Історія кафедри педагогіки та інноваційної освіти

 

Кафедра педагогіки та інноваційної освіти розпочала свою історію 1 вересня 1963 року, коли відповідно до наказу Міністра вищої і середньої спеціальної освіти Української РСР від 12 червня 1963 року № 323 «Про організацію кафедр у Львівському політехнічному інституті», було створено кафедру інженерно-педагогічної підготовки. 

За час свого існування кафедра практично завжди була випусковою – проводила підготовку фахівців зі спецiальностей «iнженеp-педагог-електpик» (1971–1976 рр.), «iнженеp-педагог-будiвельник» (1978–1996 рр.), організовувала фахову підготовку військових юристів Військового відділення Львівської політехніки (1996–1998 рр.).

У 1999 р. на кафедрі ліцензовано спеціальність «Соціальний працівник» відповідно до Проекту «Реформування суспільної служби», який фінансувало Канадське Агентство Міжнародного Розвитку (CIDA).

У 2001 р. спеціальність «Соціальна робота» було передано новоствореній кафедрі «Соціологія і соціальна робота» Інституту гуманітарних і соціальних наук.

У 2002 р. кафедра ліцензувала нову спеціальність «Управління навчальним закладом» (спеціальність «Менеджмент» спеціалізація «Управління навчальним закладом»), за якою підготовано більше 500 магістрів-управлінців для потреб системи освіти України.

З 2010 р. кафедра ліцензувала та розпочала підготовку бакалаврів за спеціальністю «Журналістика» (зараз випусковою за цією спеціальністю є кафедра журналістики та засобів масової комунікації Інституту права, психології та інноваційної освіти), а з 2011 р. – ліцензувала та розпочала підготовку за спеціальністю «Практична психологія» (зараз випусковою за цією спеціальністю є кафедра теоретичної та практичної психології Інституту права, психології та інноваційної освіти).

У 2011 р. кафедра психології, педагогіки та соціального управління (ППСУ) увійшла до складу Інституту права та психології.

У 2015 році кафедру перейменували на кафедру педагогіки та соціального управління (ПСУ).

Рішенням Вченої ради Національного університету «Львівська політехніка» кафедра з 2016 р. розпочала підготовку педагогічних кадрів для галузі професійної освіти, надаючи освітні послуги студентам інженерно-технічних, економічних та гуманітарних спеціальностей Львівської політехніки з присвоєнням професійної кваліфікації викладач (за фахом). У зв’язку з цією діяльністю професійна (професійно-технічна) освіта Львівщини поповнилась висококваліфікованими педагогічними кадрами.

З 2016 р. кафедра ПСУ ліцензувала і розпочала підготовку бакалаврів за спеціальністю 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)» галузі знань 01 Освіта, педагогіка.

У 2019 році кафедру перейменовано на Кафедру педагогіки та інноваційної освіти (ПІО).

Сьогодні кафедра ПІО здійснює підготовку на першому (бакалаврському), другому (магістерському) та третьому освітньо-науковому рівнях вищої освіти:

бакалаврів за спеціальністю «Професійна освіта» за такими спеціалізаціями: 

  • Цифрові технології; 
  • Будівництво та зварювання; 
  • Машинобудування; 
  • Аграрне виробництво, Переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології;
  • Право.

магістрів за спеціальністю «Освітні, педагогічні науки» (викладач дистанційного навчання, викладач (за фахом);

докторів філософії за спеціальностями:

  • 011 Освітні, педагогічні науки;
  • 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями).

На кафедрі науково-педагогічні працівники мають можливість проходити докторантуру, реалізуючи власні наукові напрацювання і розвідки у підготовку докторських дисертацій. Функціонує Спеціалізована вчена рада Д 35.052.24 за спеціальностями13.00.01 «Загальна педагогіка та історія педагогіки», 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» (Наказ МОН 06.06.2022 № 530).

В реалізації програми академічної мобільності з 2021/2022 навчального року  кафедра ПІО організовує та проводить навчання бакалаврів спеціальності «Професійна освіта», спеціалізація «Цифрові технології» за програмою подвійних дипломів із Люблінською політехнікою (м. Люблін, Республіка Польща).

Із 2021/2022 навчального року кафедра розпочала підготовку фахівців англійською мовою:

  • магістрів із Китайської Народної Республіки за спеціальністю «Освітні, педагогічні науки» (викладач вищої школи);
  • аспірантів  із Китайської Народної Республіки.

Головним напрямком роботи кафедри є освітня і наукова діяльність, пов’язана з теорією та практикою функціонування професійної освіти, особливостями реалізації компетентнісного підходу у підготовці фахівців різних освітніх рівнів, різних спеціальностей, інноваційними інформаційно-комунікаційними технологіями в підготовці педагогічних кадрів, особливостями реалізації завдань інклюзивного навчання в умовах академічного середовища закладів загальної середньої, вищої та професійної (професійно-технічної) освіти, засадничими підходами до реалізації передового світового досвіду в підготовці фахівців на основі сучасної порівняльної педагогіки.

Кафедра є провідною навчальною та науковою одиницею галузі професійної освіти в Україні, на якій працюють знані в країні та за її межами науковці: доктори педагогічних наук: проф. Горохівська Т. М., проф. Козловський Ю. М., проф. Мукан Н. В., проф. Криштанович М. Ф., доц. Ієвлєв О. М., доц. Дольнікова Л. В. та ін.

Наукову та освітню діяльність кафедра проводить у співпраці із закордонними партнерами у галузі освіти з Польщі, Естонії, Чехії, Іспанії, Італії та ін., яка реалізовується шляхом проведення спільних круглих столів, наукових конференцій, обміном студентами та викладачами в рамках академічної та професійної мобільності. 

На сьогоднішній день на кафедрі навчаються: 120 бакалаврів; 145 магістрантів (з яких 3 – магістранти з Китайської Народної Республіки); 43 аспіранта, з яких 4 – аспіранти з Китайської Народної Республіки.

 

Оновлено 6 місяців тому