Навчальний процес кафедри

Кафедра цивільної безпеки здійснює підготовку фахівців на денній та заочній формах навчання за спеціальністю 263 «Цивільна безпека», галузі знань 26 «Цивільна безпека» за такими освітніми програмами:

1.Освітньо-професійна програма «Цивільна безпека» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Професійне спрямування підготовки фахівців за даною освітньою програмою –  Охорона праці

2. Освітньо-професійна програма «Промислова безпека і охорона праці» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Навчання здійснюється за такими формами:

  • денна;
  • заочна.

Термін навчання для здобуття кваліфікації бакалавр на базі повної загальної середньої освіти - 8 семестрів, на базі ОКР молодшого спеціаліста - 6 семестрів. Мета освітньої програми - надати теоретичні знання та практичні уміння і навички, достатні для успішного виконання професійних обов’язків за спеціальністю 263 – цивільна безпека та підготувати студентів до подальшого навчання на другому  (магістерському) рівні вищої освіти..

Студенти самостійно можуть сформувати індивідуальну траєкторію підготовки. Це дасть змогу здобути додаткові професійні компетентності у галузях:

  • охорона праці у сфері обслуговування та ІТ-індустрії - охорона праці у закладах торгівлі та громадського харчування, організація безпеки праці в сфері ІТ індустрії та телекомунікацій, організація безпеки праці підприємств транспорту та логістики, безпека у галузі готельно-ресторанного бізнесу та туристичної діяльності, безпека персоналу закладів освіти та охорони здоров’я, охорона праці у сфері життєзабезпечення населення.
  • охорона праці у виробничій сфері - охорона праці у галузі будівництва та промисловості будматеріалів, безпека виробничих процесів галузі машинобудування, безпека праці на підприємствах легкої промисловості, система управління безпекою хімічних виробництв та паливно-енергетичного комплексу, безпека праці у галузі виробництва продовольчої сировини та харчових продуктів.

Можлива академічна мобільність за освітніми програмами та програмами стажування в провідних навчальних закладах країн Європи, зокрема у Природничому університеті м. Любліна (Польща), на базі напрямку підготовки інженерів за спеціальністю Безпека та гігієна праці.

Під час навчання до проведення занять залучаються фахівці з охорони праці провідних фірм, що дає змогу студентам здобути широкого практичного досвіду на реальних об’єктах економіки.

Відповідно до здобутої освітньої кваліфікації бакалавр здатний виконувати професійні роботи за професіями, зазначеними у ДК 003:2010 Національний класифікатор України. Класифікатор професій,  а саме:

  • «Інспектор державний з питань цивільного захисту та техногенної безпеки»,  код КП 3449;
  • «Фахівець з радіаційного та хімічного захисту», код КП 3439;
  • «Інспектор з охорони праці», код КП 3152;
  • «Інженер з технічного нагляду»,  код КП 3152.

Рівень підготовки випускників кафедри дає змогу успішно працювати за фахом на всіх підприємствах в Україні, незалежно від форм власності і видів їх діяльності, а також в місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.

Підготовка магістрів за спеціальністю «Цивільна безпека» обумовлена активним збільшенням на теренах Західної України і у Львівській області, зокрема, високотехнологічних підприємств, компаній, ростом сфери обслуговування, що призвело до зростання потреби у висококваліфікованих спеціалістах з безпеки праці та техногенної безпеки.

Термін навчання 3 семестри.

Магістри з «Промислової безпеки та охорони праці» будуть володіти навичками превентивного і аварійного планування, управління заходами безпеки професійної діяльності, організації і упровадження сучасних систем менеджменту техногенного й професійного ризику на підприємствах і в організаціях будь-якого роду діяльності.

Студенти зможуть за програмою подвійного диплому, без перерви навчання у Львівській політехніці, здобути освіту у Вищій школі управління охороною праці (ВШУОП) в Катовіцах (Польща) за таких умов:

  • вивчені у Львівській політехніці дисципліни перезараховуються у ВШУОП;
  • дипломна робота захищена в Україні перезараховується у ВШУОП (дипломна робота пишеться один раз, українською мовою, захищається в Україні, роботу не потрібно перекладати на польську мову, у ВШУОП потрібно лише пред’явити довідку про захист);
  • підсумковий екзамен у ВШУОП можна складати польською, російською чи англійською мовами;
  • вартість навчання за програмою подвійних дипломів значно нижча від навчання за звичайною програмою (550 євро за весь період навчання);
  • навчальні сесії у ВШУОП є короткотерміновими, що не потребує великих витрат на проживання (дві сесії тривалістю 1місяць).

Відповідно до здобутої освітньої кваліфікації магістр здатний виконувати професійні роботи за професіями, зазначеними у ДК 003:2010 Національний класифікатор України. Класифікатор професій,  а саме:

  • «Інженер з охорони праці», код КП 2149.2;
  • «Інженер з профілактичних робіт», код КП 2149.2;
  • «Інженер з техногенно-екологічної безпеки», код КП 2149.2;
  • «Експерт з умов праці», код КП 2412.2;
  • «Науковий співробітник (галузь інженерної справи)», код КП 2149.1.

Здобуття фаху магістра з «Промислової безпеки та охорони праці» у поєднанні із освітою, отриманою бакалаврами інших технічних спеціальностей дасть змогу суттєво розширити можливості подальшого працевлаштування.

 

Оновлено 1 місяць тому