Штучний інтелект вже давно перейшов з фантастичних книжок та фільмів до буденного життя кожного з нас. Щодня ми спілкуємось з чат-ботами, які допомагають нам замість людей-операторів, отримуємо рекомендації під час покупок в онлайн-магазинах, отримуємо персоналізований контент і рекламу в соцмережах, використовуємо розумні речі чи живемо в розумних будинках, ставимо медичні діагнози чи прогнозуємо курси валют за допомогою ШІ.
Але що ширшим стає використання ШІ, відповідальнішими та складними – завдання, розв’язання яких довіряють машинам, то більше людство починає замислюватись про можливі виклики.
- Наскільки безпечним є делегування вирішення важливих задач ШІ?
- Чи для всіх задач використання ШІ є етичним?
- Чи не викличе прийняття рішень на основі ШІ проблему дискримінації?
- Чи потрібно державі контролювати процеси розвитку та використання ШІ на законодавчому рівні?
Всі ці питання розглядатимуть на Літній школі «EU and AI: Європейський підхід до штучного інтелекту», яку організовує кафедра автоматизованих систем управління Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка» в межах виконання освітнього проєкту Erasmus+ напряму Жан Моне Модуль «Надійний штучний інтелект: європейський підхід» (№ 101085626 – TrustAI – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH).
- Сучасні технології ШІ: можливості, перспективи, обмеження.
- Європейський підхід до машинного навчання.
- Надійний штучний інтелект: підхід, заснований на оцінці ризику.
- Нова нормативна база щодо ШІ: етичний ШІ.
У практичних секціях запрошені експерти розкажуть про кращі практики та цікаві задачі використання Big Data та AI.
Термін проведення заходу – 26–30 серпня 2024 року, формат – онлайн. Участь можуть брати студенти старших курсів бакалаврату (починаючи з ІІІ), магістри й аспіранти.
Для участі у літній школі обов’язкова реєстрація до 23 серпня.
Докладніше – у доданому файлі.