Монографію підготовано в рамках Модуля J.Monnet «Підвищення конкурентоспроможності ЄС: циркулярна економіка» (610641-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE) (CirclE) (https://lpnu.ua/jmm-circle), який реалізується кафедрою ЗМД Львівської політехніки за підтримки Програми Європейського Союзу Еразмус+.
Основою Модуля є необхідність дослідження ролі циркулярної економіки для сталого розвитку та підвищення глобальної конкурентоспроможності Європи, адже європейська інтеграція впливає на конкурентоспроможність як Євросоюзу, так і країн-членів та сусідніх країн, зокрема й України. Концепція циркулярної економіки, глобальними лідерами в запровадженні якої є країни ЄС, вже набуває популярності в Україні впродовж останніх років за підтримки ЄС. Та потрібно ще багато зробити для її адаптування та сприяння інноваціям у цій галузі, й європейський досвід може стати міцним підгрунтям цього.
Метою проєкту CirclE загалом є розвиток євро-орієнтованої економічної освіти шляхом впровадження двох нових курсів у НУ «Львівська політехніка» щодо конкурентоспроможності ЄС і циркулярної економіки та комплексу супровідних наукових досліджень і заходів. У результаті студенти не лише глибше розумітимуть середовище ЄС та циркулярну економіку, здобуватимуть нові знання та підвищуватимуть професійні навички, необхідні в контексті інтеграції в ЄС, залучатимуться до спеціалізованих досліджень з даної тематики разом із викладачами та дослідниками, але й очікується, що вони стануть активними агентами змін на європейському шляху українського суспільства.
Проєкт CirclE є мультидисциплінарним. Очікуваний його вплив включатиме: інтерес до європейських студій; формування професійних навичок та підвищення якості економічних досліджень ЄС; впровадження результатів проєкту; проактивна поведінка, орієнтована на розширення можливостей адаптації європейських принципів «циркулярної економіки»; діалог між академічним світом та політиками щодо сталого розвитку та конкурентоздатності ЄС на засадах циркулярної економіки тощо.
CirclE – амбітний проєкт, спрямований на те, щоб викликати інтерес та підвищити обізнаність про майбутнє Європи у глобалізованому світі; пропагування європейських цінностей, серед яких і циркулярна економіка; обмін європейським досвідом; вивчення резервів сталого розвитку України (серед країн-кандидатів та країн-партнерів) через впровадження принципів циркулярної економіки та її роль у посиленні впливу ЄС у світі. Через проєктну діяльність, інформаційні кампанії, громадські обговорення тощо команда проєкту прагне пояснити багатогранне середовище ЄС, перспективи його глобального сталого розвитку та можливості для України, стимулювати критичне мислення та аналітичний процес серед наукових кадрів, студентів, громадянського суспільства, центральних і місцевих установ, ЗМІ, груп приватних інтересів тощо.
Монографія власне й має за мету узагальнення ключових результатів наукових досліджень у рамках проєкту CirclE. Авторами виступили як члени проєктної команди, так і окремі вітчизняні провідні фахівці з даної проблематики.