Основи фінансової грамотності

Автор / тренер курсу:

  • Рисін Марія Віталіївна, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри теоретичної та прикладної економіки Національного університету «Львівська політехніка».

Інформація про програму підвищення кваліфікації:

Напрям навчання: «Методика викладання навчальних дисциплін у закладі загальної середньої освіти»; «Методика викладання навчальних дисциплін  у закладі професійно-технічної освіти»; «Тенденції розвитку освіти ХХІ століття».

Обсяг навчання: 30 годин (1 кредит ЄКТС).

Категорія слухачів курсу: педагогічні працівники закладів загальної середньої, професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти.

Мета курсу полягає у формуванні у педагогів навичок розвитку в учнів однієї з ключових компетентностей — підприємницької, формування та розвиток в слухачів навичок формування сімейного бюджету, особистих доходів та витрат.

Компетентності, що вдосконалюватимуться/набуватимуться в процесі навчання: 

  • формування та розвиток в слухачів навичок формування сімейного бюджету, особистих доходів та витрат;
  • оволодіння дієвими методами формування заощаджень та напрями розміщення власних коштів.

Коротко про курс: навчальний курс «Основи фінансової грамотності» дасть знання про базові фінансові категорії та розвине базові навички підприємництва.  Структура курсу включає розгляд особистих доходів та витрат, поради щодо формування сімейного бюджету, дієві методи формування заощаджень та напрями розміщення власних коштів, а також показує переваги та недоліки різних видів споживчих кредитів, графік погашення кредитів та розрахунок процентних витрат за користування кредитними коштами, ознаки фінансового шахрайства та способи виявлення і протидії. Перевагою даного курсу є розгляд практичних фінансових кейсів, аналіз даних інформаційних сайтів та рейтингових агентств, використання актуальних сучасних програмних сервісів та мобільних додатків. Даний курс використовує ігрові та тренінгові методики, що розвивають ефективні навички з управління фінансами.

Структура курсу:

  1. Тема 1. Доходи та витрати. Формування сімейного бюджету.  Розкрито трактування особистих фінансів, зміст надходжень та видатків домогосподарства (сім’ї), наведено підходи щодо формування сімейного бюджету. Актуалізовано значення фінансового планування.
  2. Тема 2. Споживчі кредити. Суть та види споживчого кредиту. Принципи та етапи кредитування. Особливості використання банківських кредитних карток. Кредитна історія та оцінка кредитоспроможності фізичних осіб – позичальників. Графік погашення кредиту та контроль за рівнем заборгованості. Реальна та ефективна ставка процентів за кредитом. Комісії за кредитом.
  3. Тема 3. Фінансове шахрайство та фінансові піраміди. Поняття фінансової безпеки та фінансового шахрайства. Найпоширеніші види фінансових шахрайств. Шахрайство із застосуванням  онлайн технологій та соціальних мереж. Небезпека, принципи роботи та приклади існуючих фінансових пірамід. Захист прав споживачів фінансових послуг

Результатом навчання на дистанційному курсі буде:

  • підвищення фінансової обізнаності;
  • здатність аналізувати фінансову інформацію та приймати фінансові рішення;
  • вміння говорити з учнями про фінанси та формувати у них навички заощадливості та усвідомленого ставлення до грошей та доходів.
  • вміння планувати сімейний бюджет та досягати як поточні, так і стратегічні фінансові цілі.

Документ про завершення навчання: сертифікат про підвищення кваліфікації Національного університету «Львівська політехніка» 30 годин (1 кредит ЄКТС).

Тривалість навчання: 3 тижні.

Форма навчання: дистанційно.

Початок навчання: по факту комплектації групи на підставі замовлень від закладів освіти та (або) за результатами реєстрації на навчання. 


Навчання платне: про вартість навчання можна дізнатись тут