Укладання міжнародних Меморандумів про взаєморозуміння та Угод про співпрацю

До документів, які регулюють міжнародну діяльність у Національному університеті «Львівська політехніка» належать Меморандуми про взаєморозуміння, Угоди про співпрацю, Угоди інститутів/кафедр про освітню та наукову співпрацю а також угоди, які деталізують конкретні заходи співпраці з іноземними партнерами, зокрема академічні обміни, програми подвійних дипломів, виконання освітніх та наукових проєктів та програм, програм «візит-професор» та «гостьовий лектор», спільних наукових досліджень, проведення культурних заходів, організація семінарів і конференцій, тощо.

Меморандуми про взаєморозуміння, Угоди про співпрацю, Угоди про співпрацю інститутів/кафедр - це регульовані міжнародним правом домовленості, укладені між закладами вищої освіти чи іншими навчальними та науковими установами, суб'єктами міжнародного права, юридичними особами. Вони можуть бути у вигляді одного чи декількох документів.

Меморандуми про взаєморозуміння, Угоди про співпрацю, Угоди про співпрацю інститутів/ кафедр можуть бути укладені за згодою сторін:

  • офіційними мовами усіх договірних сторін;
  • офіційними мовами договірних сторін та англійською мовою.

Меморандум про взаєморозуміння - це регульована міжнародним правом домовленість, укладена між закладами вищої освіти чи іншими навчальними та науковими установами, суб'єктами міжнародного права, юридичними особами. Вона декларує бажання підписантів встановити між собою партнерські відносини, розвивати міжнародну співпрацю в галузі освіти, наукових досліджень, інноваційних розробок, культурних обмінів, тощо а також розвинути дружні стосунки. Одним із видів меморандуму є Меморандум про наміри. Такий документ закріплює досягнуті на перемовинах домовленості.

Меморандум про взаєморозуміння та Меморандум про наміри укладають за ініціативою керівництва Львівської політехніки або університету (установи) - потенційного партнера.

Угода про співпрацю фіксує співпрацю та визначає основні напрямки співпраці між університетом та установою-партнером і служить базою для реалізації конкретних напрямів освітньої та наукової співпраці. В угоді про співпрацю можуть бути задекларовані різні види співпраці (зокрема, наміри реалізовувати академічні обміни, програми подвійних дипломів, освітні й наукові проєкти та програми, спільні студентські обміни, програми «Візит професор» та «Гостьовий лектор», спільні наукові дослідження, проведення культурних заходів, організація семінарів і конференцій, тощо). В угоді передбачено, що перед початком будь-яких згаданих конкретних видів співпраці укладається письмова угода, в якій конкретизують та узгоджують деталі такої співпраці.

Угоду про співпрацю університету укладають за ініціативою керівництва Львівської політехніки (ректор, проректор) або університету - потенційного партнера як результат успішної реалізації декількох вже діючих міжкафедральних (міжінститутських) угод про співпрацю, виконання спільних освітніх або наукових проектів, тощо. Така угода передбачає співробітництво між підрозділами закладу вищої освіти на вищому рівні. В окремих випадках рамкову угоду про співпрацю укладають за ініціативою кафедр та інститутів Львівської політехніки. У цьому випадку рішення про доцільність укладання угоди приймає проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків.

Угода інституту/кафедри про освітню та наукову співпрацю між інститутами і кафедрами Львівської політехніки та відповідними підрозділами закордонних закладів вищої освіти, навчальних та наукових установ передбачає конкретні види співпраці (академічні обміни, програми подвійних дипломів, освітні і наукові проєкти та програми, студентські обміни, програми «Візит-професор» та «Гостьовий лектор», проведення спільних наукових досліджень, культурних заходів, організація семінарів і конференцій, тощо) за певними напрямками. Ці напрямки повинні узгоджуватися з освітніми програмами, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти або з тематикою науково-дослідної роботи кафедри/інституту. В угоді вказують головний (основний) напрямок співпраці та відповідальних осіб за реалізацію угоди обидвох сторін.

Угоди Міжнародної академічної мобільності (МАМ)

Конкретні форми та види міжнародної академічної мобільності визначають та регулюють угоди Львівської політехніки з закордонними закладами-партнерами, а також договори про співпрацю та додатки до них (крім участі у семінарах, конференціях, виступах та публікаціях в межах певної спеціальності/галузі знань тощо, що не суперечать чинному законодавству):

  • угода про співробітництво між закладами-партнера;
  • партнерський договір між закладами-партнерами про виконання програми МАМ Inter-Institutional Agreement.

Порядок підготовки та підписання Угоди про освітню та наукову співпрацю інститутом (кафедрою):

  1. Підготовка проєкту угоди інститутом/кафедрою Львівської політехніки на основі шаблону, розміщеного на сайті університету.
  2. Аналіз проєкту угоди Центром міжнародної освіти та юридичним відділом Львівської політехніки.
  3. Узгодження тексту проєкту угоди із стороною-партнером.
  4. Розгляд проєкту угоди та її підписання проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків*.
  5. Підписання угоди стороною-партнером.
  6. Передача по одному примірнику оригіналу угоди у Центр міжнародної співпраці Львівської політехніки для реєстрації та зберігання.

* За бажанням сторін після узгодження тексту проекту угоди допускається підписання угоди спершу стороною-партнером.

Реалізація міжнародних угод підрозділами Львівської політехніки:

Впродовж дії угоди проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків Львівської політехніки здійснює моніторинг виконання угоди та результатів співпраці з іноземною установою-партнером.

Оновлено 1 місяць 2 тижні тому