКТА);

22 червня 2020 р. — онлайн-дискусія з фахівцями мульдисициплінарної команди (Координаторами ННІ) щодо налагодження ефективної координації та взаємодії задля організації інклюзивного освітнього середовища в Університеті.

23 листопада 2020 р.  Ірина Красілич, керівник Служби доступності до можливостей навчання «Без обмежень» Національного університету «Львівська політехніка», провела першу онлайн-зустріч із циклу «Інклюзія: потреба чи необхідність?» на тему «Етика спілкування та супровід людей з інвалідністю».

У 2021 році Службою доступності до можливостей навчання «Без обмежень» Міжнародного центру професійного партнерства «Інтеграція було проведено чималу, зокрема, реалізовано низку інформаційно-просвітницьких заходів, а саме тренінгів «Етика спілкування та супроводу студентів з ООП» на кафедрах, підрозділах Національного університету «Львівська політехніка» та студентами тих груп, в яких навчаються студенти з ООП. Також представники Служби доступності разом з членами Приймальної комісії Університету здійснювали супровід абітурієнтів з ООП 2021-2022 року навчання при складанні вступних іспитів.

Також у 2021 році розпочато формування бази даних студентів з ООП та проведено опитування потреб серед цих студентів, а це в свою чергу стало пінгрунтям для розробки та формування «Інформаційних карток», в яких детально описано послугу, яку потребує студент з ООП та механізм її надання. Такі інформаційні картки стануть в пригоді як студентам з ООП так і структурним підрозділам у процесі надання цих послуг.

Діяльність Служби доступності сповільнилася через карантинні обмеження, які були у Львові у зв’язку з пандемією COVID-19.

У першому семестрі 2021-2022 року навчання працівниками МЦПП «Інтеграція» спільно з 16-ма викладачами кафедри соціології та соціальної роботи із залученням міжнародного партнера Морін П. Флагерті, доцента кафедри дослідження миру і конфліктів Інституту миру й справедливості Артура В. Мауро при Коледжі Св. Павла, виконуюча обов’язки директора центру українсько-канадських студій Манітобського університету, Канада було проведено та пройдено програму підвищення кваліфікації «Тренінг для тренерів з питань соціальної інклюзії та інклюзивної освіти». Навчання за цією програмою дозволили сформувати цілісне розуміння змісту, значення і можливостей реалізації інклюзивної освіти в умовах закладу вищої освіти /соціальної сфери як інструменту соціальної інклюзії осіб з інвалідністю та порушеннями здоров’я, що зумовлюють особливі освітні потреби, і необхідність сприяння впровадженню нормативно-правових засад інклюзивної освіти у вищій школі, застосування кращих здобутків зарубіжного досвіду в цій сфері, а також залучення ресурсів університетської громади та власних ресурсів самих студентів з ООП. А також за результатами проведення підвищення кваліфікації було розроблено проект Стратегії розвитку інклюзивної освіти у Національному університеті «Львівська політехніка».

Участь Служби доступності в Дні здоров’я громади НУ "Львівська політехніка", 2019 рік Тренінг "Етика спілкування та супроводу студентів з ООП" для викладачів кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини Тренінг "Етика спілкування та супроводу студентів з ООП"для групи МВ, 2020 рік День волонтера, 2019 рік Тренінг "Етика спілкування та супроводу студентів з ООП"для групи СР, 2020 рік
Оновлено 2 роки 11 місяців тому