- Проведення науково-дослідних робіт з побудови та розповсюдження планової референцної системи координат УСК2000, підготовка робіт зі встановлення висотної системи України (проф. С.Г. Савчук, доц. Б.Б. Джуман,)
Основний науковий напрям кафедри — моніторинг фізичної поверхні Землі та її атмосфери на основі аналізу результатів сучасних наземних і супутникових вимірювань. Наукову діяльність на кафедрі забезпечують 4 професори, доктори наук, 5 доцентів, 1 старший викладач та 1 асистент, кандидати наук. Науково-дослідні підрозділи — лабораторії: НДЛ-18, ГНДЛ-93, ГНДЛ-97.
До практичних проблем сучасної геодезії, розв’язанню яких надається першочергові пріоритети на кафедрі, відносяться:
- Визначення місцеположення пунктів (їх тривимірних координат) у глобальному, регіональному та локальному масштабах, які, зокрема, дають змогу отримати високоточну інформацію про деформації земної поверхні.
- Визначення гравітаційного поля Землі і його варіацій з часом.
- Визначення та моделювання геодинамічних явищ на основі даних з мереж референцних GNSS-станцій.
- Визначення топографічної поверхні Світового океану методами супутникової альтиметрії, зокрема для вивчення її вікових і сезонних змін в часі та інверсія даних альтиметрії в поле аномалій сили тяжіння.
- Створення, згідно пропозиції IAG в 2007р., так званих глобальних геодезичних обсерваційних систем (GGOS) з надвисокою відносною точністю вимірів 1:1000,000,000 (які базуються на космічних технологіях типу VLBI, SLR/LLR, GNSS, DORIS, методах радарної та лазерної альтиметрії, спеціальних супутникових місіях з визначення гравітаційного поля) для постійного моніторінгу Землі як планети з метою попередження таких явищ, як, наприклад, цунамі в районі Індійського океану.
Наукова робота кафедри та ГНДЛ направлена на розв’язування наступних задач:
- Визначення деформації земної поверхні в регіонах Українських Карпат і Антарктичної станції «Академік Вернадський» на базі GPS-приймачів (проф. К.Р.Третяк, проф. Ф.Д.Заблоцький, доц. І.Р. Савчин)
- Проведення багаторічних робіт з визначення місцеположення пунктів методами GNSS дало змогу запропонувати проект GNSS-мережі активних референцних станцій в регіоні і розповсюдити його на всю західну Україну (проф. К.Р.Третяк).
- Проведення багаторічних робіт з моніторингу стійкості об’єктів критичної інфраструктури (ГЕС, АЕС) (проф. К.Р. Третяк, доц. І.Р. Савчин, доц. Паляниця Б.Б.)https://uhe.gov.ua/media_tsentr/novyny/korniliy-tretyak-rezultati-monitoringu-za-dopomogoyu-kosmichnoi-geodezii
Наукові та науково-технічні результати отримані на кафедрі внаслідок проведення низки робіт державного масштабу на сучасному міжнародному рівні, оскільки в Україні саме кафедра ВГА має величезний досвід розв’язування комбінації високоточних задач фізичної геодезії, супутникової геодезії і геодинаміки на основі фундаментальних розробок оригінального програмного забезпечення для їх математичної обробки.